Fryzura bombka

To konkretne cięcie jest łatwo rozpoznawalne i bardzo popularne wśród stylistów. Wielu klientów prosi o obcięcie w stylu „bombki”. Dzięki dobrze wykonanemu cięciu w tym stylu nawet w zabieganym życiu nie trzeba poświęcać wiele czasu na układanie fryzury – włosy same się układają.

Zwykle jedno spojrzenie stylisty i wie, czy takie cięcie pasuje danej osobie.

Z tyłu głowy włosy są krótsze. Natomiast górą dłuższe. Pięknie okalająca fryzura wokół twarzy dodaje elegancji.

W długości bombki, a zarazem jej wyglądzie w jej obcięciu decyduje wzrost. Osobom niższym pasuje cięcie 2 cm wyżej ponad kości obojczyka.
Wyższym ok. 2 cm poniżej kości obojczyka.

Jakie mamy rodzaje cięć? To pierwsze cięcie jest proste zwykłe. Drugie kiedy fryzura jest lekko wycieniowana. Trzecia, gdy bombka układa się warstwami.
Każda dodaje objętości włosom. Idealnie sprawdza się przy twarzach okrągłych, kwadratowych.

WYSOKA BOMBKA

Lubisz mocno podcięte dołem włosy, to ta fryzura spełni Twoje oczekiwania. Sam kształt nadania włosom bombki rozpoczyna się kilka cm nad szyją z tyłu głowy.
Cieniujesz warstwowo do góry włosy. Dowolność w wyborze grzywki jest duża. Może być dłuższa i asymetryczna. A także postrzępiona i na wprost itd.

Wszystkie odcienie włosów idealnie wyglądają przy cięciu na wysoką bombkę.

BOMBKA KRÓTKA

Fanki krótkich fryzur zwykle długo cieszą się takim cięciem włosów. Cienkim włosom dodaje objętości i odmładza twarz. Zwykle możesz podgalać dwa boki. Może być też jedna strona i duża dowolność cięcia.

BOMBKA DŁUGA

Bombki długie to alternatywa do krótkich. Dobrze sprawdzają się przy gęstych włosach i pięknie wykonanych pasemkach. Jeśli nie do końca chcesz pożegnać długie włosy, to skracaj do długości długiej bombki.