Fryzury w stylu francuskim

Szyk i elegancja francuska trafiła także do świata fryzur. Idealna fryzura to taka, która wygląd ma bardzo naturalny.

Wykorzystuje się cały potencjał włosów z zachowaniem jego tekstury. Niby to samo cięcie a na każdej pani fryzura wygląda inaczej. Długie włosy zaplatają na noc, aby uzyskać efekt fal.

Francuski zwracają uwagę na bardzo dobre obcięcie oraz pielęgnację włosów z zachowaniem ich dobrej kondycji. Zwykle włosów nie poddają farbowaniu. Starają zachować naturalne refleksy.

FRENCH CHIC

Ich włosy są takie jakie mają z natury. Obecne kosmetyki tylko te, które dodają objętości typu pianki do włosów. Stosują też regularne olejowanie. Odżywianie włosów jest na porządku dziennym.
Niesforności dodają preparaty dodające skrętu naturalnego. Wykorzystaj spraye, pudry, żele czy serum.

FRANCUSKA FRYZURA

Zwykle włosy sięgają do ramion. Umyj włosy i lekko podsusz ręcznikiem. Wetrzyj piankę. Zwiąż włosy w kok do całkowitego wyschnięcia.
Potem wgnieć preparat dodający objętości. Przeczesz włosy palcami. Gotowe.

FRANCUSKA Z GRZYWKĄ

Nieregularny kształt grzywki jest na czasie. Ma ona podkreślać piękno oczu pań. Grzywka ma być niesforna jakby wymknęła się z pod kontroli.
Efekt postrzępionych końców i krawędzi jest bardzo na czasie. Prosta grzywka chwilowo idzie w zapomnienie. Pozostałe włosy krótkie lub długie.
Wybór należy do Ciebie.

FRANCUSKI BOB Z GRZYWKĄ

Obcięcie jak do boba. Ale włosy mają wyglądać jak pogniecione. Do tego wskazane jest użyć pastę do włosów. Zrobioną grzywkę zwykle podkręć okrągłą szczotką.
Noś ją tak jak podyktowało cięcie: z przedziałkiem, po środku lub z boku.

FRANCUSKI KLASYCZNY BOB.

Jedyną zmianą przy tym uczesaniu jest to, że na salonach francuskich króluje messy i włosy są lekko potargane. Sprawiają jakby lżejszych. Do uzyskania tego efektu służy użycie pianki lub musu do włosów.

LONG BOB CZYLI FRANCUSKI COLLARBONE LOB

Wydłużony lob daje dowolność w uczesaniu. Jest to spora długość włosów bo sięgająca do obojczyków.
No i ta klasyczna grzywka francuska. Dowolność jej układania jest spora z uwzględnieniem długości dopasowanej do kształtu całości. Pasuje do każdego owalu twarzy.
Delikatne fale uzyskasz traktując włosy kosmetykiem z solą morską i potem ugnieć włosy palcami.

CURTAIN BANGS

Moda na grzywkę. Celowe modelowanie grzywki przez środek i rozdzielenie jej na dwie połowy daje właśnie efekt fryzury. Jej długość dobierasz do własnych potrzeb dodając jej delikatności.
Pozostałe włosy dopasowujesz do swoich preferencji. Nic na siłę. Postaw na naturalność.

Jak uczesać fryzurę a la PARISIENNE?

Umyj włosy szamponem dostosowanym do włosów. Osusz ręcznikiem lub bawełnianą bluzkę. W wilgotne włosy wetrzyj piankę. Skręć włosy w kok i niech same wyschną.
Do rozpuszczonych suchych włosów wgnieć puder dodający objętości. Gotowe. Efekt pozornie niedbały o ciekawej strukturze a przede wszystkim naturalne.