Francuska grzywka i inne paryskie stylizacje włosów

Szyk i elegancja francuska trafiła także do świata fryzur. Idealna fryzura to taka, która wygląd ma bardzo naturalny. Wykorzystuje się cały potencjał włosów z zachowaniem jego tekstury. Niby to samo cięcie a na każdej pani fryzura wygląda inaczej. Długie włosy zaplatają na noc, aby uzyskać efekt fal. Francuski zwracają uwagę na bardzo dobre obcięcie oraz pielęgnację włosów z zachowaniem ich dobrej kondycji. Zwykle włosów nie poddają farbowaniu. Starają się zachować naturalne refleksy.

FRENCH CHIC

Ich włosy są takie, jakie mają z natury. Obecne kosmetyki tylko te, które dodają objętości typu pianki do włosów. Stosują też regularne olejowanie. Odżywianie włosów jest na porządku dziennym.
Niesforności dodają preparaty dodające skrętu naturalnego. Wykorzystaj spraye, pudry, żele czy serum.
french chic ciemne włosy krótkie francuskie uczesanie czarnych włosów

FRANCUSKA FRYZURA

Zwykle włosy sięgają do ramion. Umyj włosy i lekko podsusz ręcznikiem. Wetrzyj piankę. Zwiąż włosy w kok do całkowitego wyschnięcia. Potem wgnieć preparat dodający objętości. Przeczesz włosy palcami. Gotowe.
Gęsta francuska stylizacja włosów na prosto Bardzo krótka francuska stylizacja włosów z grzywką

Nieregularna francuska grzywka

FRANCUSKI BOB Z GRZYWKĄ

Obcięcie jak do boba. Włosy mają wyglądać jak pogniecione. Do tego wskazane jest użyć pasty do włosów. Zrobioną grzywkę zwykle podkręć okrągłą szczotką. Noś ją tak, jak podyktowało cięcie: z przedziałkiem, pośrodku lub z boku.
Brązowe błyszczące włosy wystylizowane na francuskę Francuska stylizacja włosów dla puszystych się włosów

FRANCUSKI KLASYCZNY BOB

Jedyną zmianą przy tym uczesaniu jest to, że na salonach francuskich króluje messy i włosy są lekko potargane. Sprawiają jakby lżejszych. Do uzyskania tego efektu służy użycie pianki lub musu do włosów.
Krótka francuska fryzura do linii żuchwy

LONG BOB, CZYLI FRANCUSKI COLLARBONE LOB

Wydłużony lob daje dowolność w uczesaniu. Jest to spora długość włosów, bo sięgająca do obojczyków.
No i ta klasyczna grzywka francuska. Dowolność jej układania jest spora z uwzględnieniem długości dopasowanej do kształtu całości. Pasuje do każdego owalu twarzy.
Delikatne fale uzyskasz, traktując włosy kosmetykiem z solą morską i potem ugnieć włosy palcami.
Francuska fryzura uczesana na gładko Francuska fryzura dla uniesionych kręconych włosów Lekko falujące włosy francuskie uczesanie

CURTAIN BANGS

Moda na grzywkę. Celowe modelowanie grzywki przez środek i rozdzielenie jej na dwie połowy daje właśnie efekt fryzury. Jej długość dobierasz do własnych potrzeb, dodając jej delikatności.
Pozostałe włosy dopasowujesz do swoich preferencji. Nic na siłę. Postaw na naturalność.
Francuska fryzura z wywiniętymi końcówkami włosów

Jak uczesać fryzurę à la PARISIENNE?

Umyj włosy szamponem dostosowanym do włosów. Osusz ręcznikiem lub bawełnianą bluzkę. W wilgotne włosy wetrzyj piankę. Skręć włosy w kok i niech same wyschną.
Do rozpuszczonych suchych włosów wgnieć puder dodający objętości. Gotowe. Efekt pozornie niedbały o ciekawej strukturze a przede wszystkim naturalne.

Bardzo krótka fryzura z grzywką francuską zasłaniającą czoło Dłuższa francuska grzywka dla brązowych włosów do ramion

Och francuska grzywka to ulubiona, modna grzywka w każdym sezonie. Subtelne, delikatne uczesanie czyni ją bardzo elegancką, a jednocześnie wprowadza element swobody.
Jest niezwykle twarzowa. Uwielbiana na całym świecie zyskuje bardzo szerokie grono coraz nowszych zwolenniczek.

