Flamboyage na krótkich, półdługich i długich włosach

Czym jest flamboyage?

Flamboyage jest to koloryzacja, która daje naturalny efekt rozjaśnienia włosów. Naturalne tzw. „lśnienie” włosów daje efekt sporego rozświetlenia twarzy i jej odmłodzenia.

Komu pasuje koloryzacja flamboyage?

Jest to uniwersalna metoda. Pasuje każdej chętnej osobie. Fryzura zyskuje na objętości. Odrost jest długo niewidoczny.

Jaka jest najlepsza długość przy flamboyage?

Włosy do ramion są super długością. Ale krótsze też powinny sprawdzić się przy koloryzacji.

Brązowe refleksy flamboyage na ciemnych włosach Ciepłe refleksy flamboyage na ciemnych włosach Delikatne flamboyage na naturalnych włosach Flamboyage blond na rudych włosach Flamboyage na długich ciemnych włosach Flamboyage na długich czarnych włosach Flamboyage na długich czerwonych włosach Flamboyage na gęstych włosach z grzywką Flamboyage na kręconych włosach Flamboyage na prostych włosach

Jaka jest różnica między jasnym flamboyage a balejażem na krótkich włosach?

Przy klasycznym balejażu stylista rozjaśnia pasma od skóry głowy. Natomiast przy flaboyagu pasemka rozjaśniane wykonuje na różnych wysokościach. I mogą sprawiać wrażenie cienkich niteczek.

Szczególnej uwadze należy poświęcić farbowaniu włosów przy twarzy. Ma ono dopasować kolor do cery. Kolor farbowania wybierz sama albo pomoże w tym stylista znający swój fach i jest ciągle na topie z nowinkami kolorystycznymi. Jasny kolor to także ciągle modny chłodny odcień blondu. A rozjaśnianie spowoduje efekt trójwymiarowości pasm.
Odrosty wówczas będą mniej zauważalne.

Czy brunetkom pasuje flamboyage?

Idealne zestawienie, które stworzysz z taką techniką, pozwoli cieszyć się z delikatnej metamorfozy. Górą zachowujesz swój naturalny kolor. Minimalnie poniżej zostanie wprowadzony kolor, który daje rozjaśnienie o na przykład 1 ton. A włosy zyskują efekt muśnięcia słońcem.

O przyklejeniu taśmy do rozjaśniania zdecydujesz z fryzjerem. Zwykle jest to połowa wysokości włosów. Tylko niektóre pojaśnienia, wykonane są nieco wyżej. Ciemne włosy bardzo zyskują na koloryzacji metodą flamboyage.

Brązowe włosy pięknie wyglądają przy tej metodzie farbowania. Złote refleksy to klasa sama w sobie.

Czy ombre i flamboyage na krótkich włosach można łączyć?

Jeśli masz włosy sięgające do ramion, obie techniki są do wykonania. Pozwoli to na łączeniu rozjaśniania w foliach i specjalnych taśm. Największe skupienie rozjaśniacza dasz na końcówkach.
Jednak styliści wolą pracować na dłuższych włosach. Po wykonaniu stylizacji zwykle na kolejny termin umawiasz się za pół roku.

Gdy jesteś nie do końca pewna, w jakim kolorze Ci do twarzy połącz brąz z blondem koloryzacją flamboyage. Karmelowe refleksy mogą być super opcją. Tym bardziej że masz do dyspozycji szeroką paletę ciepłych, chłodnych czy neutralnych barw o różnych odcieniach.

Co zyskujesz?

Rozświetloną twarz. Włosy zyskają efekt 3D. To jest super koloryzacja dla eleganckiej kobiety.

Jak wykonać flamboyage w domu?

Przed farbowaniem skompletuj zestaw potrzebny do metody flamboyagu. Potrzebne będą:
– rozjaśniacz i deweloper (oksydant 3%)
– specjalne taśmy z paskami z klejem. Uwaga: paski nie uszkadzają struktury włosa.
– folia aluminiowa.
Do farbowania umów się koleżanką, która znajdzie czas dla Ciebie. Do koloryzacji można użyć kilka różnych odcieni farb.

Sposób wykonania:

– wymieszaj rozjaśniacz z deweloperem w proporcji 1: 1
– suche włosy podziel na 4 sekcje:
2 z przodu i 2 z tyłu.
– wybieranie zacznij od pasemek z tyłu,
a potem wykonaj czynność z przodu przy twarzy.
– pasemka, które wybrałaś podklej taśmą do flamboyagu i pokryj starannie rozjaśniaczem.
Czynność wykonaj na różnych wysokościach w celu uzyskania efektu 3D. Uważaj, aby nie dotykać skóry głowy
i odrostu.
– pasmo zawiń w folię aluminiową
– teraz przejdź do farbowania następnego pasma.
– po ok. 30- 40 minutach sprawdź, czy rozjaśnianie Ci odpowiada.
Jeśli wszystko jest tak, jak planowałaś, zdejmij folię, umyj włosy szamponem i użyj fioletowej maski w celu stonowania koloru.

Flamboyage na prostych włosach za ramiona z przedziałkiem na środku Flamboyage na różowych włosach Flamboyage na szaro siwych włosach Flamboyage włosy jasny brąz Flamboyage w paski na ciemnych włosach Flamboyage z upięciem ponytail Jasnopomarańczowe flamboyage na falowanych włosach Miodowy flamboyage na blond włosach Popielate refleksy flamboyage na ciemnych blond włosach Włosy flamboyage do ramion