Siwe włosy

Pierwsze siwe włosy potrafią skutecznie popsuć humor. Ten etap w naszym życiu jest nieunikniony, lecz można opóźnić ich pojawienie się. Wystarczy nauczyć się dbać o włosy, które stają się trudne do ułożenia.

siwe włosy

Przyczyny siwienia włosów

Tak naprawdę siwy włos pozbawiony jest koloru. W pewnym okresie obniża się produkcja melaniny, czyli barwnika, który nadaje kolor włosom. Ich odcień szarości jest wynikiem złudzenia optycznego. W siwych włosach odbijają się te, które mają jeszcze barwę.
Pojawienie się pierwszego siwego włosa przede wszystkim zależne jest od uwarunkowania genetycznego ale również istotny wpływ ma stres. Szacuje się to na mniej więcej około 30stych urodzin, zaś może też zdarzyć się, że zaczniesz siwiec dopiero około 50 lub zaraz po 20.Pielęgnacja Siwych włosów

Oprócz względów estetycznych, dużym problemem jest utrata elastyczności włosów. Ważne jest ich częste nawilżanie. Po każdym myciu sięgnij po mocno nawilżające odżywki np z proteinami jedwabiu. Raz w tygodniu myj włosy specjalnym szamponem lub używaj płukanki przeznaczone do nich. Zyskają ładny odcień.

Domowe sposoby

Płukanka z Rumianku – płukanie siwych pasm w naparze z suszonych pąków rumianku, nada im złocisty odcień. Idealna metoda, jeśli Twój pierwotny kolor to ciepły blond.
Płukanka z łupin cebuli – łupiny gotuj przez 5 min, ostudź, odcedź i płucz włosy po każdym myciu. Im więcej łupin, tym uzyskasz intensywniejszy odcień miedziany.
Napar z Szałwii – płukanka regularnie stosowana pozwala odzyskać kolor zbliżony do naturalnego. W kosmetologii Szałwia jest naturalnym składnikiem masek zapobiegających siwieniu.

Farbowanie Siwych Włosów

W momencie gdy siwieją pojedyncze włosy, użyj szamponu koloryzującego w odcieniu podobnym do Twojego naturalnego koloru. Wyrówna on barwę wszystkich pasm i sprawi, że jasne kosmyki przestaną być widoczne. Pamiętaj, że siwe włosy są częściowo lub całkowicie pozbawione pigmentu. Na pierwszy rzut oka wydają się białe, lecz w rzeczywistości mają różne odcienie żółci i szarości. Jeśli masz sporo siwych kosmyków, po nałożeniu na nie farby uzyskasz efekt a’la balejaż. Preparat rozjaśni ciemniejsze kosmyki, ale nie pokryje całkowicie siwizny. Nie wątpliwie jest to korzystne, bo fryzura nabierze objętości. Jeśli, jednak zależy Ci na jednolitym odcieniu, powinnaś najpierw przeprowadzić zabieg dekoloryzacji u fryzjera. Następnie wybierz farbę trwale koloryzującą o mocnym stuprocentowym kryciu siwych włosów.

Nowa Moda na siwe włosy?

Od niedawna, można zauważyć wśród znanych bolegerek i youtuberek modę na siwe włosy. Bo przecież kto powiedział, że siwy dedykowany jest tylko dla starszych Pań? Moda ta prężnie szerzy się i wcale nie ustępuje. Nadszedł czas, w którym to co zawsze było doszczętnie ukrywane, dziś jest podkreślane i noszone z dumą.

siwe włosy najmodniejsze fryzury siwe włosy fryzury damskie siwe włosy najmodniejsze fryzury dla kobiet

Siwe ombre


Więc drogie Panie, może nie warto uporczywie zakrywać ten jakże twarzowy odcień?