Fryzury Boho

Styl boho, przez większość kojarzony jest z modą festiwalową, hipisami, bohemą czy cyganerią. Bez wątpienia są to słuszne skojarzenia, bo jest to zlepek wszystkich tych kultur. Boho, to stosunkowo młode odkrycie, które zapoczątkowała w 2004 r. stylistka Rachel Zoe, a w Europie spopularyzowany przez Kate Moss.

W tym sezonie moda ta rozszerzyła się na dobre i obecnie jest to jeden z najbardziej lubianych kierunków i ochoczo wkroczył na polskie ulice. Nie można mu odmówić oryginalności, ciekawej i odważnej formy łączenia elementów garderoby. Jest to radosny, kolorowy styl, dający wiele możliwości na nietuzinkowy wygląd. Pozwala na nie oczywiste połączenia różnych stylów.

My oczywiście skupimy się na włosach. Fryzury Boho, to przede wszystkim warkocze, fale, delikatne podpięcia, ozdobione opaskami skórzanymi, piórkami, kwiatkami, jak i te w stylu bardziej awangardowym z chustą, karbowanymi pasmami czy z koczkiem wysoko upiętym.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć fryzury na każdą porę roku i dla każdej dziewczyny.

Z warkoczami

Forma dowolna, na boku, z tyłu, jeden kłos lub nawet kilka. Wariacji jest wiele, dodaj dozę wyobraźni i do dzieła. Do łask wchodzą również karbowane włosy, skomponowane z warkoczem tworzą zgrane połączenie.

W romantycznym stylu

Luźno splecione warkocze francuskie lub kłos świetnie wydobędzie z kobiety delikatność i dziewczęcy wdzięk.

Z kapeluszem

Ten styl nie obędzie się bez tego elementu garderoby. Pasuje do wszelkiego rodzaju warkoczy jak i rozpuszczonych włosów.

Z opaską z kwiatków lub z rzemykiem

Kolejna ozdoba, która mocno charakteryzuje ten styl. Zamszowy, skórzany lub z kwiatkami przyozdobi najzwyklejsze uczesanie.

Bohema z kolorową chustą

Styl boho kojarzony jest z niekonwencjonalnych połączeń i jednym z nich jest chusta kolorowa w nie oczywiste wzory, która ożywia stylizacje i nadaje charakter fryzurze.

Koczki i misterne zawijasy

Wysoko upięte koki na czubku głowy, niechlujnie zawiązana kitka lub delikatnie podpięte pasma z tyłu głowy. Jedno jest pewne, te fryzury są dziewczęce i pełne luzu.