Wycieniowane włosy – dla kogo?

Nie ma takiej kobiety, której by nie zależało na pięknym i stylowym wyglądzie. Tempo życia we współczesnym świecie sprawia, że na stylizacje mamy ograniczoną ilość czasu. Dlatego też stawiamy na szybkie i efektowne rozwiązania. Obecnie modne stało się cieniowanie włosów, które jest świetne do każdej długości, jak i rodzaju włosów. Ilość technik, w jaki sposób fryzjerzy cieniują włosy, może Cię zaskoczyć oraz efekt cieniowania połączony z koloryzacją włosów. Na pewno uda Ci się znaleźć swoją cieniowaną fryzurę, a my postaramy się, jak tylko możemy, byś dokonała trafnego wyboru.

Dlaczego cieniujemy włosy?

Po prostu włosy lepiej się układają. Prawidłowo wykonane daje wiele możliwości uczesań. Najpierw stylista obcina je na zaproponowaną długość. Następnie cieniuje warstwami.
Zwykle włosy z górnych warstw są krótsze, a pod spodem – dłuższe. Obecnie do cięcia używa się dobrych ostrych nożyczek. Dzięki cieniowaniu włosy bardzo zyskują na objętości. Podniesione od nasady nie sprawiają wrażenia klapniętych. Cieniowanie dodaje lekkości.

Cieniowanie włosów sprawia, że uczesanie wygląda bardziej atrakcyjnie. Stopniowane warstwy przyciągają wzrok i są dużo łatwiejsze w stylizowaniu. Włosy dzięki nieregularnym kształtom zyskują na objętości i lekkości. Rodzaj cieniowania włosów możesz dobrać do swoich preferencji. Cieniowanie możesz ograniczyć i przyciąć wyłącznie końcówki włosów lub podejść do „tematu” bardziej radykalnie i wykonać strzyżenie na różnej długości włosów, zaczynając od bardzo krótkiej grzywki, a kończąc na długich włosach sięgających do łopatek.

Zaletami cieniowanych włosów jest przede wszystkim dowolność tego zabiegu. Można przyciąć same końcówki włosów degażówkami, wykonać poszarpane końcówki lub można zrobić delikatne stopniowanie na prostych włosach.

Komu pasują cieniowane włosy?

Cieniowane włosy pasują prawie każdej osobie. Dzięki tej czynności zyskasz na lepszym ułożeniu fryzury. Optycznie fryzura dostaje objętości. Samo ułożenie nie sprawi kłopotów. Nieregularne strzyżenie włosów pasuje każdej kobiecie, lecz rodzaj cieniowania trzeba samodzielnie dobrać do swojego kształtu twarzy oraz długości i typu włosów. Efekt cieniowania włosów sprawia, że fryzura zyskuje na lekkości. Grzywka po takiej stylizacji nie opada już tak mocno na czoło, stając się bardziej uniesioną, a cienkie włosy zaczynają zyskiwać na objętości i cieniowane kręcone włosy pozwalają na lepsze skręty loków.

Prawidłowo wykonane cieniowanie pozwala na idealne podkreślenie lub zamaskowanie owalu twarzy. Dla okrągłej twarzy zalecane są stopniowane długie grzywki, które optycznie wydłużą twarz. Jeśli masz już wprawę w operowaniu nożyczkami, a Twoje cieniowanie ma być delikatne, to możesz pokusić się o samodzielne cieniowanie włosów, lecz gdy masz choć trochę wątpliwości, to bez zastanowienia skieruj się o to przycięcie do specjalisty.

