Fryzury komunijne 2022

Pierwsza Komunia Święta, to najważniejszy moment dla każdego młodzieńca i dla każdej młodej damy.
Po wielu miesiącach duchowych przygotowywań, nadszedł moment wyboru idealnej kreacji a przede wszystkim uczesania i dodatków.


Fryzury dla dziewczynek są różnorodne, wszystko zależne od długości włosów i preferencji, dlatego przestawiamy kilkanaście inspiracji na tą wyjątkową okazję.


Fryzury z wianuszkiem to klasyk, od pamiętnych czasów obowiązkowym dodatkiem do kreacji był wianek z sztucznych bądź prawdziwych kwiatków.
Najczęściej wykonany z białych delikatnych kwiatuszków, zakończony spiralnymi tasiemkami puszczonymi z tyłu głowy. Co raz częściej, można zauważyć zainteresowanie na żywe kwiaty.
Zachęcamy spróbować wykonać samemu lub zamówić gotowy wianek w kwiaciarni.

Fryzury komunijne loki, to marzenie prawie każdej dziewczynki.
Dodaje elegancji i niecodziennego wyglądu. Idealne dla dziewczynek o każdej długości włosów a przede wszystkich świetne rozwiązanie w przypadku prostych i rzadkich włosów, bo dodaje objętości.


Niejednokrotnie słyszy się, że dziewczynki zapuszczają włosy przez kilka lat, po to by na czas Komunii Świętej być posiadaczką długich i pięknych pasm.
I to nie bez powodu, bo z długimi włosami można zrobić dosłownie wszystko.
Loki, warkocze, koki każda forma dozwolona. Długie włosy aż się proszą by z nimi fantazjować.


Koki to najwygodniejszy rodzaj fryzury, uczesane na gładko, z puszczonymi kosmykami lub luźno upięte. Dodatkowo wpięty kwiat lub wianek zachwyci każdą damę.


Od kilku sezonów na czasie są warkocze, w wszelakiej formie. Warkocze na komunie, to świetna opcja dla długowłosej dziewczynki jak i dla posiadaczki nieco krótszych kosmyków.
Klasyczny dobierany, finezyjnie spleciony kłos połączony z lokami i wianuszkiem prezentuje się rewelacyjnie.


Komunia święta to czas wiosenny, kiedy wszystko kwitnie a kwiaty zachwycają swoim pięknym. Warto wziąć pod uwagę wpięcie w włosy żywego kwiatka, który urozmaici każde uczesanie.


Dla chłopców również coś mamy, wygolone boki, dłuższa i lekko nastroszona góra to najczęstszy wybór.


A jak mają uczesać się w tym dniu Mama komunijnego dziecka? jednym słowem elegancko czyli wizytowo. Trzeba wziąć pod uwagę, że to nie wesele, a przyjęcie. Fryzura ma wyglądać efektownie i z klasą.
Podajemy kilka przykładów.