Grzywka na bok 2024

Grzywka na bok nadal utrzymuje się w czołówce najchętniej wybieranych fryzur. Jest nie tylko niezwykle efektowna, ale także łatwa w pielęgnacji i stylizacji, co przyciąga wielu zwolenników. Osoby o twarzy owalnej i trójkątnej są szczególnie błogosławione, ponieważ grzywka na boki doskonale uzupełnia ich rysy twarzy i dodaje uroku.

Będąc posiadaczką okrągłej twarzy, należy omijać szerokim łukiem cieniowanej grzywki po bokach. Lepszym wyborem będzie gładsza grzywka zaczesana na jeden bok. Przy twarzy kwadratowej sprawdzą się jedynie grzywki asymetryczne lub na skos cieniowane.

Wystarczy jeszcze się upewnić, jaka długość włosów najlepiej będzie uwidaczniać rysy twarzy. Takie uczesanie nie zna limitów wiekowych i pasuje, począwszy od nastolatek do pań w starszym wieku.

Bob z grzywką na bok

Fryzura bob z grzywką na boku świetnie komponuje się z okrągłym zarysem twarzy. Optymalną długością, jaka przynosi najładniejsze efekty to długość około jednego centymetra poniżej linii brody. Wizualną piękność dopełnia delikatna grzywka, która nadaje efektu smuklejszej twarzy. Masz pełną dobrowolność w ułożeniu włosów, gdy Twoja grzywka jest lekka. Używając stylizatora z dodatkiem wody morskiej i suszarki z dyfuzorem jesteś w stanie stworzyć takie uczesanie, jakiego nie powstydziłaby się żadna fryzjerka.

Fryzura bob ze skos cieniowaną grzywką Rzadka grzywka ścięta na prosto krótkie włosy do szyi Fryzura z grzywką dla rudych włosów Brązowe włosy z grzywką na boki, włosy ombre do ramion

Fryzury z grzywką na boki

Grzywka rozłożona na każdy z boków, a jej przedziałek znajduje się na środku czoła, ma swoją nazwę. To Curtain bangs.  Jest to bardzo modna grzywka ułożona na boki. Cieszy się częstym wyborem, ponieważ doskonale wysmukla rysy twarzy i jest odpowiednia dla każdego kształtu szczęki oraz wysokości czoła. Grzywka na dwa boki wygląda świetnie, jeśli pozwolimy włosom lekko opadać przy twarzy. Linia łączenia grzywki z resztą włosów może być wykonana poprzez proste cięcie lub możemy pokusić się na skośne cieniowanie.

Blond włosy z grzywką na boki i przedziałkiem na środku Brązowe długie włosy z grzywką na boki i przedziałkiem na środku Krótka fryzura dla cienkich włosów blond z grzywką na boki Grzywka na boki z gęstych włosów cieniowanych do ramion

Długa grzywka na boki

Długa grzywka jest pewniakiem dla okrągłych twarzyczek, wpływa ona na optyczne korygowanie zaokrąglonych rys. Jeszcze lepiej, gdy opada ona pod jak największym skosem. Dłuższa grzywka może być tak ułożona na boki, by swoją długością zakrywała kości policzkowe. Falowana czy prosta to już zależy tylko od Ciebie.  Można też poeksperymentować ze zmianą długości grzywki od środka, czyli zrobić ją półokrągła. Długość włosów od środka będzie mniejsza, a dłuższe będą na zewnątrz grzywki.

Grzywka na bok blond włosy z odrostami Grzywka na bok z fryzurą w stylu pixie Grzywka ścięta na prosto zasłaniająca czoło z okularami Długa grzywka fale na jeden bok

Włosy do ramion z grzywką na boki

Włosy do ramion pasują każdej z nas. Tej, która jest na etapie zapuszczania włosów oraz dla tych kobiet, które chcą radykalnych zmian i obciąć swoje długie włosy. Fryzury półdługie z grzywką nie są tak skomplikowane w układaniu. Tak krótką grzywkę jesteśmy w stanie ułożyć za pomocą szczotki.

Długa grzywka na boki z widocznym przedziałkiem na środku Prosto ścięta grzywka z ciemnego blondu Fryzura ombre z długą grzywką na boku Fryzura do ramion z blond cienkich włosów i grzywką na prosto

Krótkie fryzury z grzywką na bok

Grzywka na boku również pasuje z krótkimi włosami. Umiejętnie dobrana i ułożona nadaje kobiecego szyku, ale zarazem dodaje młodzieżowego looku, bo która z nas nie chce wyglądać młodziej o kilka lat. Uniesiona grzywka od nasady daje wrażenie świeżości. Pozostaje kwestia utrzymania tego efektu. Z pomocą przychodzą nam niezastąpiony trik z użyciem suchego szamponu tuż przy skórze.

