Cebulki włosów, jak wzmocnić?

Cebulka włosa jest żywą częścią włosa, która zawiera komórki macierzyste. Ma ogromny wpływ na kondycję, jego wzrost, a także, w jakim stopniu może utrzymać się na skórze głowy. Znajduje się na dnie mieszka włosowego. Łącząc się z brodawką włosa, kontroluje ukrwienie.

Co ma wpływ na osłabione cebulki włosów?

Ogromny wpływ na osłabione cebulki włosów ma ich kondycja. Zwykle taką niedogodność zauważysz gołym okiem. Zbyt suche, łamliwe i wypadające ponad normę to jedne z oznak.
Każdy z nas ma je wypadające. To jest wpisany w cykl wzrostu włosów. Ale jeśli wypada ich ok. 200, to już jest oznaką słabej ich kondycji.
Do najczęstszych przyczyn słabych cebulek należą:
– dieta
– zmiany zdrowotne
– niewłaściwa pielęgnacja
– zły dobór kosmetyków
– stres
– czynniki zewnętrzne.
Powstające zaburzenia z działaniem mieszka włosowego ma ogromny wpływ na kondycję włosów.

Jak wzmocnić cebulki włosów?

Przede wszystkim przyjrzyj się swojej diecie. Może masz w niej zbyt mało witamin i minerałów. Dlatego też wprowadź dodatkowo produkty, które mogą mieć wpływ na poprawienie kondycji włosów. Wśród witamin ważne są: A, C, E, biotyna, krzem oraz cynk, żelazo, magnez. Zaopatrzenie włosów w podstawowy budulec aminokwasy, siarkę oraz witaminy stworzy odpowiednie warunki dla ich dobrej kondycji.

Unikaj także stresu.
On jest jak zegar z opóźnieniem z cykającą bombą. Zapominasz już o sytuacji stresowej, a dopiero później kondycja włosów doprowadza do ich wypadania.

Czy wprowadzać suplementy diety?

Jeśli znalazłaś przyczynę wypadania włosów, to możesz wspomóc się suplementami diety. Wybieraj tylko najbardziej sprawdzone. Odżywienie cebulek będzie dobrym pomysłem.
Wśród suplementów postaw na naturalne wyciągi z ziół i roślin. Bardzo pomocne są wyciągi ze skrzypu polnego, wyciągi z cebuli, pokrzywy czy z zielonej herbaty oraz z pestek winogron.

Co z pielęgnacją włosów?

Pielęgnacja skalpu ma ogromny wpływ na cebulki włosów. Jest to co prawda indywidualna sprawa każdego z nas, ale, że pielęgnacja jest wskazana, nie podlega dyskusji.
Przy sporych kłopotach proponuję udać się do lekarza trychologa. Natomiast jak dobrać kosmetyki do włosów udaj się do kosmetyczki, której budowa i regeneracja włosów nie są obce.

Osobiście postaw na poprawę kondycji cebulek włosów. Wybierz kosmetyki regenerujące. Przy osłabionych włosach wybierz szampon o działaniu łagodnym bez ich dodatkowego obciążania.
Pozwoli on umyć kosmki, ale ich nie podrażni. Oczywiście na rynku możesz wyszukać kolejne kosmetyki pomocne w pielęgnacji. Należą do nich odżywki, wcierki, maski czy peelingi, które mogą wspomóc w pobudzeniu włosów do ich wzrostu i jednocześnie powstrzymają ich wypadanie.

Do pielęgnacji włosów potrzebne są też odpowiednie akcesoria. Szczotka do włosów powinna być z naturalnego włosia. Suszenie włosów proponuje się naturalne. Jeśli już musisz niech, to będzie chłodny nawiew. Gumki recepturki raczej to zły pomysł. Zbyt mocno ściśnięte włosy osłabiają kondycję włosów.

Wskazane są masaże głowy. Poprawi to dokrwienie cebulek.

Jeśli jednak jesteś bardzo zaniepokojona kondycją włosów, nie obejdzie się bez lekarza. W uzasadnionych przypadkach pokierować może na różne zabiegi pomocne włosom.
Dobre wyniki uzyskuje się przy zastosowaniu dermabrazji skóry głowy czy też mezoterapii skóry głowy.

Wypadanie włosów dotyczy kobiet i mężczyzn. Dlatego z całą starannością należy poszukać przyczyny wypadania włosów.
Pielęgnację włosów należy stosować bardzo świadomie. Zacząć ją od rozpoznania stanu kosmków i dopasować resztę.