Fryzury dla okrągłej twarzy galeria

Jeśli masz okrągłą twarz, to znalezienie odpowiedniej fryzury może być wyzwaniem. Charakteryzujesz się pełnymi policzkami, zaokrąglonym podbródkiem i mało widocznymi kośćmi policzkowymi. Szczęka również nie ma wyraźnych konturów, a długość twarzy jest mniej więcej równa jej szerokości. Warto wybierać fryzury, które pomogą złamać tę okrągłość i wysmuklą twarz.

Jaka fryzura pasuje do okrągłej twarzy?

Utarło się w świecie stylizacji włosów, że najtrudniejszym kształtem buzi dla określenia najlepszej fryzury jest właśnie twarz okrągła. Nic bardziej mylnego. Jesteś szczęściarą, ponieważ Panie o takim kształcie wyglądają zazwyczaj dużo młodziej niż rówieśniczki. Dzięki umiejętnego ułożeniu włosów można wyeksponować swoje mocne strony, jak i ukryć te, za którymi nie przepadamy.

Więc jakie cięcia będą najlepsze dla okrągłej buzi? Na początku dobrze by było określić, jaka długość włosów Cię interesuje. Część z Was zastanawia się, czy krótkie włosy będą odpowiednie dla okrągłej twarzy. Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! W takim przypadku najlepiej się sprawdzi mocno pocieniowana fryzura, potargana, która częściowo będzie nachodziła na twarz. Jeśli masz niskie czoło to grzywka zaczesywana na bok, będzie świetną decyzją. Jeśli chcesz pozostawić większą długość włosów to każde cieniowanie włosów, będzie wyglądało korzystniej.

Jaką fryzurę wybrać, gdy ma się kręcone włosy i twarz okrągłą?

Posiadając kręcone włosy, masz dowolność ich w modelowaniu przy okrągłej twarzy. Fale czy loki idealnie się komponują z taką buzią. Masz możliwość na optycznie wpłynięcie, jak będzie postrzegana Twoja twarz. Dzięki użyciu pianki do włosów jest w stanie utrwalić swoją fryzurę.

Kręcone włosy do ramion dla okrągłej twarzy Krótkie kręcone włosy i okrągła twarz Bardzo krótka fryzura z loczkami dla okrągłej twarzy Krótka fryzura z kręconymi włosami i grzywką na bok

Co lepiej omijać?

Przy okrągłej twarzy najlepiej jest unikać stylizacji, które będą mocno przylegać do skóry głowy. Związania i upięcia włosów też nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli Twoim celem jest zamaskowanie kształtu twarzy. Również nie osiągniesz optycznych korzyści, wybierając przedziałek na środku głowy. Zaokrąglona fryzura bob z mocno wyrazistą grzywką spotęguje efekt okrągłej buzi.

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

Coraz częściej wybierane cięcia pixie świetnie nadają się dla okrągłych twarzyczek. Ścięta grzywka pod skosem oraz krótsze włosy z tyłu z dłuższymi na przodzie to raj dla Twojej urody. Każda asymetria jest stworzona dla Ciebie, a mocno wycieniowane pasma dodadzą uroku. Chcąc uzyskać efekt wyszczuplenia, możesz zastosować ukośne cięcia.

Średnia długość włosów z grzywką na boku dla pulchnej twarzy Bardzo krótka fryzura z uniesioną grzywką dla pyzatej buzi Grzywka zasłaniająca czoło dla okrągłej twarzy Krótka fryzura bob wyszczuplająca okrągłą twarz

Fryzury dla twarzy okrągłej ze średniej długości włosów

Tak jak w przypadku krótszych uczesań asymetryczne fryzury sprawdzą się doskonale z włosami sięgającymi przed ramiona, jak i za nie. Przy dłuższych włosach warto pokusić się o grzywki. Każde cieniowanie wpływa na optyczne wyszczuplenie okrągłej twarzy. Z włosami do ramion warto pokusić się o wprowadzenie przedziałka, który pięknie komponuje się z nieregularną grzywką i asymetryczną pixie. Jeśli bardzo chcesz mieć uczesanie wykonane łącznie z upięcie włosów, to jest to dozwolone pod warunkiem, że upięcie nie będzie zbyt ciasne, a na przodzie fryzury pozostawisz kilka luźno opadających kosmyków.

