Fryzury pixie cut 2024

Niektóre fryzury damskie są tak modne, że praktycznie nigdy nie wychodzą z użycia. W różnych okresach tylko zyskują lub tracą popularność. Pixie cut to właśnie jedna z takich fryzur. Mimo że długie włosy od wieków były symbolem kobiecego piękna, cięcie pixie cut udowadnia, że krótkie włosy mogą być równie urocze i atrakcyjne. Nawet przy tak niewielkiej ilości włosów, możliwości stylizacji są ogromne. Co więcej, pomimo różnych kształtów twarzy, takich jak okrągły, pociągły czy kwadratowy, pixie cut potrafi wydobyć piękno każdej kobiety.

Wśród fryzur krótkich cieniowanych nie zapominamy o fryzurach ciętych na pixie cut. Przy wszystkich cięciach proponuje się wziąć pod uwagę rysy twarzy. Z uwzględnieniem wydobycia zalet i ukrycia mankamentów.

Co to jest fryzura pixie cut?

Owa stylizacja włosów charakteryzuję się bardzo mocnym skróceniem długości włosów na karku i po bokach. Na dłuższe włosy w tym stylu możemy sobie pozwolić na górze głowy. Dzięki temu fryzurze pixie cut możemy nadać jej charakternego wyglądu, który możemy modelować, stosując różne utrwalające kosmetyki do włosów.

Pixie cut uniesione czarne włosy Czarne gęste włosy pixie cut

Dla kogo i komu pasuje fryzura pixie cut?

Dłuższa góra z krótszymi bokami będą świetnie pasować dla pań, które nie posiadają odstających uszu, krótkiej szyi i nieregularnych rys twarzy. Grubość włosa nie gra tutaj istotnej roli i dla posiadaczki cienkich włosów również to uczesanie się sprawdzi. Włosy, które ulegają unoszeniu, wpływają na optyczne wyszczuplenie twarzy, co jest polecane dla kobiet o okrągłej twarzy i mniejszym wzroście. Zaletą cięcia pixie cut jest to, że możemy eksponować nasze najładniejsze fragmenty buzi. Dzięki krótkim włosom w stylu pixie jesteśmy w stanie większą uwagę skupić na wyjątkowym kolorze oczu oraz ich wielkości, oraz na pierwszy plan wysunąć kształt kości policzkowych. Świetnie nadaje się dla dziewczyn, które mają mniej zaznaczoną linię żuchwy. Dodatkowym atutem układania czuprynki w stylu pixie, jest czas, którego to potrzeba bardzo niewiele, aby umodelować fryzurę w świetnym stylu. Przy czym znacząco poprawiają urok.

pixie mocno wygolone boki metaliczne włosy pixie z uniesionymi włosami

Jak układać fryzurę pixie?

Ułożenie tak krótkich włosów pixie, jak i ich pielęgnacja nie pochłania zbyt wiele czasu. Do stylizacji pixie cut wystarczy grzebień, szczotka i żel do włosów. Dzięki temu utrwalimy włosy w zamierzony dla nas sposób. Dobrze wykonana ta fryzura jest lekko modelowana na końcówkach. Mocno przerzedzone i długie grzywki potęgują piękny efekt głębi. Grzywka może być również zaczesywana do przodu. Znakiem charakterystycznym tej fryzury jest to, że włosy są krótsze z tyłu, a przód zostaje wyraźnie dłuższy. Najlepszy efekt uzyskuje się na prostych włosach lub minimalnie falujących. Ułożenie pixie cut sprawia wrażenie większej objętości włosów. Dodanie kolorów na włosach, również może spotęgować efekt pięknej fryzury. Poniżej przedstawiamy zdjęcia przykładowych fryzur pixie cut.

Fryzura pixie bob

Dodając pasemka do klasycznej fryzury bob, możesz „ożywić” fryzurę, a ostre nieregularne cięcie pozwoli Ci uzyskać efekt drapieżności.

teksturowany bob pixie fioletowa pasemka pixie bob ze złotymi pasemkamipixie bob z cienkimi włosami pixie bob z długimi cienkimi włosami

Fryzura bob wygolony bob

Jeśli jesteś fanką artystycznego nieładu to wygolone boki oraz tył będą dla Ciebie. Teksturowanie dłuższej góry sprawi Ci wiele frajdy i właśnie wprowadzi to zamierzany nieład. To fryzura, jest jedynie wzorem dla odważnych dziewczyn.

pixie blond z wycieniowanym tyłem pixie bob z wygoolonym bokiem i grzywką na bok fryzura pixie z kręconą grzywką fryzura pixie z przedziałkiem na boku pixie strzyżony bok i krótką grzywką na czoło sombre wycieniowany bok pixie pixie wycieniowany bok, pazurki na górze pixie wycieniowane boki i długa prosta góra

Fryzury pixie cienkie włosy

Bardzo krótka fryzura pixie umożliwia odrzucić w kąt ciągłe myślenie o mało bujnych włosach. Chcąc optycznie zwiększyć gęstość włosów, możesz postawić na postrzępioną grzywkę i cienkie włosy przestaną być mocno widoczne.

fryzura pixie dla cienkich włosów długie srebrne włosy pixie długie cienkie włosy pixie zimny blond długie ciemne włosy pixie ciemny odcień

Fryzury pixie dla okrągłej twarzy

Dla okrągłej twarzy pixie cut świetnie sprawdzają się w połączeniu z grzywką, której delikatnie pozwalamy nachodzić na czoło.

fryzura pixie dla okrągłej twarzy fryzura pixie bob dla okrągłej twarzy

Fryzury pixie cut z grzywką

Mocno wycieniowane włosy z tyłu głowy w elegancki sposób odsłaniają szyję, natomiast dłuższa grzywka swobodnie opadająca na czoło nadaje zadziornego, niepowtarzalnego wyglądu. Możesz też długą grzywkę zaczesywać na bok, unikniesz wtedy zbyt chłopięcego wyglądu.

pixie cut uniesiona grzywka pazurki pixie kolorowe włosy prosto ścięta fryzura pixie bob odmładzająca fryzura pixie białe włosy długa grzywka pixie i cienkie włosy bardzo długa grzywka na boku fryzura pixie blond włosy pixie z grzywką na bok brązowe włosy pixie z długą grzywką na boku

Fryzura pixie dla kręconych włosów

Fryzura pixie z kręconą grzywką Czarne kręcone włosy fryzury pixie Bardzo krótkie kręcone włosy pixie Długie pofalowane włosy pixie