Szczotka do włosów

Plączące się włosy to nie lada wyzwanie podczas modelowania fryzury. Na szczęście osoby skupiające się na rozwiązywaniu problemów, również mają sposoby, jak poradzić sobie z kołtunami. Chcąc rozczesać delikatne włosy, musimy zaopatrzyć się w szczotkę, która będzie dopasowana do struktury włosa i nie będzie ich wyrywać.

Szczotki niewyrywające włosów

Nieokiełzane i problematyczne prostowanie splątanych włosów to nie lada wyzwanie, ale i z tym problem można sobie poradzić. Włosy wysokoporowate, na których z łatwością powstają kołtuny, wymagają najbardziej trafnego wyboru szczotki do ich rozczesywania. Warto równolegle z zakupem szczotki poświęcić środki i czas na zakup odpowiednich kosmetyków do włosów, które nawilżą włosy i pozwolą zmniejszyć ich tendencję do chaotycznego skręcania się. Pomocne przy tym będą wszelkie preparaty, zaczynając od dobrego szamponu po odżywki odbudowujące pasma.

Szczotki pozwalające uporać się z uporczywymi włosami dzielą się na takie, które swoje włosie mają wykonane z plastiku. Niektóre z nich są zakończone małymi kulkami, poprawiają one krążenie przy skórze głowy. Zaletą sztucznego tworzywa, jest łatwość dbania o czystość szczotki.

Kolejnym rodzajem szczotek są szczotki wykonane z naturalnego włosia. Najczęściej do tych szczotek wykorzystywane bywa włosie z dzika. Włosie takie jest elastyczne przy napotkaniu kołtunów i ułatwia rozwiązać średnio trudne splątania.

Następnym rodzajem szczotek będzie to połączenie zalet tych dwóch wyżej wymienionych. Szczotki takie są wykonane z włosia syntetycznego. W ofertach różnych sklepów bywają i takie, gdzie włosie stanowi połączenie końcówek plastikowych oraz naturalnych.

Jak prawidłowo czesać włosy?

Jak uporać się z mocno splątanymi włosami? Po kawałku. Musimy przytrzymać krótki odcinek włosów znajdujących się na dole jedną ręką, a drugą przeciągamy stopniowo szczotkę od chwyconego kawałka do dołu. Pozwoli to zaoszczędzić bólu i sporej ilości włosów. Za samo czesanie zabierz się, gdy włosy już wyschną po umyciu, a odżywka bez spłukiwania może znacznie ułatwić usuwanie kołtunów na włosach.