Krótkie włosy 2022

Idealnie dobrana fryzura sprawia, że winduje nasze samopoczucie znacznie do góry. Widzimy, jakie sprawiamy pozytywne pierwsze wrażenie. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że niewielkie zmodyfikowanie obecnej długości włosów potrafi kolosalnie zmienić wizerunek.

Aby wybrać dla siebie długie czy krótkie włosy należałoby wziąć pod uwagę kształt naszej twarzy. Fryzjerstwo ma to do siebie, że dla wszystkich nie ma jednego sprawdzonego przepisu na piękną fryzurę. Każde skrócenie włosów obarczone jest pewnym ryzykiem. Może się okazać, że to ostatnie cięcie będzie tym jednym za dużo. Nawet jeśli okaże się, że ta decyzja ze skróceniem włosów była błędna to i tak zdobywamy doświadczenie.Fryzura z krótkimi włosami na ogół pasuje dla pań o twarzy okrągłej. Krótkie cięcie powoduje optyczne jej wydłużenie przez uniesienie włosów na czubku głowy. Taka długość włosów również będzie dobra dla kwadratowej oraz podłużnej twarzy. Warto wtedy unikać przylegających pasm włosów, a odsłonięcie kości policzkowych podkreśla kształt twarzy.

W komfortowej sytuacji znajdują się Panie, które posiadają twarz owalną. Charakteryzuje się ona równomiernymi proporcjami, a to pozwala wybrać sobie bez problemu krótkie jak i długie włosy.
Panie posiadające twarz trójkątną muszą wybierać przeważnie miedzy włosami półdługimi, jak i długimi, a najlepiej jakby posiadały jeszcze dużą objętość.

Fryzury z krótkich włosów

Krótkie włosy pomimo swojej długości pozwalają na wykonanie bardzo wielu uczesań. Osoby mające krótko ścięte włosy mało kiedy wprowadzają zmiany z długością włosów. Wygoda i oszczędność czasu są głównym atutem posiadania takiej fryzury.

Krótkie włosy zaczesane do tyłu z pasemkami brązowe krótkie włosy

Jak uczesać krótkie włosy?

Ułożenie włosów będzie w znacznej mierze zależeć od sposobu cięcia. Każda fryzura, jak i rodzaj włosów wymaga różnych zabiegów. Dla części fryzur jedynym rozwiązaniem będzie gładka przyczesanie, chodzi o utrwalenie efektu dzięki kosmetykom do stylizacji.

Fryzury z wyraźnym przedziałkiem wymagają codziennego czesania oraz eksponowanie przedziałka. Regularne przycinanie włosów pozwala na dłużej zachować świeżość fryzury. Krótkie włosy ze względu na swoją długość szybko tracą swoją świeżość. Wymaga to też bardzo częstych wizyt u swojego fryzjera – z reguły co 2-3 tygodnie.Fale na krótkich włosach

Modne kolory na krótkie włosy

Krótkie włosy są świetne do wszelakich koloryzacji. Można skusić się na czerwone włosy, rude, zielone czy niebieskie lub różowe. Dla Pań, które preferują naturalne odcienie włosów, świetnie pasuje ciemny, jak i jasny blond, a nawet rudy blond. Kasztanowe oraz czarne włosy również są brane pod uwagę przez świeże posiadaczki bardzo krótkich włosów. Krótkie farbowane włosy mogą być częściej w innym odcieniu, bo nawet nieudaną koloryzację można łatwiej i szybciej ponowić na tak niewielkiej długości włosów. Osoby które nie chcą całkowitej zmiany koloru włosów mogą skusić się na ozdobę włosów kolorowymi pasemkami, które od kilku sezonów są szalenie modne. Modny staje się platynowy blond oraz siwe i szare włosy, które są hitem wśród klientek w salonach fryzjerskich przygotowujących fryzury na lato.

Damski czerwony irokez na krótkich włosach Atramentowo fioletowe krótkie włosy blond Krótkie brzoskwiniowe krótkie włosy Fioletowe krótkie włosy z grzywką na bokRudy blond z mocno wygolonym bokiem Szare krótkie włosy pixie zaczesane do tyłu

 

Krótkie włosy z grzywką

Często widzi się zestawienie, gdzie Panie wybierają krótkie włosy z dłuższą grzywką i mocno wygolonym bokiem lub bokami. Jest to świetne połączenie różnej długości włosów.

Ciemne rude krótkie włosy z kolorowymi pasemkami Czarne krótkie włosy pixie z wygolonym tyłem Krótkie rude włosy z długą grzywką Krótkie włosy pixie z wygolonym bokiem i prostą grzywką

Krótkie kręcone włosy

Krótkie włosy pomimo niewielkiej długości dobrze sprawdzają się z mocno kręcącymi się włosami i również naturalnie falującymi włosami. Naturalne loki dodają wdzięku i nadają się do stworzenia eleganckiej fryzury. Ponadto falowane włosy wpływają na optyczne zwiększenie objętości włosów.

Ciemne włosy mocno wygolony bok Kręcone kasztanowe włosy pixie z mocno wygolonym bokiem

Fajne fryzury na krótkie włosy

Jeśli wciąż szukasz fajnej fryzury z krótkich włosów czy to damskiej czy dla nastolatki do szkoły. To świetnie się składa, bo mamy jeszcze kilka propozycji dla Ciebie.

Krótkie włosy nie wymagają zbyt dużo czasu, aby ułożyć z nich fajną fryzurę. Ważne jest, aby wykonanie cięcie było odpowiednie dla Twojego kształtu twarzy i kolor włosów pasujący z Twoim odcieniem skóry. Ciemne włosy wyglądają naturalnie przy ich niewielkiej długości i można uzyskać wspaniałe fryzury. Super krótkie fryzury są odbierane jako nowoczesne fryzury tylko zarezerwowane dla odważnych charakterów. Nawet nastroszone krótkie włosy w stylu jeżyka to też stylizacja, którą wybiera sporo celebrytek.

Jak zrobić fajną fryzur z krótkich włosów?

Do wykonania uczesania z tak krótkich włosów niezbędne się okażą kosmetyki do stylizacji włosów. Najlepiej decydować się na takie, które utrzymując włosy nie są zauważalne – nie sprawiają wrażenia, że włosy są przetłuszczone. Ułożenie fryzury, nigdy nie było takie proste mając niewielką długość włosów. Pielęgnacja włosów również nie sprawia takich problemów, jakie są przy tych dłuższych odpowiednikach. Lepsze są ładne krótkie włosy niż dłuższe na które jest brak czasu na poprawienie ich kondycji.