Dlaczego włosy się łamią?

Piękne zadbane włosy to duże zadowolenie posiadaczki skalpu. Jednak z różnych powodów ich wygląd często odbiega od ideału.

Spróbujmy przeanalizować przyczyny łamania. Pierwszą z przyczyn jest łamanie mechaniczne, na które nie zawsze mamy wpływ.
Na przykład poprzez ocieranie się włosów o poduszkę lub odzież. Jednak to jest niewielki odsetek takiego łamania.

Przyczyny takiej dolegliwości zacznij szukać od kondycji zdrowotnej. Sprawdź czy tarczyca działa poprawnie. Czy skóra głowy nie ma zmian atopowych. A może masz huśtawkę hormonalną.

Następnie przyjrzyj się diecie. Braki w diecie naturalnych witamin i minerałów szybko odbije się na kondycji włosów. Wyeliminuj z diety puste węglowodany typu ciasteczka, cukiereczki itp.
Na talerzu niech znajdzie się prawidłowa ilość jak najmniej przetworzonych, a nawet surowych warzyw.

Czy pamiętasz o dobrym nawodnieniu organizmu? Woda to podstawa dla każdej komórki ciała. Wypijanie jej w małych ilościach szybko odbije się na kondycji włosów.
Dopilnuj samą siebie aby woda nie była słodzona. Dodatkowy cukier nie sprzyja kondycji włosów.

Podczas dużych upałów nie wystawiaj głowy na bezpośrednie słońce. Brak zabezpieczenia i włosy szybko tracą wilgotność co skutkuje łamliwością.

Stres może przyczynić się do kondycji włosów. Niektóre leki przyjmowane w nadmiarze nie sprzyjają dla cebulek włosów.

A jak często wykonujesz zabiegi u fryzjera związane z koloryzacją lub trwałą? Ich nieprawidłowe wykonanie staje się przyczyną rozdwojenia włosów przez co włosy są przesuszone i łamliwe.
Zadbaj o prawidłowe nawilżenie i zabezpiecz włosy przed zabiegami stosując prostownicę czy suszarkę.

Może włosy potrzebują prawidłowej pielęgnacji od mycia szamponem po wzmacnianie ich kondycji. Najlepiej aby włosy same wysychały bez użycia suszarki.
A w przypadku konieczności jej używania susz dobrej jakości suszarką. Taką z chłodnym nawiewem.

Olejowanie włosów to podstawa przy dbaniu o kondycję łamliwych włosów. Możesz je stosować po myciu na włosy suche lub wilgotne. Suche włosy zostaną prawidłowo zabezpieczone.

Odpowiednio dopasowane środki pielęgnacyjne typu maski i odżywki do rodzaju włosów da wymierne korzyści dla wyglądu skalpu.

Przy łamliwych włosach proponuję zwrócić uwagę na rozcieńczanie szamponu przed umyciem. Nie należy kłaść bezpośrednio na skórę głowy. Wystarczy niewielką ilość szamponu rozcieńczyć z wodą i dopiero myć włosy. Zbyt mocne środki myjące mogą co nieco osłabić ich kondycję. Do samego mycia używaj ciepłej a nie gorącej wody.
Przy ostatnim płukaniu potraktuj je chłodną wodą. Czynność taka pozwoli włosom domknąć łuski włosa.

A jakie kosmetyki używać? Każdy włos jest inny. Dlatego bezpośredniej odpowiedzi nie dostaniesz. Jedynie podpowiedź. Włosy łamliwe potrzebują kosmetyków nawilżających i wzmacniających barierę lipidową.