Fryzury fale 2024

Fale na włosach to trend, który wraca do nas jak bumerang. Dzięki pięknie wyglądającej stylizacji nasze włosy będą wyglądać modnie z elegancką poświatą. Różnorodność wśród fal pozwala nam tworzyć cudowne stylizacje od uniwersalnych poprzez plażowe czy retro. Sprawdzają się na każdej długości włosów.

Dobór fal uzależnisz od własnych włosów, techniki, jaką chcesz wykonać, a także od miejsca, gdzie chcesz udać się z pięknymi falami. Pora roku ma ogromne znaczenie. Ważne, aby włosy były zdrowe i dobrze nawilżone.

Jakie mamy modne fale w sezonie 2024?

Wśród fal wyróżniają się:
– S- Shape Waves
– Fale plażowe
– Hollywoodzkie fale

Fale S-Shape Waves

Wykonane fale taką techniką tworzą kształt litery „S”. Wykonasz je za pomocą lokówki lub prostownicy.

Fale plażowe

Uzyskasz je bardzo szybko. Nadają się do każdej długości włosów. Sposób i technikę wykonania dobierzesz sama.

Hollywoodzkie fale

Chętnie wybierane na wyjątkowe okoliczności. Cechują się dużymi falami, które pięknie podkreślają zadbane włosy. Sprawdzą się nie tylko jako fryzury na wesela, ale także studniówki, bankiety itd.

Jak przygotować włosy do wykonania fal?

Przede wszystkim zadbaj o dobre nawilżenie i odpowiednie odżywienie kosmków. Poza tym bardzo ważna jest ochrona pasm przed działaniem wysokich temperatur, które wytwarzają się przy urządzeniach, które zastosujesz. Proponuję przyjrzeć się także sposobom, które nie wymagają użycia aparatury.

Jaką wybrać lokówkę do zrobienia fal?

Ważne, aby lokówka miała regulację temperatury. Przy wyborze lokówki kieruj się swoimi potrzebami. Dla mniejszych fal wystarczy sprzęt o mniejszej średnicy np. 2,5 cm lub nieco mniejszą.
Większe fale wymagają lokówki o średnicy większej od poprzedniej o ok. 1 cm. Zarówno stożkowa jak i cylindryczna lokówka powinna sprostać wymaganiom.

Jak wykonać fale na włosach w domu?

Najlepiej wybrać taki sposób, aby móc sprawnie zakręcać pasma włosów. Szybkimi i praktycznymi wykonaniami zainteresowane są osoby początkujące w takich technikach. Do dyspozycji masz lokówkę lub prostownicę. Zasada nawijania pasm polega na naprzemiennym nawijaniu małych pasm w górę i w dół poprzez tworzenie litery „S”.

Przy użyciu lokówki lub prostownicy zadbaj o to, aby po zakończeniu pracy odczekać chwilę. Włosy powinny być ostygnięte. Dopiero po tym bardzo delikatnie rozczesuj palcami.
Możesz także wykorzystać grzebień o bardzo szerokich oczkach. Jeśli utrwalisz włosy lakierem w niewielkiej ilości, będziesz dłużej cieszyć się z efektów własnej pracy.

Warkocze

Bardzo dobre efekty uzyskasz przy zaplataniu kilku luźnych warkoczy na noc. Ale uprzednio proponuje się nałożyć piankę do stylizacji. Po wykonaniu nałóż na głowę delikatną chustkę, aby jak najmniej ocierać warkocze o poduszkę. Po przespanej nocy wystarczy rozplątać warkocze i delikatne fale gotowe. Przeczesz je tylko palcami i dodaj objętości.

Domowe sposoby na fale na włosach

PASEK OD PODOMKI

Innym fajnym sposobem jest wykorzystanie paska od grubszej podomki.

Na lekko podsuszone włosy nałóż piankę do stylizacji. Weź pasek od szlafroka i trzymaj go blisko wysokości czoła i zacznij owijać włosy wokół paska od przodu i kieruj się w stronę tylną głowy. Tak zawinięte włosy zostaw na noc. Gdy minie noc ściągnij pasek i fryzurę masz gotową. Aby fryzura dłużej służyła, spryskaj delikatnie lakierem.

PAPILOTY

Kolejnym sposobem na fale jest wykorzystanie papilotów. Grubość fal uzyskasz, stosując różną grubość papilotów oraz sposobem ich zawijania. Nanieś na lekko podsuszone włosy piankę.
Wydzielając niewielkie pasma, nałóż papiloty. Pozostaw do wyschnięcia lub użyj suszarki z dyfuzorem. Jeśli chcesz zostawić na noc, nałóż delikatną chusteczkę, aby zapobiec tarciu przez poduszkę.
Po wysuszeniu zdejmij papiloty i palcami rozczesz włosy, tworząc super fale.

Jak wykonać hollywoodzkie fale?

Jeśli zdecydowałaś się na hollywoodzkie fale to znak, że potrzebujesz pięknej fryzury. Jedyne, na co powinno zwrócić się uwagę to długość włosów oraz technikę wykonania fal. Wówczas włosy będą pięknie opadały, delikatnie falując.

Jaką kolejność zachować przy wykonywaniu hollywoodzkich fal?

1. Do włosów zastosuj maskę regenerującą lub odżywkę. Umyj włosy i lekko podsusz. Na włosy nałóż ochronę termiczną i jednocześnie kosmetyk dodający objętości od nasady.
Wysusz włosy.