Techniki cieniowania włosów

Jak cieniować włosy? Jeszcze nie tak dawno, cieniowanie włosów odbywało się wyłącznie za pomocą specjalnego narzędzia degażówki. Jakie szczęście, że fryzjerzy poszli po rozum do głowy i odstawili je na bok. Dlaczego? Specjalne nożyczki nadszarpywały kosmyki, przez co w znaczny sposób niszczyły strukturę włosa, osłabiały je co przyczyniało się do rozdwajania się końcówek. W efekcie włosy puszyły się, wyglądały jakby, były rozszarpane, a nie obcięte.
Najlepszym rozwiązaniem dla Twoich włosów jest bowiem zastosowanie ostrych nożyczek. Technik cieniowania jest tyle ile na świecie fryzjerów. Każdy kreuje swój indywidualny sposób, ale to, czy zostało właściwie wykonane, określi efekt. Dobrze wycieniowana fryzura będzie perfekcyjnie układać się, a codzienna stylizacja nie będzie sprawiać Ci największego kłopotu.

Wybór techniki jest zależny od długości włosów, inne cięcie wykonuje się przy dłuższych włosach a inne przy krótkich. Ogólnie mówiąc zabieg ten, polega na stopniowaniu długości pasm, tak by przejścia łagodnie przechodziły między sobą. Przy gęstych włosach, dobrze wykonane pozwoli na prawidłowe rozłożenie objętości i zmniejszenie ich masy zaś przy cienkich uniesie i wywoła efekt push-up. Wycieniowane włosy, nadal wyglądają na zdrowe, a nawet sprawiają wrażenie gęstszych. Łatwiej układają się. Fryzura dzięki temu podniesiona jest u nasady głowy. Mankamenty niektórych rysów zostaną przysłonięte.

Plusy fryzury cieniowanej:
– zawsze modna i ponad czasowa, pasuje każdej kobiecie, okalające twarz włosy odmładzają
– zwiększa optycznie objętość pasm
– łatwiej je modelować, gdyż są lżejsze
– przy włosach kręconych i falowanych poprawia ich skręt
– cienkie włosy wydają się gęstsze

Minusy cieniowanych pasm:
– w przypadku rozdwojonych końcówek ciężko je podciąć,
– wychodzące kosmyki przy zaczesywaniu włosów w koka, warkocza lub koński ogon.
– cieniowane włosy nie nadają się na perukę.

Cieniowanie cienkich włosów

Kobiety o cienkich włosach najbardziej skorzystają z zalet cieniowania włosów. Wycieniowana fryzura zwiększa swoją objętość, lecz nie wolno sobie pozwolić  na zbyt mocną ingerencję, ponieważ w przypadku włosów cienkich i rzadkich możemy uzyskać odwrotny efekt od zamierzonego. Sama stylizacja włosów cieniowanych będzie miała wpływ na to, jak mocno uda się „zgubić” cienkie i rzadkie pasemka. Kobiecie z mocno przerzedzonymi włosami proponuję udać się do dobrego fryzjera. Zaproponuje on taką opcję cieniowania, która spowoduje ukrycie zbyt małej ilości włosów.

Cieniowanie krótkich włosów

Pomimo niewielkiej długości włosów można uzyskać mnóstwo ciekawych wycieniowanych stylizacji krótkich fryzur. Krótkie pasma łatwo się unoszą i poddają modelowaniu za pomocą żelu lub pianki do włosów, swoją lekkość krótkie włosy uzyskują od samej nasady. Cieniowanie jest to skracanie części pasemek na odpowiednią długość w celu nadaniu kształtu fryzurze. Wykonać je można na każdej długości. Zwykle tę czynność wykonuje się od ucha w dół. Nie wskazane jest duże cieniowanie, bo może dać to odwrotny efekt.

Cieniowanie długich włosów

Cieniowanie na długich włosach nadaje fryzurze spektakularnych rezultatów. Taka długość włosów pozwala fryzjerowi wykazać swój kunszt.

Cieniowanie kręconych włosów

Metodę cieniowania uzależnij od kształtu buzi. Ukryj to, co masz do ukrycia. Pokaż to, co chcesz pokazać. Przy włosach kręconych włosy pocieniowane łatwiej ujarzmić. Loki dostaną sprężystości. Lekko pofalowane po pocieniowaniu także lepiej się układają. Podłużną twarz ukryjesz za pomocą pazurków. Przy okrągłej buzi lekko pocieniowane dłuższe włosy wysmuklą ją.

