Balayage blond

Baleyage jest nadal modną koloryzacją. Jego zadaniem jest rozjaśnienie niektórych partii włosów w celu uzyskania delikatnego kontrastu między kolorami. Koloryzacja tą metodą polega na nałożeniu koloru odpowiednim pędzelkiem na wierzchnie warstwy cienkich pasemek. Farbę we włosach trzyma się według zaleceń producenta. Po każdym aplikowaniu farby i jej spłukaniu na włosy dajemy odżywkę dla ich wzmocnienia.

Balejaż ze względu na uniwersalność wykonania pasuje każdemu. Efekt uzyskania koloru daje jego naturalność oraz głębia sprawia wrażenie, jakby włosów było więcej. Dodaje włosom objętości. Klasyczny balejaż nakłada się już od nasady głowy. Jeden włos ma na całej długości tylko jedną farbę. Naturalność uzyskujesz przez umiejętne przemieszanie poszczególnych kolorów pasm włosów.

Najpopularniejszą wersją jest baleyage blond. Kolor uzależnisz od swoich potrzeb. W zależności od koloru wyjściowego, który będzie bazą, zastosujesz paletę farb jako rozświetlające dodatki.

Popularną odmianą są fryzury w stylu sombrer na długich blond włosach. Baleyage babylights o bardzo drobnych, delikatnych pasemkach mają rozświetlać blond włosy. Efekt końcowy to włosy jakby muśnięte słońcem. Czy możliwy jest baleyage na krótkich włosach? Tak. Jednak dobrze, gdy wykona go fachowiec. W zależności od możliwości długości włosów użyje jeden kolor rozjaśniający lub nieco dłuższych więcej kolorów. Wszystko uzależnisz od własnych potrzeb.

Jakie zasady, które proponuje się zastosować przed wykonaniem baleyagu?

Przed wykonaniem obetnij zniszczone końcówki włosów. Długość włosów dopasuj przed zabiegiem. Obcinanie ich po koloryzacji może zabrać efekt baleyagu. Nie wykonuj zbyt często takiego farbowania. W ciągu roku mogą to być 3 aplikacje, aby nie niszczyć włosów.

Czym jest balejaż blond?

Jest to sposób na odświeżenie fryzury. Koloryzacja cienkich pasemek daje wynik naturalny włosów, gdyż zmiana między kolorami jest delikatna.

Ile kolorów użyć do balejażu?

Do modnego balejażu używa się dwóch delikatnych odcieni, aby uzyskać delikatne przejście. Zwykle są to dwa odcienie tej samej farby. Maksymalnie do czterech tonów.

Na jakich włosach sprawdzi się balejaż blond?

Balejaż blond, który dodaje fryzurze objętości, sprawdzi się dla jasnych blondynek, szatynek i rudowłosych, a także na jasnobrązowych i ciemnobrązowych włosach.

Jak wygląda dobrze zrobiony balejaż blond?

Nałożony jest 2 – 3 cm od nasady głowy. Kolor bazowy jest zbliżony do koloru własnych włosów. Zrobione cieniutkie pasemka mają wnikać we fryzurę bez efektu widocznych pasemek.

Balejaż blond na ciemnych włosach Balejaż blond na długich brązowych włosach Balejaż blond na jasno brązowych włosach Balejaż brązowe włosy średni blond Balejaż platynowy blond na prostych włosach do ramion Brązowe włosy z pasemkami blond grzywka na boki Częściowy balejaż blond na czarnych włosach Jasny balejaż blond na ciemno brązowych włosach