Cieniowana grzywka

Tak naprawdę cieniowana grzywka jest z nami od zawsze. Tylko trendy modowe podpowiadają nam, jak można ją wystylizować, aby pasowała do rysów twarzy i jednocześnie pasowała do fryzury.
Dobrze wycieniowana sprytnie dodaje objętości. Jej uczesanie nie powinno sprawiać kłopotów.

Jakie są plusy z cieniowanej grzywki zwaną lekką?

Po dobrym wycieniowaniu sama jej stylizacja zajmie niewiele czasu. A swoboda w jej wykonania pozwala zgrać się z każdym nowym uczesaniem. W doborze grzywki proponuję udać się do stylisty.
Fachowiec weźmie pod uwagę rysy twarzy, a także kolor włosów. Podkreśli wszystkie plusy. Delikatnie minusy ukryje.

Cieniowana grzywka damska dla 40 Cieniowana grzywka na boki fryzura za ucho fale

Dla kogo cieniowana grzywka?

Praktycznie cieniowana grzywka pasuje prawie każdemu. Jest bardzo praktyczną grzywką. Wystarczy ją rozczesać i delikatnie palcami potargać. Sprawdza się przy każdej długości włosów.
Ukryjesz pod nią zmarszczki czy też zbyt wysokie czoło.

Krótka cieniowana grzywka dla cienkich włosów Stopniowany bob z grzywką cieniowana okalająca twarz

Po prostu, zanim rozpoczniesz zabawę z grzywką, udaj się do stylisty i razem opracujecie najlepszy sposób na obcięcie. Ostrożnie powinny podejść do tego tematu osoby o okrągłej czy kwadratowej buzi. Skierowanie grzywki na bok wówczas daje możliwość dobrego cięcia.

Czy kształt twarzy ma znaczenie?

Oczywiście i to ogromne. Przedziałek skierowany na bok u osób z okrągłą buzią zmieni optycznie rysy i wyszczupli twarz. Gdy masz twarz pociągłą, owalną czy też o rysach prostokąta proponuję przyjrzeć się francuskiej grzywce. Idealnie powinna zgrywać się z włosami i rodzajem ich uczesania. Na prosto ułożona grzywka zgrywa się zwykle przy rysach prostokątnych.

Czy można obciąć grzywkę w domu?

Tak, ale pod warunkiem, że masz trochę wprawy. A nożyczki nie są Ci obce. W innym przypadku udaj się do fryzjera.

Sposób wykonania:

Wydziel partię włosów, które będą bazą do grzywki. Weź je w palce tuż pod brwiami i zwiąż w gumkę. Teraz nożyczkami obetnij włosy poniżej gumki. Zdejmij gumkę i rozpuść grzywkę.
Wyrównaj kosmki, które Ci nie pasują. Możesz ją delikatnie postrzępić, ale tę czynność musisz sama ocenić czy warto ją wykonać. W innym przypadku grzywka może być za krótka.
Długość cięcia każdy powinien ocenić samodzielnie.

Jak układać cieniowaną grzywkę?

Przy prostych włosach sama stylizacja jest szybka, bo wystarczy tylko wysuszyć z udziałem szczotki i suszarki kierując kosmki ku dołowi.

Delikatna cieniowana grzywka przy krótkiej fryzurze bob Cieniowana grzywka dla cienkich kręconych włosów

Wiele fryzur zgrasz z taką grzywką. Kucyki, koki z artystycznym nieładem, styl boho czy też luźno opadające proste lub falowane włosy. I wiele, wiele innych fryzur z warkoczami i innymi upięciami.

A co z asymetryczną grzywką?

Rodzaj cięcia z asymetrią nie ma wieku. Pasuje dla każdego wieku. Jest łatwa w stylizacji. Dobranie jej do koloru włosów nie stanowi problemu. Asymetria pasuje każdemu.
Można ją dopasować do wszystkich typów urody. Osoby z okrągłą buzią przeważnie układają grzywkę po skosie, aby optycznie wyszczuplić twarz. Przy trójkątnych rysach proponuje się grzywkę delikatną, aby nie dawała wrażenia gęstych włosów i sprawiała wrażenia, że jest ich za dużo.

Asymetryczna grzywka na boki Asymetryczna mocno cieniowana dłuższa grzywka

Twarz owalna z asymetryczną grzywką da efekt delikatnej i kobiecej stylizacji. Wybór uczesania daje sporą dowolność.

Dla kogo francuska grzywka?

Innym rodzajem może być cieniowana francuska grzywka. Jest to grzywka, która jest dłuższa od standardowej i rozchodzi się na boki. Curtain bangs, bo o niej mowa jest cieniowana i okala twarz.
Dobrze obcięta układa się sama. Pod nią możesz ukryć zmarszczki, wysokie czoło. Złagodzić rysy twarzy.

Podsumowując wybór cieniowanej grzywki, ma ogromne znaczenie. Prawidłowy dobór grzywki do rysów twarzy i koloru włosów czyni szczęśliwą właścicielkę.