Cieniowanie włosów

Z reguły fryzury dzielimy na dwa podstawowe rodzaje – cieniowane i prosto obcięte. W obydwóch przypadkach można wyznaczyć plusy i minusy, ale mimo tego są niezwykle uniwersalne bo pasują każdej kobiecie bez wyjątku. W tym artykule skupimy się na umówieniu cieniowania włosów które dopasowuje się nie tylko do upodobań ale też do struktury i gęstości pasm.

cieniowanie włosówJest to jeden z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich, wykonywany głównie w celu uzyskania większej gęstości, lekkości po to by włosy lepiej układały się. Jednak uważaj, każde nierówności i niedociągnięcia będą widoczne, aby efekt był zadowalający fryzjer musi włosy obciąć umiejętnie i z precyzją.

cieniowanie włosów

Jak cieniować Włosy?

Jeszcze nie tak dawno, cieniowanie włosów odbywało się wyłącznie za pomocą specjalnego narzędzia degażówka. Jakie szczęście, że fryzjerzy poszli po rozum do głowy i odstawili je na bok. Dlaczego? specjalne nożyczki nadszarpywały kosmyki, przez co w znaczny sposób niszczyły strukturę włosa, osłabiały je co przyczyniało się do rozdwajania się końcówek. W efekcie włosy puszyły się, wyglądały jakby były rozszarpane a nie obcięte.
Najlepszym rozwiązaniem jest bowiem użycie ostrych nożyczek. Technik jest tyle ile na świecie fryzjerów. Każdy kreuje swój indywidualny sposób, ale to czy zostało właściwie wykonane określi efekt końcowy. Dobrze wycieniowana fryzura będzie perfekcyjnie układać się a codzienna stylizacja nie będzie sprawiać Ci największego kłopotu.

Wybór techniki jest zależny od długości włosów, inne cięcie wykonuje się przy dłuższych włosach a inne przy krótkich. Ogólnie mówiąc zabieg ten polega na stopniowaniu długości pasm, tak by przejścia łagodnie przechodziły między sobą. Przy gęstych włosach, dobrze wykonane pozwoli na prawidłowe rozłożenie objętości i zmniejszenie ich masy zaś przy cienkich uniesie i wywoła efekt push-up.

Plusy fryzury cieniowanej:
– zawsze modna i ponad czasowa, pasuje każdej kobiecie, okalające twarz włosy odmładzają
– zwiększa optycznie objętość pasm
– łatwiej je modelować gdyż są lżejsze
– przy włosach kręconych i falowanych poprawia ich skręt
– cienkie włosy wydają się gęstsze

Minusy cieniowanych pasm:
– w przypadku rozdwojonych końcówek ciężko je podciąć,
– wychodzące kosmyki przy zaczesywaniu włosów w koka, warkocza lub koński ogon.
– cieniowane włosy nie nadają się na perukę.

CIENIOWANE WŁOSY KOMU PASUJĄ I JAK JE STYLIZOWAĆ?

Cieniowane włosy pasują prawie każdej osobie. Dzięki tej czynności zyskasz na lepszym ułożeniu fryzury. Optycznie fryzura dostaje objętości.
Samo ułożenie nie sprawi kłopotów.

Kobiecie z mocno przerzedzonymi włosami proponuję udać się do dobrego fryzjera. Zaproponuje on taką opcję cieniowania, która spowoduje ukrycie zbyt małej ilości włosów.
Niestety nie każdej osobie cieniowanie jest wskazane.

Cieniowanie jest to skracanie części pasemek na odpowiednią długość w celu nadaniu kształtu fryzurze. Wykonać je można na każdej długości.
Zwykle tę czynność wykonuje się od ucha w dół. Nie wskazane jest duże cieniowanie, bo może dać to odwrotny efekt.

