Domowe sposoby wzmocnienia włosów

Szukająca osoba sposobu na polepszenie kondycji swoich włosów spodziewa się zapewne, że będą wypisane tutaj tabletki przeciw wypadaniu włosów. I ma racje! Owszem nie będą to, żadne leki, lecz suplementy, które zawierają niezbędne witaminy i minerały do prawidłowego wzrostu włosa. W większości z nas nie jesteśmy w stanie zapewnić optymalnej ilości witamin, jakich potrzebuje organizm. Dodatkowo stres potrafi z nas wypłukać bardzo dużo niezbędnych mikroelementów, zanim coś z nimi zacznie robić organizm.

Jakie witaminy na wypadanie włosów?

Najbardziej reklamowanym preparatem na powstrzymanie wypadania włosów jest biotyna ( witamina H ). Uznawana jest za najbardziej potrzebny składnik przy budowie całego włosa. Jest w tym trochę prawdy, ale nie na samej biotynie włos jest zbudowany. Do wzrostu potrzebna są również witaminy z grupy B.

Jakby tego było mało, włos nie tylko na witaminach stoi, lecz i na minerałach. Do podstawowych przedstawicieli tej grupy należą:

  • cynk;
  • miedź;
  • żelazo;
  • selen;
  • siarka.

Co jeść, aby wzmocnić włosy?

Niezbędne składniki jakie potrzebuje każdy włos, przydałoby się pozyskiwać w sposób naturalny. Można je uzupełniać w postaci soków, przekąsek czy w niewielkim stopniu poprzez szampony, które zawierają w swoim składzie wyciągi z tzw. darów natury. Taki szampon należy przez pewien czas utrzymać na głowie, zanim go się spłuczę. Szybkie spłukanie nie pozwoli mu skutecznie zadziałać.

Jeśli chcemy poprawić stan swoich włosów oraz ich ilość należałoby wprowadzić do swojej diety znany pewnie skrzyp polny, proso, pokrzywę ( fajnie się sprawdza jako herbata ), chude mięso, warzywa i owoce ( zwłaszcza te o żółtym i czerwonym zabarwieniu ), kalafior, brokuły, czosnek, soczewicę, orzechy, nabiał, szpinak, galaretki.

Na koniec wymienię cebulę, która zawiera w swoim składzie bardzo dużo siarki, a ona ma istotny wpływ na wygląd i jakość włosów.

Wprowadzenie tłuszczy roślinnych tj. olej z pestek dyni, olej lniany lub w postaci zwykłych pestek słonecznika również zostawi pozytywny ślad na Twoich włosach.

Trzeba też pamiętać, że wprowadzone zmiany nie zadziałają z dnia na dzień, ani z tygodnia na tydzień. Włos to nie chwast na polu, który rośnie w oczach ;). Wymagają cierpliwości. Dobrze dobrana strategia na pewno zaowocuje. Jeśli zmiany w swoim życiu wprowadzacie zimą to na wiosnę, lato możecie się spodziewać wyraźnych efektów. Cierpliwość zostanie wynagrodzona.