Cieniowane włosy męskie

Jak cieniujemy włosy męskie?

Zapewne nie jeden raz wybierałeś się do fryzjera na obcinanie włosów. A może spróbujesz sił cieniowania domowym sposobem.

Metody cieniowania:
– cieniowanie warstwowe dodające objętości włosom.
– tradycyjne z grzywką np. aby ukryć wysokie czoło
– półdługie w celu lepszej stylizacji.

Materiały potrzebne do strzyżenia:
– maszynka do cieniowania z nakładkami
– peleryna
– nożyczki ostre
– grzebień
– atomizer z wodą

Teraz wybierasz fryzurę jaką chcesz otrzymać. Możesz umyć włosy lub spryskać atomizerem. Strzyżenie męskie zwykle zaczynasz od boków głowy wykorzystując średnią nakładkę.
Zmieniasz nakładkę na krótszą i zaczynasz skracać włosy od najkrótszych i ku górze do dłuższych. Wykorzystuj te nakładki, które najbardziej Ci odpowiadają.

Najkrótszym ostrzem strzyżesz okolice uszu i nasady karku. Dobrze aby przejścia między włosami były płynne.

Grzywkę możesz wycieniować nożyczkami degażówkami. Najpierw rozczesz wilgotną grzywkę i obetnij na odpowiednią długość tymi nożyczkami.
Tylko wybrane pasma będą wycieniowane. Dzięki takiej czynności grzywka lepiej będzie się układać.

W internecie możesz też odnaleźć filmiki ze sposobami cięcia.

Cieniowane włosy męskie są zawsze ponadczasowe. Odpowiednio dopasowane do konturów twarzy tworzy elegancję. Przy dobrym cięciu w kilka chwil otrzymasz wspaniałe zaczesanie.

Oto kilka propozycji.

MĘSKI BOB

Fryzura sięga powyżej ramion. Niewiele wycieniowana sprawa wrażenie cięcia prostego. Z takiego cięcia możesz upinać różne fryzury.

STYL DRWALA

Krótkie wygolone boki i tył. Góra pozostawiona z dłuższymi włosami daje wiele możliwości uczesań.

SIDE PART Z PRZEDZIAŁKIEM

Obcięcie włosów daje średnią długość z pięknie wycieniowanymi bokami a także z przedziałkiem z boku.
Włosy nie mogą być za długie jedynie na kilka centymetrów po to , aby można było je dobrze wystylizować.

UNDERCUT

Górne włosy są zaczesane do tyłu. Boki i tył wycieniowujesz na krótko. Różnica między długą górą a krótkimi bokami daje idealną różnicę do modelowania fryzur.
Pomady lub inne kosmetyki pomogą w utrzymaniu włosów przy takim obcięciu.

UNDERCUT SIDE BACK

Cieniowane włosy i zaczes włosów do tyłu nadaje szyku fryzurze. Dobry kosmetyk dopasowany do swoich włosów i prestyler możesz mieć pod ręką.
Dzięki cieniowaniu włosów z tyłu górnej partii włosów fryzura zyskuje drugie, nowoczesne życie.

OSZUKANY IROKEZ

Fryzura na pograniczu irokeza jakiego znasz a eleganckiego czuba. Dobrze sprawdza się przy pociągłej twarzy z wysokimi kośćmi policzkowymi.
Wysokie strzyżenie i prawidłowe strzyżenie podkreślisz odpowiednimi kosmetykami.

FRANCUSKIE CIĘCIE Z FRYZURĄ NA JEŻA

Wysoko podcięty tył i boki. Delikatne cieniowane górą zostawiający włosy ok 1,5- 2cm górą z grzywką na bok, która jest nieco dłuższa od górnych włosów.
Fryzura z przeznaczeniem dla ludzi wiecznie spieszących się. Czyli modnie i szybko.

CIĘCIE DODAJĄCE OBJĘTOŚCI

Dla panów lubiących tradycję obcinamy cieniowaniem klasycznym przez stopniowanie. Włosy z górnej partii pozostawiamy nieco dłuższe i zaczesujemy je do tyłu.
Wówczas uzyskujesz efekt dodania objętości. Świetnie sprawdza się przy drobnych twarzach.

ROZDZIELONE PODCIĘCIE

Bardzo modna stylizacja. Mocne wygolone boki ale nie całkiem na zero i długa góra z zaczesaniem do tyłu oraz grzebieniem o szerokich ząbkach  i prawidłowym kosmetykiem zdziałają cuda.
Powstaje fryzura bajka.

ROZŁĄCZONY POMPADOUR

Jest to połączenie 2 fryzur. Militarnej z elegancją. Dołem do połowy sporo wygolone włosy. Potem ku górze następuje stopniowe cieniowanie włosów.
Górą pozostawiasz je o sporej długości. Odpowiednimi pomadami stawiasz włosy ku górze z bardzo delikatnym zaczesem. Surowość i elegancja w jednej fryzurze, a jaki efekt.

NISKO WYGOLONE

Stopniowe cieniowanie ku górze daje wyrazistości fryzurze. Długa uniesiona góra o długości 2cm i coraz krótsza ku dołowi daje wrażenie jakbyś każdego dnia wychodził z salonu.
Uniesioną górę zwykle będziesz miał, dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom.

KOK NA CZUBKU GŁOWY

Lubisz dłuższe włosy z zachowaniem cech męskości postaw na ten rodzaj fryzury. Podczas obcinania włosów poproś fryzjera aby zebrał włosy z górnej partii
w gumkę. Natomiast dolne niech podetnie na bardzo krótko według uznania. Uzyskujesz połączenie fryzury dłuższej z kokiem i krótkiej dołem. Komfort i wygoda.

NABŁYSZCZONE WŁOSY

Włosy podgolone do połowy głowy. Od połowy w górę stopniowe cieniowanie. Góra pozostawiona na długość Tobie pasującą. Cały końcowy wygląd nabierasz z chwilą zastosowania pomady na jeszcze bardzo wilgotne włosy. I w ostateczności przejechane palcami z zachowaniem delikatnych odstępów.

ZACZESANY POMPADOUR Z BOKAMI NA JEŻA

Jest to bardzo eleganckie cięcie ciągle na czasie. Boki i tył głowy dość wysoko podgolony. Z tyłu i wyższe boki obcinasz na jeża. Górną partię pozostawiasz na żądaną wysokość.
Zwykle ok 8 cm i zaczesujesz do tyłu z lekkim skierowaniem na bok. Przedziałek wyraźnie oddzieli jeża od fryzury pompadour.