Fryzury do pracy

Idąc do pracy, chcesz, aby fryzura nie tylko wytrzymała kilka godzin, ale była też elegancka i bardzo naturalna. Przy czym nie powinna przeszkadzać w pracy, ale musi być wygodna.
Jednak w chwili reprezentowania firmy na ważnych spotkaniach fryzura musi być nienaganna.

Dlatego też pokrótce zapoznam z propozycjami na różne długości włosów.

Fryzury do pracy włosy krótkie

Podstawą jest odpowiednie obcięcie włosów. Fryzura powinna pasować do rysów twarzy. Bez względu czy będą to włosy proste, czy falowane muszą być bardzo zadbane.

Bob

Jedną z propozycji może być fryzura bob. Jeśli preferujesz proste włosy, wygładź je za pomocą prostownicy. Lekko falowane zabezpiecz dobrym kosmetykiem, który utrwali je naturalnie na kilka godzin.

Mullet

Bardzo praktyczna fryzura niesprawiająca kłopotów podczas pracy. Taką fryzurę gdzie tył masz dłuższy, a krótszą grzywkę możesz zaczesywać na wiele sposobów. Bardzo praktyczna przy wykonywaniu zadań w pracy.

Fryzury do pracy włosy półdługie

Z przedziałkiem na boku.

Dobrze wypielęgnowane włosy są wizytówką samą w sobie. Dobrze nawilżone są zdrowe i dlatego warto je zostawić luzem. Przedziałek na boku z jednej strony włosy za uchem to jedna z opcji fryzury do pracy.

Kok

Z włosów półdługich szybko uzyskasz koka. Proponuję kilka wersji do wyboru. Może to być kok francuski, klasyczny kok banan czy też kok gładki.

Messy bun też często wykorzystują osoby idące do pracy. Gdybyś chciała mieć okazały kok, pomoże gumka z materiału dobrana kolorystycznie do własnego pomysłu.
Ewentualnie skorzystaj z wypełniaczy do koka.

Kucyk

Ten rodzaj uczesania ma wierne grono zwolenniczek. Jego wysokość zaczesania zależy od pomysłu, jaki wybierzesz, idąc do pracy. Możesz go upiąć z tyłu nisko nad karkiem, wysoko, z boku.
Ważne, aby wygląd był staranny i elegancki.

Fryzury do pracy włosy długie

Szczególnie włosy długie nie mogą sprawiać kłopotu podczas pracy. Częste ich poprawianie nie sprzyja ich kondycji. Bardzo wiele osób kładzie nacisk na to, aby po nachyleniu głowy włosy mimowolnie nie spadały. Dobrym pomysłem będzie ich wiązanie.

Półupięcia

Bardzo pomocne podczas pracy. Związujesz górne włosy w ogon lub pleciesz mały warkocz i dajesz do tyłu głowy. Ewentualnie spinasz włosy wsuwkami lub innymi ozdobami po obu bokach i dajesz je do tyłu. Możesz też wykonać plecionkę po obu bokach, zaplatając podobnie jak w warkoczu i zakończysz według uznania. Albo zepniesz spinkami zaraz za uchem lub wykorzystasz wsuwki.

Warkocz

Bardzo praktyczna fryzura niewychodząca z mody. Jest tak dużo wersji zaplatań, że z powodzeniem znajdziesz coś dla siebie. Może to być klasyczny warkocz, francuski czy holenderski.
Super uplecenie da fryzurę nie tylko elegancką, ale taką jak z broszur modowych.

Długie włosy i opasko-gumka

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy we włosach. Za pomocą takiej opaski wyczarujesz piękne uczesanie. Po nałożeniu opaski na głowę przeplata się kosmki przez opaskę i schodzi się stopniowo do tyłu głowy. W miejscu łączenia obu stron możesz włosy puścić luzem lub zwinąć w ślimak i spiąć wsuwkami.

Kucyk

A jeszcze do tego przekładany kucyk cieszy się sporą popularnością. Wygląda pięknie na włosach prostych jak i kręconych. Najpierw trzeba wykonać kucyk. Po związaniu wskazane jest jego poluzowanie. Następnie trzeba przełożyć przez środek i szybka fryzura w kilka chwil gotowa.

Sposoby na szybkie upięcia nie tylko do pracy

Planując szybkie wyjście z pracy do innego spotkania, możesz dosłownie w minutę zmienić uczesanie. Daj do torebki mały woreczek strunowy na zamek i włóż do niego gumki zwykłe i te materiałowe, wsuwki, ozdobne spinki itp. gadżety, apaszkę. Dzięki niewielkim dodatkom zmienisz szybko uczesanie. Zawinięte włosy w warkocz, a następnie zawinięte w ślimaka możesz po pracy rozpuścić je i szybko zamienić w burzę loków.

Rada dla cienkich włosów. Marzy Ci się kucyk gęsty. Nic straconego. Zakup treskę, którą dołączysz do swojego kucyka. Wówczas otrzymasz sporo opcji do wykorzystania podczas tworzenia nowych fryzur. Warto postawić na dobrą fryzurę. Sprawdzone uczesanie nie popsuje Ci wyglądu w pracy oraz poza nią.