Krótkie kręcone włosy galeria

PIELĘGNACJA WŁOSÓW KRĘCONYCH

Jesteś posiadaczką kędziorków i zastanawiasz się co robisz z nimi nie tak, że wyglądają tak sobie a nawet nijak.
Przyjrzyjmy się bliżej włosom o takiej strukturze.

Najpierw oceń porowatość włosów. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to po prostu stopień odchylenia włosów od łusek.
W internecie znajdziesz testy na ocenę ich porowatości. Właśnie do porowatości dobierzesz olej do pielęgnacji.

Ważna jest też grubość włosów. To od ich grubości możesz uwzględnić rodzaj odżywki i maski. Sposób nałożenia na głowie też jest ważny.
Chodzi o to by włosów nie obciążać.

Trzeci etap to jakość samych końcówek. Nie żałuj tych bardzo zniszczonych. Niewiele ale podetnij. A potem zabezpiecz za pomocą olejku lub w ostateczności serum silikonowym.

Przy długich włosach idąc spać zwiąż lekko ku górze. Może być to materiałowa frotka. Czynność ta nie dopuści do puszenia się włosów podczas snu.

Wstajesz rano i pierwszym etapem dotyczącym włosów jest ich czesanie. Stop. Jaki grzebień używasz? Pamiętaj, aby to był grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach.

Nie czesz włosów na sucho. Dlaczego? Pod wpływem takiego czesania włos nabiera tzw. puchu. Włosy wyglądają jak niezadbane. Warto wówczas lekko skropić dłonie
i palcami spróbować je rozczesać.

Kręcone włosy bez dodatkowej pielęgnacji przeważnie są suche.

Zabieg olejowania zwykle należy stosować przed wieczornym myciem. Godzina wystarczy. Osoby z kręconymi włosami polecają zmyć olej za pomocą odżywki.
Ten etap jest wtedy łatwiejszy do wykonania.

Po co potrzebne Ci olejowanie? Co uzyskasz po zabiegu? Oj bardzo dużo. Włosy nie będą puszyć się. Odpowiednio nawilżysz je. Staną się bardzo delikatne i pełne blasku.

Bardzo ważny jest etap mycia włosów i głowy. Czy nachylasz głowę ku dołowi i włosy kierujesz ku górze? A może myjesz pod prysznicem i pozwalasz im swobodnie podczas tej czynności opadać?

Obie te czynności wykorzystasz do pielęgnacji w zależności od czystości całego skalpu.

Jeśli mycia wymaga sama skóra głowy bo chcesz zmyć zanieczyszczenia, to dolną partię włosów zabezpiecz odżywką. Do mycia użyj szamponu rozcieńczonego z wodą.

Gdy będziesz chciała umyć całe włosy to stosuj szampon rozcieńczony. I także nie zbieraj włosów do mycia jakbyś miała zrobić kok. Daj im swobodnie spływać tak jak rosną ku dołowi.

Włosy umyte i co dalej?

Jest piana na głowie po szamponie i odżywka na dolnych partiach. Teraz bardzo dokładnie spłukujemy jedno i drugie. Spłukane.

Przyszła kolej na zastosowanie maski, do której dodaj kilka kropel swojego olejku. Maskę zwykle trzymamy na głowie według instrukcji na opakowaniu. Zwykle ok.20 – 30 min.
Możesz sama zdecydować minimum 2 – 3min. Aby była bardziej skuteczna nałóż czepek.

Po uzyskanym czasie spłukujemy kosmetyk letnią wodą. Ostatnie płukanie niech będzie chłodniejszą wodą po to by domknąć łuski włosów.

Rozczesz wilgotne włosy szerokim grzebieniem. Na końce włosów wetrzyj olejek, aby zabezpieczyć je przed nadmiernym wysuszeniem.

Jak suszymy? Włosy możesz pozostawić do wyschnięcia lub przy pomocy suszarki. Mokre włosy ugniatamy od dołu dając efekt sprężynek.

Dobrze jest zabezpieczyć je stylizatorem. Może to być żel lub krem do loków.

Jaka suszarka jest wskazana? Zainwestuj w dobrą suszarkę taką z jonizacją. Co chwilę na rynku można kupić suszarki nowej generacji z dyfuzorem.

Dobra suszarka nie wysuszy włosów na przysłowiowy wiór. Możliwość regulacji temperatury nie dopuści do takiego efektu. Prawidłowe trzymanie suszarki podczas suszenia da zadowalające wyniki.

Do prawidłowej pielęgnacji bardzo ważne jest takie pytanie. Czym włosy są ujarzmione jeśli potrzebujesz mieć je związane?

Otóż pamiętaj nie używaj zwykłych recepturek. Na rynku masz dostęp do różnych klamer, frotek materiałowych i innych ozdób.

Podsumowując na jakie kosmetyki zwróć uwagę:

1. Szampon łagodny oraz mocniejszy do dogłębnego mycia.
2. Wszystkie typy masek tzn. humektantową, która odżywia i nawilża, emolientową dającą efekt natłuszczenia oraz wygładzenia oraz proteinową, która naprawia zniszczone włosy
3. Peeling
4. Stylizator w formie kremu lub żelu podtrzymujący loki
5. Serum na końcówki w formie olejku.

I jeszcze jedno. Bardzo ważny jest ręcznik.

Mokre włosy w niego wgniataj. Nie szoruj wszelkie tarcia to zabójstwo dla włosów.

Metoda OMO tzn. odżywianie, mycie, odżywianie to tak właśnie nazywa się to co wyżej napisałam o włosach.

W łazience możesz napisać plan jakie zabiegi będziesz wykonywać z poszczególnymi kosmetykami.

Pamięć lubi być ulotna a na karteczce będziesz miała zapisane co w danej chwili wykonać. Aż z czasem wejdzie to w nawyk. Nie testuj wszystkiego na raz.