Fryzury na lato

Fryzury na wakacje to nasz temat. W czasie lata włosy tak jak Ty muszą odpocząć. Dlatego na czas tych ciepłych dni zrezygnuj z mocnych środków do stylizacji włosów i suszarki. Fryzury na lato 2022 mają być naturalne.

Do torby podróżnej spakuj kosmetyk do stylizacji, który ma właściwości pielęgnacyjne. Pamiętaj również o spinkach i gumkach do włosów, które pomogą Ci w ułożeniu modnej fryzury. Fryzury na lato możesz upiąć, spiąć spinką lub po prostu związać gumką. Wymyślaj różne fryzury letnie.

Ważne jest, by Twoje włosy odpoczęły od wszelkich mocnych kosmetyków do stylizacji, gdyż o tej porze roku kosmyki są bardziej narażone na ujemne czynniki atmosferyczne, co skutkuje przesuszeniem, rozdwajaniem się końcówek. Dlatego, aby do tego nie dopuścić stosuj wyłącznie kosmetyki, które pielęgnują Twoje włosy. Mamy dla pięć ciekawych propozycji na fryzury wakacyjne.

1. Upięcia włosów – wakacyjna stylizacja musi pełnić rolę pielęgnacji, więc robiąc kok używaj płynu do układania włosów z wyciągiem z aloesu. Zawarty w nim aloes spełnia funkcję odżywki, lecz jednocześnie odgrywa rolę lakieru, który mocno usztywnia włosy.
Fryzura na lato: Weź szerokie pasmo włosów znad czoła i zepnij w dwa ślimaki i upnij spinkami. Włosy z boków zaczesz gładko i przypnij z tyłu spinką.

2. Fryzury koki – jest to idealna propozycja dla włosów do ramion. Wetrzyj we włosy małą ilość żelu z czarną rzepą. Wzmacnia ona cebulki i zapobiega wypadaniu włosów. Następnie zrób koński ogon, który zwiń w mały kok za pomocą gumki.

3. Fryzury japonek – Te cudne uczesanie jest w samo w sobie ozdobą. Jeśli nawet założysz coś skromnego, to z tym uczesaniem zaistniejesz na najelegantszej imprezie. Fryzura może być wykonana z włosów do ramion lub długich. Jeśli masz kręcone włosy, wetrzyj w kosmyki preparat prostujący, który ich nie obciąży. Rozczesz włosy szerokim grzebieniem. Zrób z boku przedziałek. Część kosmyków zaczesz, do tyłu a te na karku zawiń w supeł. Wepnij w supeł długie szpilki lub podepnij go spinką. Włosy mogą luźno opadać.

4. Spinki do włosów – Włosy, które się kręcą naturalnie, ale są przesuszone, stają się sypkie. Jeśli borykasz się z tym problemem po każdym myciu, stosuj odżywkę do włosów suchych i zniszczonych np. Dove.
Fryzura – zwiąż włosy z tyłu w kucyk i podwiń go pod spód. W ten sposób otrzymasz fryzurę kok. Uchwyć go ozdobną gumką lub spinką – łapką.

5. Fryzura dandys
– nawet jeśli masz za krótkie włosy na koczek, to my mamy dla Ciebie rozwiązanie. Możesz zrobić fryzurkę podobną do koka. Pierw należy użyć  wosk nabłyszczający włosy z dodatkiem preparatu odbudowującego strukturę włosów (kosmetyki do włosów z kreatyną lub chitonem). Zrób przedziałek z boku głowy i zaczesz włosy do tyłu. Kosmyki podepnij spinkami.