Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Mamy do zaoferowania 5 metod na zmniejszenie przetłuszczania się włosów.

  1. Aloes – zerwij 1 większy liść aloesu i zmiksuj z wodą ciepłą przegotowaną w ilości pół szklanki.
    Dodaj 1 łyżeczkę miodu. Starannie wymieszaj. Zwilż włosy. Nałóż czepek. Po 30 min umyj włosy.
  2. Drożdże – do tej maski zastosuj 1 łyżkę drożdży i taką ilość gorącego mleka, aby zrobić gęstą odżywkę. Następnie wetrzyj w skórę głowy.
    Ten rodzaj maski wykonuj 1x tygodniowo.
  3. Piwo – weź pół szklanki dobrego gatunkowo piwa i zmieszaj z 2 żółtkami. Taką maskę nałóż na zwilżone włosy. Czas oczekiwania 20 min. Potem umyj dokładnie. Stosuj 2x w tygodniu.
  4. Maska cytrynowa – wyciśnij sok z cytryny i wmasuj go w głowę. Przeczesz grzebieniem. Zostaw na 15 min. Zmyj letnią wodą. Czynność tę zrób 1x w tygodniu.
  5. Maska z jajka – ubij pianę z białka i wymieszaj z żółtkiem. Tak przygotowaną maskę nanieś na wilgotne włosy. Delikatnie wymasuj skórę głowy. Nałóż czepek i owiń ręcznikiem.

Pozostaw na 30 min. Umyj głowę szamponem np z dodatkiem łopianu.

Zdrowe włosy, a dieta

Zdrowy wygląd włosów świadczy o prawidłowo zastosowanej diecie. Witaminy, minerały, białko, węglowodany to podstawa, aby włosy były lśniące, gęste i dawały radość swoim wyglądem.
Z grupy białek zjadaj produkty pochodzące z drobiu wolnego wybiegu, ryb nie hodowlanych oraz omega 3. Szczególnie miej na uwadze tłuste ryby: łosoś, makrela, dorsz, śledzie.
Z pierwiastków witaminy z grupy B, witaminę H ( biotyna), wit C, E, PP, cynk, magnez, żelazo. Znajdziesz je w białkach zwierzęcych i roślinnych: cebuli, czosnku, kapuście, brukselce, żółtku jaj.
W krzem bogate są płatki owsiane i pieczywo z mąki 1x zmielonej ( razowe). Bardzo często bywają niedobory wit. z grupy B. Zalecana jest suplementacja wit. B kompleks.

Skrzyp polny na włosy

Włosy zbudowane są z komórek obfitujących w białka. Najlepiej znana jest keratyna. Jakość włosów uzależniona jest od diety, stresu, przyjmowanych leków. Na ratunek słabym włosom bardzo pomocny jest skrzyp polny. Zioło to ma działanie regenerujące, antybakteryjne i wzmacniające. Jest bardzo cennym dla włosów, ponieważ zawiera duże ilości krzemu, potasu, flawonoidów. Krzem przyczynia się do elastyczności i sprężystości tkanek. Wpływa na stan naczyń krwionośnych. A krzem pochodzący ze skrzypu polnego jest świetnie przyswajalny przez ludzi. Skutecznie powstrzymuje siwienie włosów. Zapobiega odwapnianiu. Stosując wyciąg na włosy jednocześnie poprawisz wygląd paznokci. Opóźnisz proces starzenia. Przyspieszysz gojenie się ran.

Biotyna

Biotyna jest witaminą z grupy B. Jest związkiem zawierającym siarkę. Musi być dostarczana z pokarmem. Biotyna dzięki siarce chroni włosy i skórę. Bierze udział w przemianie cukrów, kwasów tłuszczowych i cukrów. A one doskonale wpływają na kondycję włosów i ciała. Pierwiastek ten szczególnie wskazany jest dla osób z problemami włosów. Gdy wypadają, łamią się i skóra sucha , to oznaka niedoboru biotyny. Również zapobiega siwieniu włosów a także łysieniu. Dawkowanie biotyny ustali lekarz. Warte zapamiętanie jest to, aby nie łączyć biotyny z surowym białkiem jajka. Ponieważ nie łączy się z nim.