Chłodny blond

Chłodny blond ma swoich zwolenników. Jest kolorem na czasie i bardzo twarzowym. Platynowy, popielaty czy srebrny dalej są modnymi kolorami, ale wymagającymi. Szczególnie tym kolorem mogą zainteresować się osoby o bardzo delikatnym różowym wybarwieniem skóry o zielonych oczach, niebieskich i szarych. Właścicielki naturalnego blondu, jasnego brązu czy mysich włosów śmiało mogą brać pod uwagę farbowanie włosów na chłodny blond.

Włosy średniego i ciemnego blondu wskazane jest rozjaśnić pasemkami tzw. baleyagem lub na końcówkach wykonać sombre.
Dla początkujących proponuje się delikatne refleksy tylko dla ochłodzenia fryzury.

Kolor uzyskasz poprzez silne rozjaśnienie włosów. Następnie nałożenie tonera po to, aby zlikwidować żółte tony. Proponuję po raz pierwszy zabieg wykonać u fryzjera, aby nie narazić włosów na zniszczenie. Oceni on również jak bardzo chłodny odcień, będzie pasować.

Pielęgnacja chłodnego blondu jest bardzo ważna. Aby likwidować żółty kolor, wskazane jest stosować prawidłowe kosmetyki w formie płukanek, tonerów czy odżywek. Niebieski szampon spełni swoje zadanie dla utrzymania chłodnego blondu. Szczególnie pomocny jest, gdy byłaś brunetką i zmieniałaś kolor na blond. Natomiast blondynki dla schłodzenia blondu użyją fioletowego koloru.

Bardzo dobre są maski do włosów rozjaśnianych, które skutecznie pielęgnują i zachowują dłużej kolor zimny. Stosuje się je 1- 2 x w tygodniu i należy postępować według instrukcji na opakowaniu.

Jak uzyskać chłodny blond sombre?

Uzyskasz go za pomocą wymieszania zbliżonych odcieni farby i na nałożeniu jej na całych włosach.
Efekt chłodnego trójwymiaru będzie pasować dla ciepłego odcieniu blondu oraz szatynek o jasnej cerze.

Co uzyskasz stosując chłodny blond ombre? Duże znaczenie ma dobór koloru farb wokół twarzy. Ombre chłodnego blondu uzyskasz, stosując ciemniejszą farbę na górze głowy i rozjaśnianiu jej kierując się ku końcówkom włosów.

Jakie odcienie należą do najmodniejszych?
Na uwagę zasługuje:
– srebrzysty popielaty blond
– ciemny popielaty blond
– refleksy i popielaty blond
– szary popielaty blond
– jasny popielaty blond.

Jest duża dowolność w doborze fryzury. Długie, falowane włosy to jedna z opcji. Włosy sięgające do ramion mile widziane.
Wśród krótkich włosów króluje fryzura pixie cut w dowolnej odsłonie.

Chłodny blond z grzywką fryzura do szyi Chłodny przybrudzony blond włosy do ramion Ciemne popielate chłodne włosy blond Krótka fryzura z chłodnych włosów blond Krótkie chłodno srebrne włosy blond z grzywką na bok Przydymiony chłodny blond włosy uczesanie z długich włosów Szaro popielato chłodny blond fryzura do ramion Włosy chłodny blond, fryzura do ramion