Pielęgnacja i stylizowanie cieniowanych włosów

Uczulam szczególnie na dużą pielęgnację końcówek włosów. Spora interwencja podczas zabiegu mogła uszkodzić włosy. Rozdwojone należy dobrze nawilżyć. Proponuję zastosować odżywki i maski przeznaczone do tego celu. Olejowanie końcówek powinno wejść w nawyk. Cieniowane włosy zawsze uwydatnią ich zniszczenie. Kosmetyki stosuj przed zabiegiem, jak i po cieniowaniu.

Bez obaw możesz je stylizować według uznania. Proste, fale, loki czy każde inne zestawienie da duże pole do popisu. Zastosuj tylko odpowiednie kosmetyki zwiększające objętość. Jedną ze stylizacji jest podniesienie włosów u nasady. Cieniowane włosy susz chłodniejszym strumieniem powietrza. Dobra suszarka o dużej mocy jest super urządzeniem, przy którym szybko uzyskasz stylizację. Innym gadżetem, który dobrze mieć w domu to lokówka, szczotka elektryczna oraz prostownica. Po cieniowaniu będziesz miała sporo możliwości, aby wybrać tę jedną jedyną na dany dzień bez szkody dla swojej aparycji.

Co to jest cieniowanie włosów?

Jest to sposób ścinania włosów na różnych długościach. Włosy od wewnątrz pozostawia się dłuższe. Te z zewnątrz skraca się bardziej w zależności od potrzeb.

Komu pasują cieniowane włosy?

Każdej osobie, która ma zbyt gęste włosy. Włosy nabierają gęstości oraz lepiej układają się.

Które włosy nie nadają się do cieniowania?

Włosy zniszczone o rozdwojonych końcówkach jeszcze bardziej sprawiają wrażenie zaniedbanych. Konieczne jest odpowiednie nawilżenie kosmków i ich regeneracja.

Jakie mamy rodzaje cieniowań?

Cieniowanie:
– trzywarstwowe-dobre dla cienkich włosów;
– na krótkich i półdługich włosach z pazurkami lub 2-warstwowe;
– długich włosów na 2 lub 3 warstwy dla włosów gęstych i prostych oraz pozbawionych objętości.

Ciemne włosy cieniowane po długości Cieniowane końcówki włosów fryzura do obojczyków Cieniowanie kręconych cienkich włosów z grzywką na boki Cieniowane cienkie włosy blond Cieniowane włosy falowane do ramion Cieniowane włosy na prosto Cieniowane włosy przy twarzy rzadka grzywka z fryzurą do ramion Cieniowane włosy z tyłu krótka fryzurka Cieniowanie cienkich włosów krótka fryzura Cieniowanie gęstych włosów za ramiona z grzywką Cieniowanie krótkich falujących włosów bob Cieniowanie rzadkich włosów Cieniowanie włosów puszących się z rzadką grzywką Delikatnie cieniowane rude włosy do ramion z prostą grzywką Długie cieniowane włosy z przedziałkiem na środku Gładkie cieniowane włosy do łopatek z grzywką na bok Jak modelować cieniowane włosy? Kręcone gęste cieniowane włosy z grzywką na boku Krótkie damskie cieniowanie włosów z długą grzywką Krótkie stopniowane włosy z małą grzywką Lekko cieniowana fryzura damska Mocno wycieniowana fryzura bob półokrągła grzywka Mocno wycieniowane włosy zakrywające uszy Modne cieniowanie cienkich włosów Odmładzające cieniowanie włosów do szyi Rude włosy z grzywką mocno wycieniowane Stopniowane cieniowane od góry włosy do obojczyków Stopniowane cieniowanie włosów z grzywką na prosto Stopniowane włosy uniesione do góry Stopniowo wycieniowane włosy sięgające do szyi Strzyżenie damskie cieniowanie Włosy do łopatek cieniowane na prosto Włosy do szyi cieniowane Włosy falowane do ramion delikatnie cieniowane Włosy krótkie cieniowane z gęstą grzywką Wycieniowane końcówki włosów u brunetki