Sposoby na cienkie włosy

Kiedy patrzymy w lustro widzimy swoje cienkie włosy. Nie zamartwiajmy się weźmy sprawę w swoje ręce. Jeżeli mamy je cienkie a jesteśmy zdrowe nie róbmy z tego wielkiego problemu. Owszem jest, ale do utrzymania w ryzach. Wystarczy dobry fryzjer, kosmetyki oraz radość z dobrej stylizacji.
Wiem. Zaraz po umyciu jest ok. Szybko jednak włosy opadają i robią się przyklapnięte. Puszą się znacznie szybciej. Końcówki są podatne na łamanie i rozdwajanie się.

Dlatego ważne są pielęgnacja i odpowiednie strzyżenie. Musisz bardzo dokładnie rozpoznać rodzaj swoich włosów np. cienkie i wysuszone czy też cienkie i przetłuszczające itd.
Najpierw wyszukaj odpowiedni szampon. Taki, aby miał w swoim składzie mniejszą ilość olejów i silikonów dobrych do włosów suchych i zniszczonych , ale nie dla cienkich. Do cienkich wyszukuj szampony, w których znajdują się wyciągi roślinne, pantenol, aloes itd. Takie dodatki skutecznie wnikają do łodygi włosa i ją domykają. Uzyskasz efekt lśniących i gładkich włosów. Bardzo dobre efekty uzyskasz dzięki proteinom. Znajdziesz je w preparatach do pielęgnacji.
Dokładnie czytaj etykietki. Szampony, odżywki oraz maski z dodatkiem proteiny wzmacniają i likwidują zniszczenia na głowie.
Włosy wydają się grubsze, nie wypadają. Przestajesz mieć problem z elektryzowaniem się. Przy cienkich włosach nie musisz mieć ich krótkich.
Przy myciu takich włosów należy zachować delikatność. Szampon nalewaj na dłonie i rozcieńcz go wodą i dopiero potem skieruj na włosy.
Po spłukaniu na końcówki włosów nałóż odżywkę. Dlaczego?
Włosy u nasady są odżywione i szybciej ulegają przetłuszczeniu.
Gorzej jest z ich końcówkami. Po umyciu wycieraj ręcznikiem np. z mikrofibry delikatnej bawełny. Po tych zabiegach niech wyschną same.
Przy użyciu suszarki zastosuj letni nawiew. Najpierw susz z głową skierowaną w dół u nasady jej. Gdy już są lekko podsuszone skieruj strumień powietrza na środek włosów. Na końcu susz dolne partie.

Fryzury dla cienkich włosów

Pamiętaj modna fryzura to taka, która odzwierciedla Ciebie i dzięki temu pasuje do Twojej twarzy.
Przecież jesteś ważna jak każdy inny człowiek. Czy cieniować włosy?
Wskazane, aby końcówki ciąć na prosto. Optycznie stają się grubsze.
Cieniować można wierzchnie i zewnętrzne warstwy fryzury.
Dzięki takiemu zabiegowi, włoski unoszą się do góry.

FALE


Jak najbardziej też do długich cienkich włosów. Pięknie dodadzą objętości.
Uzyskasz je nakręcając suche włosy na delikatne wałki. Rano po ich zdjęciu wymodeluj fryzurę.

GRZYWKA

Bardzo dobrze mieć ją przy cienkich włosach.  Delikatnie pocieniowana i opadająca na twarz dodaje objętości włosom.

Krótkie fryzury dla cienkich włosów


Osobiście też mam cienkie i preferuję cięcia na krótkie lub półdługie.
Dobrze obcięte włosy i pocieniowane to więcej niż połowa sukcesu.
Obcięcie typu pixie lub bob to fryzury dodające objętości.
A teraz o czym należy pamiętać?
Witaminy i minerały z naszych polskich warzyw i owoców będą uzupełnieniem w naszej diecie. Nie tabletki. To ostateczność.
Warto przeznaczyć chwilę czasu na ich wykonanie. A jaką wówczas masz frajdę. Zdrowszy organizm: włosy, skóra , paznokcie.