Francuska grzywka dla cienkich włosów do ramion Francuska grzywka firanka z kucem pony

Nieregularny kształt grzywki jest na czasie. Ma ona podkreślać piękno oczu pań. Grzywka ma być niesforna, jakby wymknęła się spod kontroli. Efekt postrzępionych końców i krawędzi jest bardzo na czasie. Prosta grzywka chwilowo idzie w zapomnienie. Pozostałe włosy krótkie lub długie. Wybór należy do Ciebie.

Francuska grzywka z fryzurą bob Francuska grzywka z przedziałkiem na środku

Jakie walory ma francuska grzywka?

Przede wszystkim jest bardzo praktyczną grzywką. Nie spędzisz przy jej układaniu sporo pracy. Świetnie możesz ją zgrać z twarzą okrągłą, kwadratową czy też owalną.

Długość włosów nie ma znaczenia. Mogą być długie, średniej długości czy też krótkie. Wielkim atutem grzywki francuskiej jest ukrycie wszelkich felerów na czole a szczególnie zmarszczek.

Dla kogo francuska grzywka?

Zwykle każda z nas intuicyjnie podejmuje decyzję co do rodzaju grzywki. Ten tym cięcia styliści proponują grzywkę osobom o owalnej, pociągłej czy też w kształcie prostokąta. Grzywka pozwoli lekko optycznie zmienić proporcji twarzy na korzyść. Dla okrągłej buzi stylista zaproponuje najlepszą z możliwych opcji. Masz do wyboru delikatną grzywkę na bok z lekkim pocieniowaniem. Ewentualnie półokrągłą z krótszym środkiem a dłuższe boki.

Dużego przemyślenia odnośnie do wprowadzenia grzywki francuskiej do swojego uczesania mają osoby z niskim czołem oraz ze spiczastą bródką. Jednak nie rezygnuj z próby zrobienia takiego stylu cięcia. Grzywkę możesz zaczesać na bok. Inny rodzaj uczesania na pewno będzie też dobrym wyborem.

Gęsta francuska grzywka z długimi upiętymi włosami w kucyk pony Grzywka francuska dla cienkich kręcących się włosów

Jak wykonać francuską grzywkę?

Do jej wykonania powinnaś mieć nieco dłuższą na starcie. To znaczy taką, z którą można jeszcze wykonać niewielkie podpięcia na bok lub do góry. Grzywka francuska nie może być za krótka. Ma delikatnie opadać na bok. Przedziałek przez środek to znak rozpoznawczy modnego cięcia, gdzie grzywka z dużą delikatnością opada na boki.

Jak obciąć grzywkę?

Wystarczy wykonać przedziałek przez środek i rozchylić włosy na boki. Weź w ręce jedno z pasm i nożyczkami, które trzymasz w pionie, cieniuj powoli na odpowiednią długość włosy.
To samo wykonaj z drugim pasmem.

Jak stylizować „french – girl bangs”?

Kręcone włosy z francuską grzywką Odmładzająca francuska grzywka dla starszej kobiety

Grzywkę stylizujesz według własnych upodobań. Duża swoboda w uczesaniu i w jej cięciu czyni grzywkę bardzo naturalną pełną młodzieńczego wdzięku.

Nie musi to być równiuteńka grzywka. Mile widziana jest jej asymetria i pocieniowanie. Nie bój się eksperymentować. Pozornie nierówne końcówki dodadzą małego twarzowego pazura delikatnej grzywce.

Jaka jest zasada pielęgnacji i układania francuskiej grzywki?

Po pierwsze włosy powinny być zawsze czyste. To już połowa sukcesu. Dobrze obcięta grzywka wymaga tylko rannego przeczesania. Resztę pracy wykonają ręce.
Grzywkę przeczeszesz palcami. Nadasz jej delikatnego zmierzwienia lub po prosto palcami skierujesz na boki. Wszystko to uzależnisz od rodzaju cięcia. Jeśli powinnaś użyć lakieru, możesz go użyć w niewielkiej ilości, aby nie obciążać zbytnio grzywki.