Balejaż

Balejaż znów stał się na topie, powstała nowa technika, a mianowicie flamboyage. Są to nic innego jak pasemka na włosach, wyglądające naturalnie jakby muśnięte słońcem. Metoda ta wyparła charakterystyczne ombre oraz dotychczas modne zbyt ciemne pasma kosmyków przeplatane z jasnymi, które wyglądały sztucznie i tandetnie. W świecie gwiazd świetliste refleksy zyskały natychmiastową popularność. Noszą je znane osobistości – Jennifer Lopez, Miranda Kerr czy też Sarach Jessica Parker.

Balejaż na włosach blond

Jakie kolory przy balejażu?

Bajejaż wykonasz na włosach brązowych, blondzie, rudych, a także na ciemnych. Decyduje o tym odpowiednie dobranie palety barw do koloru bazy.

Jakie są metody koloryzacji?

Balejaż możesz wykonać metodą ombre, sombre lub flamboyage. Ta ostatnia daje wrażenie ognia po koloryzacji. W środku kolor jest inny niż na obrzeżach włosów.
Ale efekt jest delikatny i zadowalający.

Co oznacza balejaż babylights?

Metoda daje wynik naturalnego balejażu takiego jak u dziecka. Delikatne jakby muśnięte słońcem.

Jaki balejaż dla brunetek?

Bronde będzie dobrym sposobem na koloryzację. Brązowe włosy u nasady przejdą w delikatny blond o właściwym odcieniu.

Co to jest balejaż ronze?

Koloryzacja dla brunetek i lubiących rudy kolor. W balejażu ronze brązowe włosy u nasady przechodzą w rudość na końcach.

Na czym polega balejaż?

Specjaliści z salonu Chic, wprowadzając tę technikę, opatentowali całkiem ciekawy sposób nanoszenia farby. Wykorzystują specjalne samoprzylepne paski o długości włosów a fryzjer, wybierając pasma o odpowiedniej szerokości, koloryzuje je na całej długości. Po upływie ok. 20-40 min po zanurzeniu ich w wodzie paski odklejają się.

Balejaż ombre na brązowych włosach do ramion Balejaż ombre na krótkie włosy

Co zyskujemy?

Pasemka dają wrażenie, jakby włosów było więcej tzw. efekt push up. Dzieje się tak, bo uzyskujemy wielotonowy odcień. Pamiętajmy jednak, że rozjaśnione pasemka muszą być cieniutkie i liczne, wówczas nadadzą optycznej objętości. Rozświetlają fryzurę, a przede wszystkim odmładzają. Rewelacyjnie prezentuje się zarówno na krótkich, jak i długich pasmach.
Wielkim plusem tej metody jest to, że Odrosty są mniej widoczne w porównaniu do tradycyjnego nanoszenia pasemek. Oznacza to, rzadsze wizyty u fryzjera i zaoszczędzone pieniądze.

Najważniejsze, aby włosy były w świetnej kondycji, a odcień farby odpowiednio dobrany do karnacji (bez siwych odrostów) a przede wszystkim z połyskiem.