2. Podziel włosy na 3 sekcje:
– górną
– środkową
– dolną
Zacznij pracę z dolną sekcją. Włosy podziel na mniejsze pasma o szerokości ok. 3 cm.

3. Jeśli używasz lokówki, rozpocznij od nawijania włosów od nasady, zgodnie z jednym kierunkiem. Przetrzymaj pasmo ok. 15 sekund i delikatnie wysuń lokówkę. Chwyć jeszcze na chwilę pasmo w dłoni i poczekaj, aż ostygnie.

4. Potem przejdź do następnych partii. Po skończonej pracy utrwal włosy lakierem średniej mocy.

5. Po wyschnięciu lakieru delikatnie rozczesz włosy, stosując grzebień z szeroko ustawionymi oczkami. Jeszcze lepiej gdy masz szczotkę z naturalnym włosiem. Czynność rozczesywania powinno wykonać się bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić fal.

6. Wymodeluj kształt hollywoodzkich fal. Do modelowania pomocny będzie puder teksturujący. Na koniec spryskaj włosy lakierem do włosów o dużej mocy. Jeśli jest taka potrzeba, zastosuj niewidoczne wsuwki.

Fale dostosuj do długości włosów i własnych potrzeb.

Jak wykonać fale na krótszych włosach?

Nałóż na suche włosy ochronę termiczną, aby zminimalizować uszkodzenia pod wpływem ciepła. Podziel włosy na mniejsze partie. Jeśli pracujesz z prostownicą, to przeciągaj pasma przez urządzenie raz jedną, a raz w drugą stronę.

Gdy używasz lokówki, nawijaj pasma na urządzenie przez kilka sekund. Od Ciebie będzie zależeć czy włosy falujesz w jedną, czy obie strony.

Po zakończeniu układania przeczesz włosy palcami, nadając im ostateczny kształt. Spryskaj lakierem o mocy odpowiedniej dla rodzaju włosów.

Jak wykonać połamane fale?

Połamane fale uzyskasz dzięki zastosowaniu jednej z kilku technik falowania:
– za pomocą mgiełki do włosów z solą morską
– techniki scrunchingu
– przy użyciu lokówki lub prostownicy.

Jeśli zdecydowałaś się na mgiełkę z solą morską, wystarczy wetrzeć kosmetyk palcami i zgniatać włosy. Dzięki tej czynności tworzą się połamane fale. Stosując prostownicę lub lokówkę, najpierw nałóż ochronę termiczną. Po podzieleniu włosów na mniejsze pasma przeciągnij je lub nawijaj na urządzenie. Przy pracy wykonuj zmiany skrętu i wówczas utworzysz połamane fale.

Długie włosy jasny brąz z delikatnymi falami Delikatne eleganckie fale na długich cienkich włosach Uniesiona grzywka w kształcie fali Długie fale na włosach za ramiona Długie proste włosy z falami na końcówkach Połamane fale na włosach do łopatek Eleganckie fale w stylu retro Lekkie fale na włosach do ramion

Przechadzając się ulicami miast można śmiało powiedzieć, że potrafimy bawić się fryzurami. Jedną z opcji są karbowane włosy.

Wyglądają nieźle.

Jaka długość potrzebna do włosów karbowanych?

Zwykle półdługie, długie. Gęste raczej dodadzą objętości chyba, że masz je dobrze wycieniowane, bo inaczej będzie ich zbyt dużo. A chcesz przecież zachować rysy twarzy.

Cienkim i prostym dodadzą objętości.

Ten rodzaj czesania otrzymasz w zależności od tego ile karbów zastosujesz. Może być wykarbowany tylko pukiel włosów.
Karbowanie tylko dołu włosów lub odwrotnie jest dobrą opcją.

Pielęgnacja karbowanych włosów jest szczególnie ważna. Użyj pianki przeznaczonej do tego celu przed zabiegiem. A dla trwałego efektu na koniec spryskaj lakierem.
Krem do włosów karbowanych zastosowany przed zrobieniem fryzury zadba o włosy. Szczególną ostrożność zachowaj podczas karbowania. Nie dopuść do nadmiernego wysuszenia włosów.

Karbowane włosy dodają fryzurze pazura. Wykonanie karbów u góry dodaje włosom objętości. Po prostu baw się karbowaniem.

Bob z lekko kręconymi włosami i falami Chaotyczne fale na włosach do ramion Delikatne fale na blond włosach z refleksami Delikatne fale na brązowo rudych włosach Delikatne fale na czarnych włosach z grzywką Delikatne fale na krótkich czarnych włosach Delikatne fale na średniej długości włosach Długie fale na kręconych brązowych włosach Fale fryzura bob do szyi Fale na ciemnych mokrych włosach do ramion Fale na cienkich włosach z jaśniejszymi pasemkami Fale na długich włosach blond z balejażem Fale na grzywce zaczesanej na bok Fale na końcówkach długich ciemnych włosów Fale na krótkich włosach sięgających do linii żuchwy Fale na włosach, fryzura okolicznościowa Fale na włosach z przedziałkiem na środku Fale na zimnych blond włosach Fryzura boho z warkoczykiem i falami na włosach Fryzura fale z przedziałkiem na boku Fryzura z długimi falami na blond włosach Krótkie fale z grzywką Mocne fale na fryzurze bob z blond balejażem Mocne fale na krótkich ciepłych blond włosach Modne fale na półdługich włosach Naturalne fale na włosach blond Niskie fale na włosach ombre Połamane fale na włosach za ramiona Potargane fale na włosach z pasemkami Uczesanie bob z morskimi falami