Kręcone włosy

Kręcone włosy są niezwykle twarzowe i seksowne, a przede wszystkim zawsze modne.Niejedna kobieta, która ma proste włosy marzy o pięknych bujnych lokach. Takie włosy nigdy nie są oklapłe, wyglądają świeżo i zmysłowo. Każda fryzura wygląda okazale – koński ogon, luźny warkocz i upięcie, a włosy luźno puszczone pięknie okalają owal twarzy. Zaletą również jest to, że na kręconych włosach nie widać nieudanego cieniowania. Jednak taka fryzura wymaga więcej czasu i cierpliwości, oraz należy zapewnić im należytą codzienną pielęgnację.

Włosy kręcone bez połysku?

Włos kręcony na przekroju ma kształt eliptyczny, oznacza to, że skręt odbija światło rozpraszając je w różnych kierunkach. Inaczej mówiąc nie tworzy płaskiej powierzchni jak proste włosy – od ich płaszczyzny światło odbija się, co sprawia wrażenie połysku.

Jak zrobić, by fryzura zawsze była pełna blasku a jej wygląd był nieskazitelny?
Aby zapewnić włosom połysk, myj je w letniej wodzie a płucz nawet w chłodnej (zamknie łuski). Używaj delikatnego szamponu nawilżającego przeznaczonego do włosów kręconych. Ten rodzaj włosów mocno tego potrzebuje, unikniesz puszenia się. Po każdym myciu wmasuj odżywkę do kręconych pasm, a raz-dwa razy w tygodniu spraw im dogłębną pielęgnację, w postaci odżywczej maski. Po nałożeniu, rozczesz włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami – ułatwi rozprowadzenie jej na całej długości pasm.

Jak dbać o urodę loków?

– Jeśli chcesz by włosy falowane, były bardziej uniesione, susz je z pochyloną głową w dół. Skieruj strumień powietrza na nasadę a następnie na końce włosów, lekko wgniatając dłonią.
– gdy Twoje kręcone włosy są niesforne i puszą się, oprócz intensywnego nawilżenia, po umyciu wygładź je szczotką, spryskaj lakierem i rozczesz. Na koniec użyj preparaty nabłyszczającego.
– loki będą trwalsze i bardziej sprężyste, gdy nakręcisz pasma w przeciwnym kierunku do tego w którym zazwyczaj układają się.

Wydawać mogłoby się, że kręcone włosy to po prostu jeden kształt i rodzaj, nic bardziej mylnego. Można wyróżnić kilka rodzajów fal i loków, w zależności czym zostały wykonane i ułożone. Zobacz jak je wystylizować by wyglądały pięknie.

1. Burza loków, naturalnie kręcone lub nakręcone na drobne papiloty. W wilgotne pasma wgnieć piankę lub odżywkę i nawiń je na wałki lub papiloty różnej grubości (z przodu cieńsze, z tyłu grubsze). Wysusz włosy suszarką. Zdejmij wałki i rozciągnij loki palcami.

2. Delikatne fale, naturalnie wyglądające. Spryskaj pasma modelującym lotionem. Nawiń je na średniej grubości papiloty, aby uzyskać bardziej naturalny efekt możesz też wygnieść włosy dłonią i wysuszyć suszarką z dyfuzorem. Kiedy będą suche, zdejmuj papiloty i delikatnie przeczesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

3. Naturalne loki o różnej fakturze. Wybrane, suche pasma podkręć lokówką o różnej długości (nawijaj pasma tylko do 3/4 ich długości).

4. Grube eleganckie loki, w stylu lat 70tych. W wilgotne włosy wmasuj piankę lub krem do stylizacji. Zrób przedziałek z boku głowy. Pasma od nasady modeluj na grubej, okrągłej szczotce, a końce podkręć na termoloki. Na zakończenie podkreśl skręt odrobioną żelu.

5. Grube gładkie fale. Wmasuj piankę do układania i zrób przedziałek z boku głowy. Końce pasm (na wysokości uszu) nawiń na grube wałki. Wysusz i polakieruj.

Cenne Rady:

– jeśli Twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania, i chcesz uniknąć nadmiernego obciążenia zastosuj trik. Spryskaj włosy lakierem lub nabłyszczaczem włosy z dużej odległości (ok. 30 cm).
– jeśli Twoje włosy są przesuszone, raz w miesiącu nakładaj u fryzjera maskę głęboko regenerującą i skorzystaj z specjalnej sauny na włosy.
– aby włosy wyglądały na bardziej puszyste i gęściejsze, zastosuj cięcie warstwowe czyli cieniowanie.
– włosy sztywne zmienią swoją strukturę po zastosowaniu specjalnego kosmetyku zwiększającego elastyczność pasm w duecie z grubą okrągłą szczotką.
– delikatne i cienkie włosy modeluj wodą stylizującą w sprayu a podczas suszenia wygniataj dłonią.