Cieniowanie włosów

Z reguły fryzury dzielimy na dwa podstawowe rodzaje – cieniowane i prosto obcięte. W obydwóch przypadkach można wyznaczyć plusy i minusy, ale mimo tego są niezwykle uniwersalne bo pasują każdej kobiecie bez wyjątku. W tym artykule skupimy się na umówieniu cieniowania włosów które dopasowuje się nie tylko do upodobań ale też do struktury i gęstości pasm.

cieniowanie włosówJest to jeden z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich, wykonywany głównie w celu uzyskania większej gęstości, lekkości po to by włosy lepiej układały się. Jednak uważaj, każde nierówności i niedociągnięcia będą widoczne, aby efekt był zadowalający fryzjer musi włosy obciąć umiejętnie i z precyzją.

cieniowanie włosów

Jak cieniować Włosy?

Jeszcze nie tak dawno, cieniowanie włosów odbywało się wyłącznie za pomocą specjalnego narzędzia degażówka. Jakie szczęście, że fryzjerzy poszli po rozum do głowy i odstawili je na bok. Dlaczego? specjalne nożyczki nadszarpywały kosmyki, przez co w znaczny sposób niszczyły strukturę włosa, osłabiały je co przyczyniało się do rozdwajania się końcówek. W efekcie włosy puszyły się, wyglądały jakby były rozszarpane a nie obcięte.
Najlepszym rozwiązaniem jest bowiem użycie ostrych nożyczek. Technik jest tyle ile na świecie fryzjerów. Każdy kreuje swój indywidualny sposób, ale to czy zostało właściwie wykonane określi efekt końcowy. Dobrze wycieniowana fryzura będzie perfekcyjnie układać się a codzienna stylizacja nie będzie sprawiać Ci największego kłopotu.

Wybór techniki jest zależny od długości włosów, inne cięcie wykonuje się przy dłuższych włosach a inne przy krótkich. Ogólnie mówiąc zabieg ten polega na stopniowaniu długości pasm, tak by przejścia łagodnie przechodziły między sobą. Przy gęstych włosach, dobrze wykonane pozwoli na prawidłowe rozłożenie objętości i zmniejszenie ich masy zaś przy cienkich uniesie i wywoła efekt push-up.

Plusy fryzury cieniowanej:
– zawsze modna i ponad czasowa, pasuje każdej kobiecie, okalające twarz włosy odmładzają
– zwiększa optycznie objętość pasm
– łatwiej je modelować gdyż są lżejsze
– przy włosach kręconych i falowanych poprawia ich skręt
– cienkie włosy wydają się gęstsze

Minusy cieniowanych pasm:
– w przypadku rozdwojonych końcówek ciężko je podciąć,
– wychodzące kosmyki przy zaczesywaniu włosów w koka, warkocza lub koński ogon.
– cieniowane włosy nie nadają się na perukę.