Fryzury dla starszych pań

Dojrzała kobieta obecnego wieku to pani dynamiczna. Nie siedząca długo w fotelu. Spacery z kijkami, siłownie, spotkania z koleżankami. Takie sytuacje aż proszą się na ciągłe zmiany w otoczeniu. Kobiety młodnieją. Dlatego zwykle zaczynają od zmiany swojego wyglądu.

Kształt twarzy nieco się zmienił dlatego też, warto pokusić się o zmianę fryzurki. Kilka cięć u dobrego fryzjera, który doradzi, daje nowe spojrzenie na świetne uczesanie.

Fryzurkę dla pań dojrzałych uzależnisz od jakości włosów. Nie znaczy to, że będzie problem z dopasowaniem uczesania. Fryzurą dalej możesz podkreślić swój wygląd i elegancję.
Paniom lubiącym krótkie włosy proponuję zapoznać z aktualnymi modnymi uczesaniami.

Jedną z nich to fryzura pixie.

Fryzura cechuje się cieniowaniem włosów na całej długości włosów. Jest łatwa w układaniu.
Pokusić się możesz o częste jej zmienianie w zależności od tego, czy chcesz mieć uniesioną ją u nasady głowy, czy też zaczesaną na jeden z boków, czy też lużno opadającą z lokami.

BOB

Kolejna ciekawa fryzura z możliwością dopasowanie do rysów twarzy. Jej cięcie może być równie asymetryczne dla pań lubiących się wyróżniać lub stonowane, wyrównane.

Krótkie włosy bob za ucho Krótki odwrócony bob siwe włosy dla starszej pani

PAŹ

Fryzura zarezerwowana nie tylko dla młodych. Charakteryzuje się cięciem na krótko z tyłu. Natomiast grzywka z przodu spełni swoje zadanie zakrywając zmarszczki na czole, które zatuszujesz.
Fryzurę szybko osiągniesz przy zastosowaniu grubej okrągłej szczotki. Przy jej użyciu modelowanie pójdzie Ci sprawnie i nie zajmie wiele czasu.

Krótka fryzura pixie dla starszej pani Bardzo krótka fryzura dla starszej pani

Masz włosy nieco dłuższe sięgające do ramion, możesz śmiało wybrać inne uczesania.

LONG BOB

Rodzaj cięcia możesz dopasować do swoich potrzeb. Może być równe, mocniej wycieniowane lub ukośne. Jeśli lubisz grzywkę, zastosuj czesanie jej w różnych opcjach: z przedziałkiem na bok, pośrodku. Dopasuj ją do rysów twarzy. Takiej długości włosy możesz z tyłu związać lub upiąć. Pomocne będą eleganckie spinki. Szczególnie ważne jest to podczas rodzinnych spotkań.

Dłuższy bob cieniowany z grzywką Fryzura bob z grzywką dla starszych pań

Grzywka

Ależ oczywiście pozostaje ciągle z nami. Dzięki niej możesz uwidocznić to co chcesz lub po prostu ukryć to co chcesz, aby nikt nie zwracał uwagi. Jej długość i rodzaj cięcia dopasujesz do całości fryzury. Może być uniesiona ku górze, cięta asymetrycznie lub pocieniowana z pazurkami. Opcji jest sporo.

Krótka fryzura obramująca twarz dla starszej kobiety Krótki francuski bob dla pani w wieku 60 Krótkie kręcone farbowane włosy dla starszej pani Średniej długości bob z przedziałkiem na boku

PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Wiek nie zwalnia od pielęgnacji włosów. Szampony, odżywki, maski oraz olejki dalej powinnaś używać. Wybieraj produkty, które uzupełnią niewielkie mankamenty włosów.
Odżywią i nawilżą włosy dzięki temu dłużej będziesz cieszyć się ich dobrą jakością.

KOLORYZACJA WŁOSÓW

Jeśli dalej chcesz ukryć siwe włosy proponuję zdecydować się na wybór farb o kilka tonów od wyjściowego. Zbyt ciemne kolory mogą przytłoczyć uzyskasz nie to czego spodziewałaś się
Zwykle stawia się na jasne brązy lub ciemne blondy, szare blondy. Śmiało postaw na ciemniejsze refleksy.