Fryzury dla dziewczynek

Każda mama pragnie niekiedy uczesać swoją córkę inaczej niż zwykle, wedle trendów, ale przede wszystkim wygodnie i gustownie. Ale jak wiadomo, nie każda dziewczynka lubi ingerencje we włosy, a bo ciągnie, boli i w ten sposób jest to utrudnione.

Warkocze u dziewczynki

Aby Twojemu dziecku wymyślne fryzury nie kojarzyły się z traumą, zastosuj kilka wskazówek:

  • jeśli Twoja dama jest posiadaczką długich plączących włosów, po umyciu nanieś na nie delikatną odżywkę do włosów;
  • rozczesuj pasma delikatnie przy pomocy szczotki tangle teezer lub z naturalnego włosia.
  • kup ozdobne spinki, kwiatki, wsuwki, gumki z ulubionymi postaciami dziecka.
  • podczas czesania zainteresuj córcie np. książką, grą, aby podczas kreowania nowego uczesania nie nudziła się.

Krótkie, półdługie czy może długie włosy dla dziewczynki?

Dobranie i wystylizowanie fryzury dla młodej pociechy, nie na leży do zadań najłatwiejszych, lecz radość dziewczynki po jej wykonaniu wszystko wynagradza. Dzieci przez większość dnia bywają bardzo aktywne i to musimy mieć na uwadze, kreując fryzurę dla dziecka do szkoły czy przedszkola, jak i na imprezę urodzinową własną czy koleżanki.

Modne uczesania dla pociech to te krótsze stylizacje, ponieważ decyduje tu też nakład pracy, jaki trzeba poświęcić na pielęgnację takich włosów. Takie nietuzinkowe uczesanie wykonane w profesjonalnym salonie fryzjerskim bywa też traktowane, jako prezent dla dziewczynki, którym może długo się nacieszyć. Oczywiście fryzura to jeden z etapów, który podlega stylizacji. Dlatego też trzeba rozważyć, jakie obecnie ma propozycje moda dla dziewczynek i po tym zadecydować, z jaką długością włosów ma być przyszła dama. Z krótszymi włosami dziewczynki też mają mniej „atrakcji” na szkolnych przerwach, kiedy to ich dłuższe rówieśniczki potrafią być ciągane za włosy.

Na topie wśród młodych są wszelkie odmiany fryzur bob, z grzywką lub bez. Niekiedy można zauważyć krótkie fryzury pixie, które też miewają wygolone boki, co w tak młodym wieku może być odbierane za odważne podejście. Przeważnie młode Panie chcą posiadać fryzury półdługie, sięgające do linii ramion lub delikatnie za ramiona. Dłuższy long bob z grzywką na boku idealnie się nadaje dla dziewczynek. Taka długość włosów pozwala upinać włosy w koczki, a nawet wykonać nieduże warkoczyki, co jest uwielbiane w tak młodym gronie.

Warkocze, kucyki, dobierane

Dziewczynki uwielbiają, kiedy dużo im się na głowie dzieje. Często stylizacje dziewczynek opierają się na różnej maści warkoczykach. Dodają uroku i wielką radość na twarzy ich posiadaczek. Wszelkie odmiany kucyków pozwalają upinać włosy na dowolnej wysokości, a przy tym to uczesanie można wzbogacić o modne klamry, gumki czy spineczki do włosów.

Poniżej przedstawiamy parę ciekawych i niekiedy prostych w wykonaniu uczesań dla małych dziewczynek:

Jak czesać małe dziewczynki Fryzura dla dziewczynki z warkoczami i kokardką
Jak ładnie uczesać małą dziewczynkę Szalona fryzura dla dziewczynki Warkocz dobierany dla dziewczynki Piękny warkocz dla małej dziewczynki Elegancki warkocz na wesele dla dziewczynki Malutki warkocz dla małej dziewczynki z długich włosów Fryzura z warkoczem i opaską dla małej dziewczynki Podwójny warkocz dla dziewczynki z ozdobą Pleciony warkocz dla małej dziewczynki Fryzura z warkoczem na boku warkocze dla dziewczynki Prosty warkocz do przedszkola Fryzura dla dziewczynki na komunie Fryzury taneczne dla dziewczynek fryzury do tańca dla dziewczynki kok z kwiatkiem Fantazyjna fryzura dla małej dziewczynki kok z warkoczem do tańca Fryzury dla dziewczynek na wesele Fryzura dla dziewczynki z opaską Warkocz dobierany z kwiatkiem Fryzura dla 11 latki Gęsty koczek dla małej dziewczynkiFryzury plecione do szkołyFryzura dla dziewczynki z grzywką na boku warkocze dla dziewczynek Plecione fryzury dla dziewczynek świąteczne fryzury dla dziewczynek Fryzury dla dziewczynek na święta taneczne fryzury dla dziewczynek Szybkie fryzury z warkoczem i kokardką Modne fryzury z warkoczem w kształcie sercaFryzury z opaską dla małej dziewczynki fryzury dla dziewczynek na wesele Fryzura dla dziewczynki bob Fryzura z warkoczem do przedszkola

Bardzo długi warkocz holenderski dla dziewczynki Bardzo krótka fryzura pixie dla dziewczynki z wygolonym bokiem Ciekawa bardzo długa fryzura z zadbanych włosów u dziewczynki Ciekawy podwójny warkocz dla dziewczynki Cieniowane włosy u dziewczynki Cieniowany krótki bob z grzywką dla dziewczynki Dwa koczki dla dziewczynki Dwa koczki dla dziewczynki z warkoczy Dwa upięcia włosów z warkoczykiem dla dziewczynki Elegancka fryzura dla dziewczynki z długich włosów Fajna koloryzacja włosów dla dziewczynki Fryzura dla dziewczynki z cienkimi włosami Fryzura pleciona serduszko dla dziewczynek Fryzura z gumką dla dziewczynki Krótka fryzura bob do linii żuchwy Krótka fryzura dla dziewczynki 11 lat Krótka fryzura dla dziewczynki z długą grzywką na boku Krótki bob blond z delikatnymi refleksami dla dziewczynki Krótki warkoczyk związany gumeczkami dla dziewczynki Ładna fryzura dla dziewczynki ze średniej długości włosów Ładny prosty warkocz z ozdobą Łatwa fryzura z grzywką dla małej dziewczynki Modna fryzura dla dziewczynki Piękna fryzura z rozpuszczonych włosów dla dziewczynki, jasne pasemka Proste uczesanie dla dziewczynki bob do szyi Proste uczesanie dla młodej dziewczynki Rozpuszczone kręcące się włosy u dziewczynki Uczesanie dla dziewczynki do ramion z grzywką na boki Upięcie włosów bandamką dla dziewczynki Warkocz wodospad dla dziewczynki z długimi włosami