Long bob dla okrągłej twarzy

Będąc już przy temacie średniej długości włosów, grzechem by było nie wspomnieć właśnie o odmianie modnej fryzury long bob. To uczesanie potrafi doskonale zakryć mankamenty okrągłości i wzmocnić wizualnie te elementy, które Ci się bardzo w sobie podobają. Przeglądając zdjęcia fryzur bob, miej na uwadze, co musisz unikać, aby nie zaprzepaścić potencjału, jaki drzemie w tym uczesaniu.

Fryzura lob prawidłowo wystylizowana wpływa na to, że rysy twarzy stają się smuklejsze i owal buzi mniej wyrazisty. Włosy długości za ramiona wydają się najlepszym wyborem. Mają największy wpływ na okrągłą twarz. Tradycyjnie już świetnym dodatkiem będzie grzywka poprowadzona pod kątem. Dzięki temu, że mamy kosmetyki do stylizacji włosów, to możemy nadać włosom lekkości poprzez fale czy delikatne loki.

Jeśli posiadamy proste włosy, możemy jeszcze zdecydować się na krótkiego boba. Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy włosy będą dłuższe z przodu, a tył będzie krótko przycięty. Świetnie to wpływa na rysy twarzy.

Czy pixie cut z asymetryczną grzywką pasuje do okrągłej buzi?

Tak taka fryzura powinna zdobić buzię. Zmieni optycznie rysy twarzy. Pamiętaj tylko o dopasowaniu do siebie koloru włosów.

Czy krótka fryzura pasuje do okrągłej buzi?

Oczywiście. Pamiętaj, tylko aby fryzura była lekko rozwichrzona, odrobinę nachodziła na twarz. Zbyt gęste kosmki wymagają pocieniowania.

Jaki przedziałek do okrągłej buzi?

Proponuje się głęboki przedziałek na boku. Skutecznie maskuje rysy twarzy. Zmienia się wówczas szerokość i długość buzi.

Jakich fryzur unikać przy okrągłej buzi?

Z pewnością unikaj szerokich bobów. Masywne grzywki niestety psują wizerunek fryzury. Zbyt mocno przylegające gładkie uczesania będą Cię męczyły.

Czy cieniowanie jest dobrą opcją dla okrągłej buzi?

Cieniowanie jest bardzo dobrym sposobem na wyszczuplenie okrągłej buzi. Nawet długość do ramion nie powinna być przeszkodą.

Długa grzywka na boki wyszczuplająca twarz okrągłą Fryzura bob dla okrągłej twarzy sięgający do ramion Fryzura long bob dla okrągłej twarzy Najlepsza fryzura dla okrągłej twarzy

Fryzury do okrągłej pulchnej twarzy

Tak jak i w powyższych sytuacjach, uczesanie bob również doskonale się tutaj sprawdzi. Wszelkie cięcia, które zwiększą asymetrię uczesania włosów, pozwolą skutecznie wyszczuplić twarz. Skutecznym rozwiązaniem będą również wszelakie fale, które ciągle są modne. Long bob czy pixie także przychodzą z pomocą, aby uzyskać świetny efekt wyszczuplający, nadając przy tym charakteru.

Dość świeżą propozycją dla pulchnej twarzy jest Angled bob. Wyróżnia się tym, że po skróceniu włosy sięgają poniżej linii brody, przy czym włosy są wycieniowane. Patrząc od przodu włosy z początku, są dłuższe, a dalej asymetrycznie coraz krótsze.

Bardzo ciekawy efekt wizualny możemy uzyskać dzięki zastosowaniu gry kolorów. Z pomocą przychodzi balejaż. Rozjaśniając końce włosów, a przy czubku głowy pozostawiając swój naturalny kolor, jesteś w stanie wyszczuplić twarz bez używania nożyczek.

