Fryzury dla pociągłej twarzy 2024

Aby fryzura idealnie komponowała się z pociągłą twarzą, ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Zazwyczaj polega to na złagodzeniu pionowych, długich linii, co optycznie zmniejsza szerokość twarzy. Technika cieniowania jest bardzo przydatna w tym przypadku, umożliwiając subtelne zmiany w optyce szerokości twarzy.

Jeśli widzisz się w lustrze i widzisz wysokie czoło, to wyszukanie fryzury dla siebie nie będzie problemem. Przy dobrze zadbanych włosach fryzura bob z odpowiednio dobraną grzywką będzie dobrym wyborem. Długość fryzury bob można dobierać indywidualnie zależnych od cech klientki.

Bob z grzywką idealny jest wręcz dla osób o pociągłych i wąskich twarzach. Długość grzywki i długość linii cięcia włosów będzie sprawą indywidualną.

Osoby z cienkimi włosami powinny także przyjrzeć się tym cięciom. Dobrze przycięte włosy oraz prawidłowo zastosowane kosmetyki pomogą zachować proporcje i wydobyć piękno właścicielki.

A co jeśli myślisz, że masz za długi nos?

W takim przypadku postaw na dodanie włosom objętości poprzez ich nakręcenie. Proponuje się zastosowanie kosmetyku w celu uzyskania dobrego skrętu. Pofalowane włosy optycznie sprawiają inne spojrzenie na nos. Wydaje się mniejszy. Sama twarz zmienia proporcje. Dobrym pomysłem będzie wykonanie przedziałka przez środek lub na boku.

Jakie fryzury do owalnej twarzy?

Owalna twarz ma wiele opcji uczesań. Zarówno krótkie, jak i długie fryzury pomogą wydobyć urodę właścicielki. Mogą być z przedziałkiem pośrodku. Owal czyni buzię łagodną.

Jakie fryzury dla twarzy szczupłej i pociągłej?

Przy obciętych włosach na boba czy loba proponuję wprowadzić kolor i refleksy we włosy. Idealnie dopasowane kolory dają lekkość fryzurze i pomogą w optyce całości. Bardzo ważna jest tu pielęgnacja włosów kosmetykami do włosów farbowanych.

Lob jest bardzo polecany dla pociągłej twarzy. Pod wpływem cięcia kilkoma warstwami włosy dostają objętości. Suchy szampon jest dobrym dodatkiem podczas pielęgnacji. Pianki podniosą włosy od nasady.

Przy układaniu fryzury najważniejsze jest dopasowanie jej do własnego stylu. Jeśli masz problem z akceptowaniem własnej buzi, spróbuj ją wyszczuplić uczesaniem.

Zwykle wyszczuplenia potrzebuje twarz o rysach okrągłych i kwadratowych. Możesz ją wyszczuplić zarówno koloryzacją, jak i prawidłowym cięciem.

Proponuję kilka wariantów fryzury wyszczuplającej twarz.

Jednym z nich jest warstwowa fryzura pixie cut. Czemu nie? Dłuższa grzywka zaczesana do przodu. Z tyłu krótkie włosy. Góra podniesiona ku górze zrobi swoje
i wyszczupli rysy.

CIĘCIE LEKKO ZA LINIĘ BRODY I POSTRZĘPIONE BOKI Z GRZYWKĄ

Niby nic takiego, ale efekt stylizacji jest bardzo na plus. Posiadaczki gęstych włosów, jeśli je pocieniują i dorzucą do tego grzywkę, bardzo zdziwią się efektem cięcia.

DŁUGI BOB I JASNE WŁOSY

Długi bob z dłuższym przodem zaczesanym na bok z długą grzywką, a jeszcze do tego jasne włosy wyszczuplą twarz i jednocześnie odmłodzą. Włosy dołem także możesz postrzępić.