Fale na krótkich włosach

Fale są idealnym pomysłem na ułożenie super fryzury. Pokusić się o nie mogą nie tylko osoby z długimi włosami. Świetnie wyglądają na włosach półdługich i krótkich.
Wybierz wówczas lokówkę lub prostownicę o wąskich płytkach.
Chaotyczne fale na krótkich włosach dla 40 Delikatne fale na krótkich włosach do ramion Delikatne fale na krótkich cienkich włosach Delikatne fale na krótkich miedzianych włosach

Jak zrobić fale za pomocą lokówki, falownicy czy też prostownicy?

Przede wszystkim zacznij od umycia głowy i bardzo dokładnie wysusz włosy. Nanieś na włosy spray termoochronny. Jest to preparat zabezpieczający włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Jednocześnie odżywi i poprawi jakość stylizacji.

Stylizację rozpocznij od dolnej partii włosów. Górną zepnij tak, aby chwilowo nie przeszkadzała.

A teraz moje propozycje jak używać dostępny sprzęt?

Falownica: Weź pasmo włosów, przytrzymaj je między płytkami i kieruj się od góry do dołu. Wykonaj tę czynność z kolejnym pasmami.

Prostownica: Jeśli masz w użyciu prostownicę, to weź pasmo włosów u góry i włóż pomiędzy płytki i okręć prostownicą o 180 stopni do zewnątrz i delikatnie przeciągnij w kierunku końcówek.
Świetnie sprawdzi się prostownica z zaokrąglonymi płytkami.

Lokówka: W tym przypadku sprawdzi się lokówka grubsza tzn. o dużej średnicy, ponieważ uzyskasz ładne fale. Weź pasmo, zamknij je w lokówce i przesuń je w kierunku końcówek. Obracaj lokówką tak, aby nawinąć pasmo ku górze. Odczekaj chwilę. Otwórz lokówkę i zdejmij nawijane pasmo. Tak wykonuj pasmo po paśmie, aż osiągniesz to, co zamierzałaś.

Lokówka stożkowa: Masz do wykorzystania szerszą część lokówki. Pozwoli ona na uzyskanie delikatnych fal.
Efekt ten zrobisz dość szybko.

Termoloki: Falowane włosy uzyskasz dzięki tej metodzie. Wystarczy ciepłe wałki nałożyć na włosy i po chwili zdjąć. Uzyskane fale możesz roztrzepać palcami.
Potem utrwal lakierem.
Fale na krótkich kręconych włosach Krótka fryzura pixie z falami blond włosy Krótki blond bob z warstwami i falami Krótkie falowane włosy z teksturami i pasemkami

Jakie proponuję zasady przy falowaniu włosów?

Pasma znajdujące się przy twarzy nawijaj w kierunku do zewnątrz. Naturalne fale uzyskasz, gdy rozpoczniesz je nakręcać ok 3 cm od nasady głowy.
Końcówki włosów proponuję zostawić proste. Przy krótkich włosach nawiń pasmo, chociaż z 2 razy wokół lokówki.
Lob blond ombre z falami Mocno wycieniowane krótkie włosy z falami

Falowanie z solą morską

Jest bardzo praktycznym sposobem na szybką stylizację na krótkich włosach. Wystarczy spryskać włosy odpowiednim kosmetykiem. Następnie ugniatać je dłońmi.
Uzyskasz efekt plażowych fal.
Morskie fale na krótkich włosach do ramion Nieregularne fale fryzura bob z długą grzywką

Połamane fale na włosach

Bardzo chętnie wykorzystywane przy ważnych okazjach. Efekt będzie już widoczny przy włosach sięgających do brody. Do tego celu wykorzystaj prostownicę.
Nawiń pasma na dolną płytkę. Zamknij prostownicę i delikatnie obróć ją wokoło, ściągając w dół. Prostownicę wyginaj w jedną i drugą stronę.
Odwrócony dłuższy bob z mocną falą Retro fale na krótkich włosach

Jak uzyskać fale domowym sposobem na krótkich włosach kręconych na noc?

Jest to bardzo szybki i popularny sposób kręcenia. Pierwszy etap proponuję zacząć od rozczesania włosów. Teraz nanieś piankę do włosów.
W zależności od preferencji wybierz papiloty lub wałki. Rano zdejmij je i rozczesz włosy grzebieniem o szerokich odstępach lub roztrzep palcami.
Pozostaje tylko utrwalić lakierem.

Czym utrwalać falowane włosy?

Wybór utrwalacza uzależnij od długości i jakości włosów. Delikatny lakier będzie dobrym wyborem. Zapewni dobry skręt falom bez szansy ich rozprostowania.
Świetnie sprawdzi się lakier średnio utrwalający z dodatkiem olejku arganowego lub według uznania.

Jak wykonać fale na krótkich włosach za pomocą paska?

Potraktuj pasek jak opaskę. Umieść go na środku głowy i zawiń końce włosów. Wykonane skręcenie da fale o różnym skręcie uzależnionym od rodzaju paska.

Jak zrobić pogniecione fale?

Włosy trzeba spryskać kosmetykiem z solą morską i je ugniatać. Potem schować włosy pod czepek z siatki i wysuszyć suszarką.