Fryzury wieczorowe

Impreza wieczorowa powinna odbywać się w komfortowy sposób, dlatego fryzura na taką okazję powinna być łatwa do wykonania, ale nadal zachowująca swoją elegancję. Przez lata główne propozycje fryzur na wieczorne wyjścia to fale, bajeczne koki oraz coraz częściej pojawiające się oryginalne upięcia włosów.

Wyjątkowo efektownymi dodatkami do fryzury wieczorowej są ozdoby do włosów, takie jak spinki ozdobione lśniącymi kamykami czy perłami, opaski w różnych stylach, a także ponadczasowe kwiatki na spinki. Są one eleganckim dodatkiem, który doskonale komponuje się z dobraną biżuterią kolorystycznie.

Udając się na wyczekiwany bal lub równie wyjątkową uroczystość (a może na niepowtarzalną randkę), spróbuj nie zapomnieć o tym, że jakie by nie było uczesanie to po kilku godzinach mniej czy bardziej intensywnych tańcach fryzura będzie wymagała poprawek.

Jeśli jesteś szczęściarą i posiadasz fryzurę wykonaną z krótkich kłaków 🙂 – łatwo Ci będzie odratować ułożenie włosów zwykłą wodą. Uprzednio mocząc w niej ręce i przeczesując nimi włosy. Woda przywraca właściwości żelu czy użytej gumy do wystylizowanej fryzury. Oszczędzi Ci to aplikacje następnej porcji kosmetyku.

Posiadaczki fryzury z długich włosów już niestety nie mają tak łatwo. Loki wymagają pianki dyscyplinującej. Wystarczy jej odrobina wyciśnięta na dłoń i ugniatana w pukle od samego dołu, ku górze. Jej właściwości sprawiają, że włosy odzyskują poprzednie ułożenie. Przy prostych włosach sprawdzi się grzebień do tapirowania włosów jak i nieduże opakowanie z żelem lub lakierem.

Poniżej przedstawiamy kilka fryzur wieczorowych upiętych w koka lub rozpuszczone. A oto one:

fryzury na wieczór, fryzury upięciawieczorowe fryzury, fryzury kucykfryzury na bal, fryzury wieczorowefryzury lokifryzury luźne upięcia, upięcia wieczorowefryzury luźne upięcia, upięcia wieczorowe
1. Odświeżone i super wymodelowane włosy poprowadź nad karkiem i zwiąż je gumką. Rozłóż je na kilka pasm, a następne każde z nich zepnij wsuwkami.

2. Uczesane włosy na gładko zgarnij do tyłu, tak jakbyś miała zrobić kucyka. Delikatnie natapiruj zebrane włosy. Na samym końcu między pasma wepnij treskę.

3. Włosy nakręć na grube wałki, roztrzep palcami i zgarnij na bok. Przypnij wsuwkami. Jeden kosmyk zgarnięty z grzywki zwiń i przypnij.

4. Kucyk podziel na kilka pasm. Dwa spuść luźno, a pozostałe poprzypinaj, kierując je w różne strony.

5. Wilgotne pasma nakręć na grube wałki i wysusz. Rozciągnij loki palcami, zbierz włosy nad karkiem, skręć i upnij luźny kok, mocując go wsuwkami.

6. Włosy zaczesz do góry, podepnij wsuwkami. Od boku zacznij pleść warkocza, zepnij go z tyłu z pozostałymi włosami.

Chcesz, by Twoja fryzura wieczorowa błyszczała, a włosy były piękne? Zadbaj o to. Zadbaj o piękny połysk, który dodaje szyku każdej fryzurze.
– Myj włosy w cieplej, ale nie za gorącej wodzie.
– Dokładnie płucz włosy, by nie zostały na nich resztki szamponu lub odżywki.
– Do ostatniego płukania dodaj sok wyciśnięty z cytryny.
– Nie przesadzaj z kosmetykami do stylizacji. Stosowane w nadmiarze sprawiają, że włosy stają się matowe.

Krótkie włosy przykłady fryzur wieczorowych

Każda z nas ma wiele okazji, aby szykować się na wieczorowe wyjścia. Tym bardziej z wielką starannością przygotowujemy się do niego.

Ważną sprawą jest wykonana fryzura. Uzależnisz ją od rysów twarzy i stylu, który preferujesz. Będzie ona dopełnieniem do sukni wieczorowej. Aktualnie w uczesaniach dominuje naturalność.

Samo czesanie nie jest już problemem. Dobrze gdy Twoje wyjście na wieczór będzie radosne.

Jeśli już wiesz, że w planach będzie takie wyjście to postaw sobie za cel uzyskanie dobrej kondycji włosa. Fryzury na zdrowych, zadbanych włosach znacznie lepiej prezentują się.
Przy krótkich włosach pamiętaj o błyszczących spinkach lub świetnych opaskach. Włosom dodaj objętości.

PIXIE

Fryzura niby znana, ale jak wiele uczesań można z niej wykonać. Same dodatki w postaci żelu i zaczesanie odpowiednio włosów daje spojrzenie na całość.
Już potarganie takiego cięcia jako artystyczny nieład w połączeniu z gładką wieczorową kreacja daje super fryzurę.

Wyjście na bal sylwestrowy lub karnawałowy podkreślisz odpowiednim stylowaniem brokatu. Wszystkie ozdobne, błyszczące dodatki są mile widziane. Upiększą całą kreację, ale nie mogą jej zdominować.

Bardzo ważna jest grzywka. Jej cięcie. Włosy sięgające nieco do ramion to jeszcze włosy krótkie. Z takiej długości możesz wykonać wiele uczesań. Grzywka przez środek z opadającą grzywką na boki. A przy tym delikatne fale.

Duże znaczenie ma kolor, który masz. Odpowiednio wykonane farbowanie samo w sobie da piękną kolorystykę. Wszelkie diademy, opaski, ozdobne wsuwki czynią kreację o 100% ciekawszą.

Loki i krótkie włosy. To one delikatnie dodadzą fryzurze objętości. Pięknie zgrywają się z gładką wieczorową kreacją.

Samo asymetryczne upięcie włosów z jednej strony ozdobnymi wsuwkami czy też inną biżuterią czyni ją idealną na bardzo ważny wieczór.

Obcięte włosy na boba to inne spojrzenie na stylizację na wieczór. Włosy sięgające do uszu lub ramion dają też możliwość uczesań w 2 poziomach. Górną część włosów zbierasz do tyłu głowy i spinasz ozdobnymi dodatkami. Dolne pozostawiasz proste lub pofalowane.

Kok

Tak włosy do ramion dają możliwość uczesania koka. Skorzystaj wówczas z dodatkowego wypełnienia, z którego dodatkiem śmiało, można wykonać pięknego koka.

Wszystkie fryzury potrzebują prawidłowego żelu i lakieru. Bez nich nie będziesz w stanie zapanować nad fryzurą.