Fryzura półdługa dla okrągłej twarzy Fryzura dla okrągłej twarzy z rozjaśnianymi pasmami Fryzura dla okrągłej twarzy i wysokiego czoła Wyszczuplająca fryzura dla puszystych

Fryzury dla okrągłej twarzy i cienkich włosów

Niestety mając cienkie włosy, dobór odpowiedniej fryzury mocno się zawęża. Techniki cieniowania włosów stają się nieskuteczne kiedy posiadamy krótkie włosy. Przy cienkich włosach pazurkowanie oraz cieniowanie może dać korzystny efekty, gdy posiadamy włosy dłuższe niż do ramion. Grzywka oraz przedziałki trzeba bardzo starannie dobierać. Na pewno na korzyść mogą wyjść asymetrie.

Fryzura do szyi dla osób z okrągłą twarzą Fryzura dla okrągłej twarzy w okularach Odmładzająca fryzura dla 40-latki dla okrągłej twarzy Uczesanie dla okrągłej twarzy

Korzystne są Long boby oraz Angled bob, które nachodząc na twarz, zmniejszą jej widoczność, dając efekt wyszczuplenia. Optyczne wydłużenie twarzy możemy uzyskać za pomocą upięcia włosów na górze głowy.

Cienkie włosy wymagają dodatkowo większej pielęgnacji. Poprzez odpowiednie kosmetyki możemy zwiększyć ich objętość i będą wyglądać zdrowiej. Na ratunek przychodzą wszelkie specjalistyczne szampony czy odżywki. Zalecamy te, które po pewnym czasie należy spłukać. W innym przypadku mogłoby to za mocno obciążyć lekkie cienkie włosy.

Dla okrągłej twarzy z wysokim czołem na ratunek mogą przyjść wszelakie grzywki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie mogą być to proste cięcia. Wszelkie nierówności wychodzą na plus.

Fryzura dla dużej twarzy Odmładzająca fryzura dla okrągłej twarzy Fryzura pasująca dla okrągłej twarzy Włosy do ramion i okrągła twarz w okularach
Modna fryzura do ramion dla okrągłej twarzy Fryzura asymetryczna dla okrągłej twarzy Bardzo krótka grzywka dla okrągłej twarzy Krótki bob dla okrągłej twarzy Fryzura ombre blond dla cienkich włosów i okrągłej twarzy Fryzura do szyi z długą grzywką na boku dla okrągłej twarzy

Fryzury o mocno skręconej strukturze włosa optycznie dodają kilogramów, dlatego też zamiast mocno kręconych włosów postaw na fryzurę z delikatnymi falami.

Czarna postrzępiona fryzura pixie krótka grzywka dla okrągłej twarzy Kręcona grzywka z włosami do ramion dla okrągłej twarzy Długa grzywka na boki dla cienkich falowanych włosów Długa fryzura blond dla okrągłej twarzy

Dobrym sposobem na wysmuklenie twarzy jest pozostawienie włosów dłuższych na górze. Dzięki temu twarz w odbiorze wydaje się smuklejsza.

Długa grzywka na boki fale z pasemkami okrągła twarz Grzywka na boki dla okrągłej twarzy długie włosy Grzywka na jednym boku z rudych włosów dla okrągłej twarzy Warstwowa fryzura z długich włosów z pasemkami

Czarny odcień włosów w połączeniu z krótką fryzurą do linii brody bardzo dobrze się komponują, okalając twarz.

Czarna postrzępiona fryzura z prostą grzywką dla okrągłej twarzy Długi bob za linie brody z grzywką na boki Klasyczny bob z prostą grzywką dla okrągłej twarzy Falowany bob z grzywką na boku dla okrągłej twarzy

Fryzura z krótkich włosów i dłuższą grzywką może zdziałać piorunujący efekt odchudzenia okrągłej buzi. Ten efekt można spotęgować, robiąc na włosach pasemka.

Krótki bob do linii brody z grzywką na boki Asymetryczny bob dla puszystej twarzy Gęsta grzywka zasłonka dla okrągłej twarzy z krótkich włosów Grzywka na boku dla puszystej twarzy

Gęste włosy mogą świetnie się przydać do odwrócenia uwagi od puszystej twarzy. Nadając włosom ciekawego kształtu oraz dodatkowego koloru możemy łatwo uzyskać zamierzony cel.

Długie włosy blond z grzywką na boki dla okrągłej twarzy Fryzura z grzywką do ramion dla okrągłej twarzy Krótkie cięcie włosów z grzywką dla okrągłej twarzy Krótki pixie bob mocno wycieniowane z okrągłą twarzą