Fryzury loki

Loki i fale dodają seksapilu i wyglądają naturalnie w każdej sytuacji. Czasy, kiedy kręciłyśmy włosy za pomocą trwałej, na szczęście już minęły. Dziś każda z nas może może sama w domu wyczarować kobiece loki, nie niszcząc przy tym włosów.

fryzury loki
Proste i gładkie włosy możesz szybko zamienić w burzę kobiecych loków, jeśli zastosujesz sprawdzone triki fryzjerskie.

Naturalnie falujące pasma – idealne dla gładkich, przylegających do skóry głowy, niezbyt grubych włosów. Te loki wykonasz za pomocą metalowych spinek.

fryzury loki fryzury loki
Fryzura krok po kroku:
1. Na umyte włosy nałóż piankę dodającą objętość. By preparat równo rozłożył się na pasmach, przeczesz je grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami.
2. Na środku głowy zrób przedziałek. Pojedyncze pasma o średniej szerokości nawijaj na palec wskazujący. Końcówkę włosów wsuń pod spiralkę.
3. Delikatnie zsuń włosy z palca i rulonik przypnij spinką ciasno przy głowie.
4. Wysusz suszarką, zostaw na ok 10-15 min. Wyjmij spinki, Rozczesz włosy od nasady do połowy długości pasm. Spryskaj lekko lakierem utrwalającym.
Rozkręcając pasma, najlepiej zacznij od dolnych partii włosów i stopniowo kieruj się ku górze. Chodzi o to, by zdejmując kolejne klipsy i termoloki, nie popsuć kształtu rozwiniętych sprężynek.

Mocno skręcone loki za pomocą papilotów – burzę loków uzyskasz na włosach o długości maksimum do ramion.

fryzury loki fryzury loki
Jak to zrobić?
1. Na suchych włosów, zrób przedziałek na środku. Spryskaj pasma lakierem. Rozczesz i nawiń na papiloty.
2. Najlepszy efekt będzie, gdy zostawisz papiloty na głowie całą noc, jeśli nie masz takiej możliwości ściągnij je po około godzinie, uprzednio podgrzane delikatnie suszarką. Przeczesz delikatnie pasma palcami. Nie używaj grzebienia.
3. Pasma natapiruj szczotką. Przytrzymaj końce włosów i natapiruj je tak jakby od środka.
4. Ułóż fryzurę według uznania i utrwal mocnym lakierem, z odległości conajmniej 30 cm.
Naturalne fale czesane wiatrem przy pomocy suszarki z dyfuzorem – ta fryzura, to kwintesencja romantyzmu i delikatności. Robią wrażenie nieuczesanych niesfornych loków, naturalne z tendencją do skręcania.

fryzury fale fryzury falowane
Jak zrobić taka fryzurę?
1. W umyte i podsuszone włosy ręcznikiem, wetrzyj balsam do stylizacji loków. Nieco więcej wetrzyj u nasady głowy.
2. Pozostaw włosy na około pół godz by trochę podeschły. Aby grzywka nie opadła unieś ją na dużej okrągłej szczotce i podsusz letnim strumieniem powietrza.
3. Zmień końcówkę suszarki na dyfuzor. Zagniataj włosy palcami i utrwalaj skręt dyfuzorem. Głowę pochyl w dół by odbić włosy od nasady.
4. Nie szczotkuj włosów, przeczesz je palcami. Końcówki spryskaj delikatnie lakierem.
5. Na koniec spryskaj lakierem palce i ułóż nimi końcówki włosów, nadając ostateczny wygląd fryzurze. Potrząśnij głową, by włosy naturalnie ułożyły się.

Loki na krótkich włosach

Czym nakręcić loki?

Lokówka: pozwala zaoszczędzić czas, lecz należy używać jej z umiarem. Zbyt częste stosowanie jej niszczy włosy. Przez każdym nakręceniem zabezpiecz pasma lotionem do włosów. Zakręcaj umyte, ale już suche pasma. Włosy rozwiń dopiero wtedy gry poczujesz, że warstwa, która jest na samym wierzchu, będzie ciepła, w przeciwnym razie nie zakręcą się. Podczas lokowania długich włosów, trzymaj lokówkę pionowo.
Lokówką uzyskasz naturalnie wyglądające fale.

Wałki do włosów: na rynku możemy znaleźć przeróżne rodzaje – wałki rzepowe, z gąbki i termoloki. Drobne loczki uzyskasz wałkami o niewielkiej średnicy, zaś jeśli chcesz romantyczne fale wybierz grubsze. Najgrubsze wałki przydadzą się w podnoszenia włosów od nasady i zwiększenia ich objętości. Innym rodzajem wałków są termoloki. Podgrzane w specjalnym pojemniku, nakręca się na suche pasma a na włosach trzyma się ok 10-15 min.

Papiloty: idealne jeśli chcesz uzyskać mocniejszy skręt, im mniejsze tym drobniejsze loczki. Wykonane z gąbki, są miękkie i można w nich spać. Przy papilotach potrzeba wprawy. Nie zrażaj się, jeśli nie uda się za pierwszym razem.

Innymi naturalne sposoby kręcenia włosów:
– za pomocą chusteczkę niemowlęcych, świetnie nawilżają pasma. Nawija się podobnie jak przy papilotach.
– za pomocą skrawków materiału
– upleć na noc warkocza, rano obudzisz się z pięknymi falami
– na noc zawiń włosy w koka na czubku głowy, na drugi naturalnie wyglądające fale gwarantowane.