Fryzura na żołnierza, czyli militarne uczesaniaDlaczego te konkretne style fryzur są tak popularne wśród mężczyzn? Otóż, są one niczym wisienka na torcie – idealne dopełnienie całego wyglądu.

Moda na fryzury wojskowe tzw. na żołnierza nigdy nie znikają z pierwszych stron modowych. Bardzo łatwe w utrzymaniu to pierwszy z atutów przemawiających za ich propagowaniem.
Innym jest bardzo elegancki wygląd. A wygoda ponad wszystko.

Obecnie mówi się, że przez internet świat stał się globalną wioską, to i dostęp do fryzur wojskowych w innych krajach mamy łatwiejszy.

Jakie mamy rodzaje fryzur:

– pół – boks wojskowe: skroni nie goli się.
wybór w czesaniu jest duży.

– zerowa fryzura: idealna dla panów, którzy nie mają mankamentów na głowie.

– na żołnierza jeż: jeśli masz sztywne włosy, ta opcja będzie idealna.

– wojskowa fryzura boks: bardzo nieduża długość włosów z szybką pielęgnacją.

– dla tzw. amerykańskich marines: boki oraz tył wygolone do zera.
Górą włosy obcięte na podkładkę.

Mężczyźni chętnie noszą fryzury wojskowe. Żołnierz zawsze ma mieć krótko obcięte włosy. Wąsy mogą być krótki przycięte. Broda niewskazana.

BUTCH I CREW CUT

Fryzury zwykle nosili marines. Były to obcięcia na bardzo krótko. Dla aktywnych żołnierzy były bardzo praktyczne. Pielęgnacja była szybka.

UNDERCUT

Jest umowna zasada wśród żołnierzy, że wszystko, co pod hełmem należy do niego. Dlatego też obcinali tył i boki do momentu gdzie sięgał hełm.
Pozostawione włosy na górze żołnierz zaczesywał według swoich upodobań.

HIGH & TIGHT

Jest to unikatowa fryzura na marines, spadochroniarzy US Army i strażników.

Jak obcinamy taką fryzurę? Włosy z górnej partii obcinamy na długość 3- 6mm. Natomiast boki i tył golimy do zera.
W tych jednostkach obowiązuje ścisła zasada co do fryzur.

Obecnie jest coraz bardziej popularna wśród pracowników rządu i funkcjonariuszy.

MOHAWK

Fryzura amerykańskiego żołnierza, która dawała wrażenie bojowych Indian. Wysokie cięcie do skroni. Tył głowy wygolony.
Górą włosy obcięte na styl podobny do irokeza. Chociaż nim nie jest. Jednak wygodne i podczas walk dodawały otuchy i sprawiał żołnierz na szalonego i odważnego.
Do tego dochodziły wojenne barwy na twarz.

MILITARY HAIRCUT

Fryzura dopasowana do kształtów głowy oraz do nakrycia głowy. Włosy nie mogą sięgać do kołnierza, uszu. Długie włosy ze względów religijnych muszą być schowane np. pod turban koloru takiego jak mundur. Broda musi być golona. Ze względów zdrowotnych dozwolona do 5 mm w pojedynczych przypadkach do momentu ustąpienia choroby.

Militarne uczesania są zawsze na topie. Trzeba się liczyć z tym, że tak krótko wykonana fryzura pokazuje wszystkie mankamenty typu: blizny, krzywizny czaszki. Ta fryzura na styl wojskowy jest rozwiązaniem dla każdego rodzaju włosów i niemogących sobie pozwolić na codzienną stylizację ( wstajesz, myjesz głowę i o nic więcej się nie martwisz ) :).