Ombre włosy 2022

Fryzury ombre hair to nic innego jak rozjaśnione końcówki włosów o kilka tonów, mniej więcej od połowy ich długości. Inaczej mówiąc – kontrolowane odrosty. Jeszcze nie tak dawno, każdy nawet centymetrowy odrost był passe, natomiast dziś fryzjerzy sprawili, iż stało się to hitem wszech czasów. Prekursorami tego rodzaju farbowania były gwiazdy, które ochoczo wypróbowały nowy styl. Mimo panującego trendu, ta metoda ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Opinie głoszą, że jest to tandetne i nieestetycznie wyglądające, a drudzy pokochali bezwarunkowo. Osoby które lubią podążać za modą a eksperymenty na włosach nie są im straszne, na pewno zdecydują się na ten krok.

Osoby, nie bojące się eksperymentów, na pewno zdecydują się na ten krok.

fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair
fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair
Chcesz naturalny efekt? Rozjaśnij pasma maksymalnie o 2-3 tony. Uzyskasz w ten sposób delikatne rozjaśnienie, niczym efekt po letnim słońcu. Wybieraj kolory w miarę starannie, aby osiągnąć naturalny hipisowski efekt.

Nie jest to wcale prosta koloryzacja. Owszem, można to zrobić w domu, jest to zarazem oszczędne i sami decydujemy jaki efekt chcemy ale aby to wyglądało naturalnie, wymaga przede wszystkim praktyki i umiejętności w farbowaniu.

Wyróżnia się dwa sposoby na uzyskanie tej trendowe fryzury
Rozjaśnić końcówki, można za pomocą farby do włosów lub rozjaśniacza. Farby koloryzujące, są delikatniejsze i bezpieczniejsze, rozjaśniacz zaś nie poleca się posiadaczkom z cienkimi, wypadającymi i zniszczonymi włosami.
Koszt zabiegu w domu ok 20 zł, u fryzjera szacowane ceny od 100-300 zł. Jeżeli nie jesteś doświadczona w farbowaniu włosów lub obawiasz się że Twoje umiejętności nie są wystarczające, wybierz się do renomowanego salony fryzjerskiego.

Oto kilka przykładów fryzury ombre hair, które noszą gwiazdy:

rozjaśniane końcówki,fryzury damskie fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair fryzury damskie, ombre hair
Fryzura ombre, dodaje objętości i jest bez wątpienia zwracająca uwagę. Pamiętaj, że włosy po takim zabiegu są wysuszone i potrzebują większej pielęgnacji. Zrezygnuj z mocnych kosmetyków do stylizacji – zastąp je łagodną pianką do włosów lub delikatnym lotionem. W przeciwnym razie zamiast ombre hair, będzie rezultat widocznych odrostów a przecież nie o to chodzi. Kosmyki powinny wyglądać jak muśnięte promieniami słońca a nie celowo rozjaśniane. Podobny efekt daje sombre, które jest co raz częściej wykonywane w salonach fryzjerskich. Warto wziąć pod uwagę też tą metodę, korzyści podobne ale wynik jest jeszcze bardziej naturalny.

Ombre włosy do ramion

Ombre na krótkich włosach

Ombre i sombre na ciemnych włosach

Ombre na czarnych włosach