Fryzury wieczorowe

Jakakolwiek impreza wieczorowa powinna przebiegać w komfortowy sposób. Dlatego też fryzura na taką okoliczność powinna być łatwa w wykonaniu. Przy czym zachowując swoją finezyjność. Od lat głównymi propozycjami uczesań włosów na wieczorne wypady to fale, koki wyglądające jak z bajki oraz coraz częściej ukazujące się oryginalne upięcia włosów. 

Bardzo dobrze wyróżniającymi się dodatkami do fryzury wieczorowej są ozdoby do włosów. Do nich należą: spinki z lśniącymi kamykami czy perłami, opaski różnego rodzaju, jak i ponadczasowe kwiatki doczepiane do włosów. Są bardzo eleganckim dodatkiem, który będzie komponuje się z dobraną kolorystycznie biżuterią.

Udając się na wyczekiwany bal lub równie wyjątkową uroczystość ( a może na niepowtarzalną randkę ), spróbuj nie zapomnieć o tym, że jakie by nie było uczesanie to po kilku godzinach mniej czy bardziej intensywnych tańcach fryzura będzie wymagała poprawek.

Jeśli jesteś szczęściarą i posiadasz fryzurę wykonaną z krótkich kłaków 🙂 – łatwo Ci będzie odratować ułożenie włosów zwykłą wodą. Uprzednio mocząc w niej ręce i przeczesując nimi włosy. Woda przywraca właściwości żelu czy użytej gumy do wystylizowanej fryzury. Oszczędzi Ci to aplikacje następnej porcji kosmetyku.

Posiadaczki fryzury z długich włosów już niestety nie mają tak łatwo. Loki wymagają pianki dyscyplinującej. Wystarczy jej odrobina wyciśnięta na dłoń i ugniatana w pukle od samego dołu, ku górze. Jej właściwości sprawiają, że włosy odzyskują poprzednie ułożenie. Przy prostych włosach sprawdzi się grzebień do tapirowania włosów jak i nieduże opakowanie z żelem lub lakierem.

Poniżej przedstawiamy kilka fryzur wieczorowych upiętych w koka lub rozpuszczone. A oto one:

fryzury na wieczór, fryzury upięciawieczorowe fryzury, fryzury kucykfryzury na bal, fryzury wieczorowefryzury lokifryzury luźne upięcia, upięcia wieczorowefryzury luźne upięcia, upięcia wieczorowe
1. Odświeżone i super wymodelowane włosy poprowadź nad karkiem i zwiąż je gumką. Rozłóż je na kilka pasm, a następne każde z nich zepnij wsuwkami.

2. Uczesane włosy na gładko zgarnij do tyłu, tak jakbyś miała zrobić kucyka. Delikatnie natapiruj zebrane włosy. Na samym końcu między pasma wepnij treskę.

3. Włosy nakręć na grube wałki, roztrzep palcami i zgarnij na bok. Przypnij wsuwkami. Jeden kosmyk zgarnięty z grzywki zwiń i przypnij.

4. Kucyk podziel na kilka pasm. Dwa spuść luźno, a pozostałe poprzypinaj kierując je w różne strony.

5. Wilgotne pasma nakręć na grube wałki i wysusz. Rozciągnij loki palcami, zbierz włosy nad karkiem, skręć i upnij luźny kok, mocując go wsuwkami.

6. Włosy zaczesz do góry, podepnij wsuwkami. Od boku zacznij pleść warkocza, zepnij go z tyłu z pozostałymi włosami.

Chcesz by Twoja fryzura wieczorowa błyszczała, a włosy były piękne? Zadbaj o to. Zadbaj o piękny połysk który dodaje szyku każdej fryzurze.
– Myj włosy w cieplej, ale nie za gorącej wodzie.
– Dokładnie płucz włosy, by nie zostały na nich resztki szamponu lub odżywki.
– Do ostatniego płukania dodaj sok wyciśnięty z cytryny.
– Nie przesadzaj z kosmetykami do stylizacji. Stosowane w nadmiarze sprawiają, że włosy stają się matowe.