Białe włosy galeria 2023

Białe włosy są bardzo modną koloryzacją. Co prawda jest to trudna koloryzacja, ale do wykonania. Najszybciej do wykonania jest u jasnych blondynek. Najpierw trzeba kilka razy rozjaśnić włosy i użyć do tego właściwych kosmetyków, które zregenerują je, a następnie ochłodzą. Za szybkie rozjaśnianie włosów może je po prostu zniszczyć.

Komu pasuje biały kolor włosów?

O kolor biały mogą pokusić się osoby o jasnej karnacji i szarych lub błękitnych oczach. Ciemna oliwkowa cera będzie też dobrze łączyć się z białym kolorem. Przy brunetkach jest to sprawa indywidualna i należy wziąć pod uwagę również brwi i oczy. Długie włosy są trudne do utrzymania. Najlepiej koloryzację białą jest utrzymać przy włosach do ramion i krótkich.

Gdzie wykonać koloryzacją białych włosów?

Oczywiście możesz wykonać zarówno w salonie, jak i w domu. Wszystko jest uzależnione od koloru wyjściowego. Przy jasnych szybciej uzyskasz właściwy kolor. Natomiast bardzo ciemne wymagają kilkukrotnego rozjaśniania. Dlatego też bardzo uważnie należy podchodzić do rozjaśniania.

Jeśli jednak zdecydujesz rozjaśniać się włosy, to proponuje się kilka podejść i zmieniając kolor o 2- 3 tony jaśniejsze od bazowego. Po nim powinno się użyć tonera w celu zlikwidowania żółtego odcienia.

Jaką białą farbę wybrać?

Na wstępnym etapie użyj rozjaśniacza. Kolejną czynnością powinna być biała farba lub toner. Efekt naszych starań będzie zależny od koloru naszych włosów, który uzyskujesz na danym etapie wykonanych czynności. Ponieważ kolejnym etapem do wykonania w domu może być czynność użycia chłodnej białej farby. Ona rozjaśni włosy o kolejne 2- 3 tony.

Jak wykonać białe końcówki na włosach?

Często panie decydują się rozjaśnić tym kolorem same końcówki. Wykonanie samych końcówek na włosach do ramion w razie uzyskania niewłaściwego koloru da możliwość podcięcia ich nieco krócej.

Jak rozjaśnić:
– na same końcówki daj rozjaśniacz i trzymaj ok. 5- 10 min.
– przejdź 1- 2 cm wyżej z rozjaśniaczem i trzymaj kolejne 5- 10 min
– powtórz czynność o kolejny 1 cm wyżej i trzymaj już 5 min.
Zmyj rozjaśniacz i zastosuj toner ochładzający.
Nie zapomnij o wprowadzeniu odżywki regenerującej.

Pielęgnacja białych włosów

Przede wszystkim stosuj toner, który pozwoli utrzymać biały chłodny kolor. Zwykle czynność poleca wykonać, chociaż 1x w miesiącu. Włosy bardzo zniszczone należy szybko zregenerować a końcówki podciąć. Po kilku może pojawić się żółty kolor, pozbędziesz się go, używając tonera.

Bardzo wskazany jest fioletowy szampon, który wypielęgnuje włosy z jednoczesnym schłodzeniem koloru. Właściwe płukanki zamkną łuski włosa.
Natomiast i tradycyjnie wskazane jest do ostatniego płukania głowy dać chłodną wodę, ona również pozwoli domknąć końcówki.

A co z odrostami? Przy ciemnych włosach wskazane jest je rozjaśniać. Ten etap następuje po ok.1 miesiącu lub nieco dłużej. Bez rozjaśniaczy nie obędzie się lub czeka kolejna wizyta u fryzjera.

Fryzury dla białych włosów

Właściwie każda, którą sobie wybierzesz. Mile widziane włosy do ramion lub krótkie. Nie wyklucza się też nieco dłuższych. Mogą to być fryzury cięte na wprost lub na tradycyjnego boba.

Biały kolor możesz z innymi kolorami. Wybór jest spory. Natomiast chłodna biel pozostaje z nami na dłużej.

Białe refleksy na blond włosach Białe długie włosy Długie falowane białe włosy z odrostami Ombre blond z białymi refleksami Proste białe włosy blond za ramiona Fryzura z białych cienkich włosów do ramion Białe perłowe ombre włosy Fryzura bob z białych włosów Proste białe włosy sięgające do szyi Krótka fryzura z białych włosów

BIAŁE WŁOSY

Kolor biały cieszy się dużą popularnością. Nie tylko kobiety skłonne są pochylić się nad tym kolorem. Biel sama w sobie jest ciekawą opcją. Dla uzyskania koloru ładnej bieli wskazane jest stopniowe rozjaśnianie. Najłatwiejszy jest do wykonania na blond włosach.

Przy ciemnych włosach zmianę koloru proponuję wykonać w salonie. Zadbają tam o dekoloryzację, a przy tym zabezpieczą włosy przed rozdwojeniem. Kondycja włosów jest bardzo ważna.

Po farbowaniu zadbaj o dobre preparaty regenerujące i odbudowujące włosy. Po zabiegach stosuj 1x w miesiącu maski do włosów blond wówczas nie będziesz miała problemu z ich żółknięciem.

Dla kogo białe włosy?

U blondynek z jasną karnacją i oprawą oczu. U brunetek i szatynek należy pilnować zabieg rozjaśniania brwi. Bez rozjaśniania niezbyt ciekawe zestawienie bywa.

Jaka fryzura do białych włosów?

Białe włosy pasują do każdej fryzury. Bez względu na to czy są proste, falowane, kręcone. Krótkie, do ramion, nieco dłuższe. Wszystko wówczas bierzesz pod uwagę. Kształt twarzy, karnację, swoje upodobania. Kolorem bieli baw się przy każdej fryzurze.