Fryzury z grzywką na bok, nie tylko bob 2022

Komu pasuje grzywka na bok? Takie ułożenie włosów ciągle utrzymuje się w czołówce najchętniej wybieranych fryzur. Niezwykle efektywnie się prezentuje, a i odświeżenie włosów oraz ich suszenie nie zajmuję zbyt dużo czasu. Największymi szczęściarami, bo są dla grzywki na boki wręcz stworzone to posiadaczki twarzy owalnej i trójkątnej.

Będąc posiadaczką okrągłej twarzy należy omijać szerokim łukiem cieniowanej grzywki po bokach. Lepszym wyborem będzie gładsza grzywka zaczesana na jeden bok. Przy twarzy kwadratowej sprawdzą się jedynie grzywki asymetryczne lub na skos cieniowane.

Wystarczy jeszcze się upewnić, jaka długość włosów najlepiej będzie uwidaczniać rysy twarzy. Takie uczesanie nie zna limitów wiekowych i pasuje począwszy od nastolatek do pań w starszym wieku.

Bob z grzywką na bok

Fryzura bob z grzywką na boku świetnie komponuje się z okrągłym zarysem twarzy. Optymalną długością, jaka przynosi najładniejsze efekty to długość około jednego centymetra poniżej linii brody. Wizualną piękność dopełnia delikatna grzywka, która nadaje efektu smuklejszej twarzy. Masz pełną dobrowolność w ułożeniu włosów, gdy Twoja grzywka jest lekka. Używając stylizator z dodatkiem wody morskiej i suszarki z dyfuzorem jesteś w stanie stworzyć takie uczesanie, jakiego nie powstydziłaby się żadna fryzjerka.

Fryzury z grzywką na boki

Grzywka rozłożona na każdy z boków, a jej przedziałek znajduje się na środku czoła ma swoją nazwę. To Curtain bangs.  Jest to bardzo modna grzywka ułożona na boki. Cieszy się częstym wyborem, ponieważ doskonale wysmukla rysy twarzy i jest odpowiednia dla każdego kształtu szczęki oraz wysokości czoła. Grzywka na dwa boki wygląda świetnie, jeśli pozwolimy włosom lekko opadać przy twarzy. Linia łączenia grzywki z resztą włosów może być wykonana poprzez proste cięcie lub możemy pokusić się na skośne cieniowanie.

Długa grzywka na boki

Długa grzywka jest pewniakiem dla okrągłych twarzyczek, wpływa ona na optyczne korygowanie zaokrąglonych rys. Jeszcze lepiej, gdy opada ona pod jak największym skosem. Dłuższa grzywka może być tak ułożona na boki, by swoją długością zakrywała kości policzkowe. Falowana czy prosta to już zależy tylko od Ciebie.  Można też poeksperymentować ze zmianą długości grzywki od środka, czyli zrobić ją półokrągła. Długość włosów od środka będzie mniejsza, a dłuższe będą na zewnątrz grzywki.

Włosy do ramion z grzywką na boki

Włosy do ramion pasują każdej z nas. Tej która jest na etapie zapuszczania włosów oraz dla tych kobiet, które chcą radykalnych zmian i obciąć swoje długie włosy. Fryzury półdługie z grzywką nie są tak skomplikowane w układaniu. Tak krótką grzywkę jesteśmy w stanie ułożyć za pomocą szczotki.

Krótkie fryzury z grzywką na bok

Grzywka na boku również pasuje z krótkimi włosami. Umiejętnie dobrana i ułożona nadaje kobiecego szyku, ale zarazem dodaje młodzieżowego looku, bo która z nas nie chce wyglądać młodziej o kilka lat. Uniesiona grzywka od nasady daje wrażenie świeżości. Pozostaje kwestia utrzymania tego efektu. Z pomocą przychodzą nam niezastąpiony trik z użyciem suchego szamponu tuż przy skórze.