Fryzury wyszczuplające twarz

Prawidłowo dobrana fryzura to połowa sukcesu. Uczesanie potrafi ukryć mankamenty, a także wydobyć atuty każdej osoby. Fryzurami wyszczuplającymi proponuję zainteresować się osobom o okrągłej czy kwadratowej twarzy.

Jakie cięcie pomoże wyszczuplić twarz?

Bardzo dobre efekty wyszczuplenia twarzy uzyskuje się przy fryzurach z asymetrycznymi cięciami. Należą do nich bob i pixie cut. Włosy krótsze z tyłu i dłuższe z przodu wyrównują optykę twarzy.
Do tego dołączona grzywka asymetryczna, długa i lekka świetnie sprawdza się. Zwykle włosy sięgają do obojczyków.

Czy koloryzacja ma wpływ na optykę twarzy?

Oczywiście koloryzacja ma ogromny wpływ na wyszczuplenie twarzy. Refleksy przy buzi lub jaśniejsze pasma potrafią odpowiednio wymodelować profil. Włosy również zyskują na lekkości.

Czy asymetryczna grzywka jest dla okrągłej twarzy?

Wizualne efekty daje wybór grzywki asymetrycznej. Jeśli wybór padł na grzywkę lekką i wystrzępioną, opadającą na boki wówczas zyskujesz na wydłużeniu i kształcie twarzy.
Gdy wybierzesz grzywkę curtain bangs to też jest ok. Nie zakryje całkowicie czoła i delikatnie opadać będzie na boki.

Podczas wykonywania przedziałka proponuje się nie wykonywać go przez środek. Minimalne jego przesunięcie pozwoli zmiemić optykę twarzy.

Czy pixie cut jest fryzurą dla wyszczuplenia okrągłej buzi?

Gdy Twoim marzeniem są krótkie włosy, to fryzura pixie cut pozwoli wyszczuplić twarz. Cieniowanie wykonane we włosach pozwoli ukryć niedogodność. Można pięknie nadać kształt twarzy nie tylko poprzez asymetryczną grzywkę, ale dodanie koloru wokół twarzy. Włosy podniesione nad czołem wyszczuplą twarz. Pocieniowana grzywka niech opada na oczy. Wybór dobrego stylisty sprawi, że będziesz czuła się wspaniale przy nowym uczesaniu.

Jakich grzywek unikać przy twarzy okrągłej?

Unikaj grzywek ciętych na prosto i grubych. Możesz przy nich nie do końca czuć się dobrze. Grzywki też nie powinno czesać się na gładko. Za bardzo widoczne są krągłości.

Jaki bob wyszczupli optycznie twarz?

Bardzo pomocny będzie long bob i angled bob. Klasyczny bob sięga lekko za podbródek. A angled bob jest fryzurą o asymetrycznym cięciu i włosy sięgają niewiele poniżej linii brody.
Dłuższe z przodu i krótsze z tyłu polecane są też dla cienkich włosów.

Long bob będzie super wyborem dla wyszczuplenia okrągłej twarzy. Wtedy zyskujesz taką długość, jaką chcesz mieć bez uszczerbku na wyglądzie. Długość long boba sięga poniżej ramion.
Przy long bobie grzywka również mile widziana w wersji wyprostowanej lub kręconej.

Czy kręcone włosy wyszczuplą okrągłą twarz?

Unikaj tylko bardzo drobnych i mocno kręconych włosów one mogą poszerzyć twarz. Jednak loki to inna sytuacja. Pofalowane pięknie odwrócą uwagę od owalu twarzy. Wyszczuplą buzię, gdyż będą sprawiać wrażenie mniejszej twarzy przy burzy loków.

Czy wysoki koński ogon i kok jest dla wyszczuplenia twarzy?

Wysoki koński ogon czy kok pozwala dodać objętości górnej partii głowy. Wówczas wykonujesz fryzurę w tak zwanym nieładzie i sprawiającej bałagan. Opadające niektóre kosmki dodatkowo wyszczuplą rysy twarzy.

Asymetryczny bob z lokami do wysokości podbródka dedykowana owalnej twarzy Asymetryczny pixie dla kobiet powyżej 40 roku życia Baby blond sięgający do kości obojczykowej Bardzo asymetryczny z charakterystycznym brzegiem, potargany bob Blendowane warstwy dla kobiet o okrągłych kształtach twarzy Bob o jednej długości z grzywką w styli firanki, fryzura inspirowana latami 90 Niesamowity pixie shag z grzywką Popielato brązowe długie włosy z pełną grzywką Puszyste warstwy dla kobiet o okrągłych twarzach i długich włosach Śmiały i kolorowy rozczesany kapturek Warstwy ze zniszczonym efektem inspirowane latami 80 z podkręconymi końcówkami Zblendowane warstwy otaczające twarz