Metodę cieniowania uzależnij od kształtu buzi. Ukryj to co masz do ukrycia. Pokaż to co chcesz pokazać. Przy włosach kręconych włosy pocieniowane łatwiej ujarzmić. Loki dostaną sprężystości.
Lekko pofalowane po pocieniowaniu także lepiej układają się. Podłużną twarz ukryjesz za pomocą pazurków. Przy okrągłej buzi lekko pocieniowane dłuższe włosy wysmuklą ją.

Degażówki już poszły do lamusa. Dobry fryzjer i jego czarodziejskie ręce z nożyczkami fryzjerskimi czynią cuda.

Jakie plusy z cieniowania? Zyskasz ładną fryzurę szybką do uczesania. Podniesiesz przyklapnięte włosy od góry.
Zyskasz na optycznej objętości i lekkości.

Pielęgnacja cieniowanych włosów.

Uczulam szczególnie na dużą pielęgnację końcówek włosów. Spora interwencja podczas zabiegu mogła uszkodzić włosy. Rozdwojone należy dobrze nawilżyć.
Proponuję zastosować odżywki i maski przeznaczone do tego celu. Olejowanie końcówek powinno wejść w nawyk. Cieniowane włosy zawsze uwydatnią ich zniszczenie.
Kosmetyki stosuj przed zabiegiem jak i po cieniowaniu.

Jak stylizować włosy po cieniowaniu?

Bez obaw możesz je stylizować według uznania. Proste, fale, loki czy każde inne zestawienie da duże pole do popisu. Zastosuj tylko odpowiednie kosmetyki zwiększające objętość.

Jedną ze stylizacji jest podniesienie włosów u nasady. Cieniowane włosy susz chłodniejszym strumieniem powietrza. Dobra suszarka o dużej mocy jest super urządzeniem, przy którym szybko uzyskasz stylizację. Innym gadżetem, który dobrze mieć w domu to lokówka, szczotka elektryczna oraz prostownica.

Po cieniowaniu będziesz miała sporo możliwości, aby wybrać tę jedną jedyną na dany dzień bez szkody dla swojej aparycji.

POCIENIOWANE WŁOSY

Czy stosowanie cieniowania jest dobre dla wszystkich włosów? Spróbujmy zastanowić się w jakim celu cieniujemy.
Zaletą tej czynności jest dodanie fryzurze lekkości i objętości. Nie powinno być go widać. Szczególnie ważne jest to przy cienkich włosach. Zbyt przerzedzone nie dają dobrych wyników.
Natomiast zbyt gęste. Po cieniowaniu dają się łatwiej ułożyć.

Cieniowanie daje możliwość łagodnego przejścia między partiami włosów.

Wybór techniki ich cięcia należy do specjalisty i właściciela skalpu. Degażówki odchodzą do lamusa. Zbyt ostro niszczyły włosy.
Specjalista pozostaje przy nożyczkach i brzytwie.

ZALETY CIENIOWANIA

Włosy nadal wyglądają zdrowe a nawet sprawiają wrażenie gęstszych. Łatwiej układają się. Fryzura dzięki temu podniesiona jest
u nasady głowy. Mankamenty niektórych rysów zostaną przysłonięte.

WADY CIENIOWANIA

Lubisz kucyki to tutaj może spotkać Cię niespodzianka. Nie wszystkie włosy dadzą się zebrać. Zbyt ostre cieniowanie może zniszczyć już podatne włosy na urazy.
Szybko obciążysz włosy niektórymi kosmetykami.

DLA KOGO CIENIOWANIE?

Cieniowanie zwykle sprawdza się dla każdego.

Przy włosach mocno naturalnie kręconych delikatne ich cieniowanie jest dobrym pomysłem.

Twoja fryzura ciągle jest klapnięta. Prawidłowe cięcie podniesie ją przy nasadzie głowy. Delikatne cieniowanie cienkich włosów jest wskazane.

Niektórzy nie muszą cieniować całych włosów. Można rozpatrzeć cieniowanie samej np. grzywki gdy chcesz ukryć wysokie czoło.