Delikatna grzywka z cienkich włosów fryzura sięgająca do szyi Grzywka ścięta na skok na krótkich czarnych włosach Krótka fryzura z wygolonym bokiem i grzywką na skos Krótka różowa fryzura z grzywką zasłaniającą czoło

Grzywka na bok

Asymetryczna grzywka na bok włosy ombre blond Cieniowana grzywka na boku z włosów do ramion Cieniowana grzywka na bok włosy blond Cieniowanie grzywki na bok Cieniowany bob z grzywką na boku fryzura dla cienkich włosów Cienka grzywka na bok Czarne włosy z grzywką na boku Długa grzywka na bok okrągła twarz Długie ciemne włosy z grzywką na bok Długie włosy z grzywką na bok Elegancka grzywka cieniowana na skos Fryzura bob z uniesioną grzywką na bok z włosów blond Fryzura damska bob do szyi z grzywką na boku Fryzura damska z grzywką na bok Fryzura ombre do ramion z dłuższą grzywką na bok Fryzura półdługa dla cienkich włosów z refleksami i grzywką na boku Frzura z długą grzywką na bok Fryzura z grzywką na boku dla okrągłej twarzy Fryzura z grzywką na skos Gęsta grzywka na bok Gruba grzywka na bok długa fryzura Grzywka asymetryczna na bok Grzywka na bok długie włosy Grzywka na bok kwadratowa twarz Grzywka na boku loki fryzura na wesele Grzywka na bok wysokie czoło Grzywka na jeden bok Grzywka na jeden bok fryzura bob z pasemkami Grzywka na skos cieniowana bardzo długie włosy z refleksami Jak cieniować grzywkę na bok? Jak modelować grzywkę na bok? Jak ułożyć długie włosy z grzywką na boku? Kręcone włosy z grzywką na bok Krótka fryzura blond z grzywką na bok Krótka fryzura z grzywką na bok Lekka grzywka na bok cienkie krótkie włosy Modelowanie grzywki na bok Modna fryzura z grzywką na bok Obcięcie grzywki na bok Obcinanie grzywki na bok fryzura damska Podcinanie długiej grzywki na bok Postrzępiona bardzo długa grzywka na bok Postrzępiona grzywka na boku fryzura dla cienkich włosów Postrzępiona grzywka na boku z przedziałkiem włosy do ramion Prosta grzywka na bok Proste włosy z grzywką na bok Stopniowane włosy z grzywką na bok Stylizacja grzywki na bok Włosy długie z grzywką na bok Włosy do szyi grzywka na boku zasłaniającą czoło Włosy do ucha grzywka na bok Włosy półdługie z grzywką na boku fryzura fale

Jak obciąć grzywkę na prosto i na bok?

Grzywka jest uzupełnieniem fryzury. Jej kształt i miejsce uzależnisz od rysów twarzy, gęstości włosów, a nawet mody. Z różnych powodów chcemy, aby była z nami.

Komu pasuje grzywka na bok?

Bardzo wiele osób stylizuje grzywkę na bok przy różnych długościach włosów. Takie ułożenie pasuje dla wszystkich typów twarzy. Przy okrągłej buzi uczesanie na bok zmienia optycznie rysy twarzy. Trójkątna twarz z wysokim czołem dzięki grzywce na bok zmienia proporcje i zakryje mankamenty, które są do ukrycia.

Jak obciąć grzywkę na bok?

Dobrze jeśli masz nożyczki fryzjerskie. Obcięcie możesz wykonać na sucho i na mokro. Przy cięciu na mokro należy pamiętać o tym, że wydają się dłuższe. Zastaw sobie kilka milimetrów tolerancji po to, aby po wysuszeniu nie okazały się za krótkie. Dobre nożyczki ułatwią dokładne i ostre cięcie.

Teraz wykonaj przedziałek przez środek głowy. Potem grzebieniem zrób kolejną linię od przedziałka od 2 do 5 cm od początku linii włosów. Uwzględnij ich gęstość. Grzywka powinna sięgać maksymalnie do końca brwi. Uzyskałaś trójkąt z włosów przy linii czoła. Sprawdź, czy długość będzie odpowiednia. Teraz podetnij każdą ze stron.

Sposób układania grzywki na bok jest szybki. Możesz użyć pianki. Potrzebna jest suszarka i okrągła szczotka. Dzięki szczotce podniesiesz włosy u nasady i dodasz objętości.

Grzywka na bok cieniowana.

Ten chwyt obcinania jest często wykorzystywany przez fryzjerów. Szczególnie u osób z cienkimi włosami. Cieniowanie dodaje objętości i pięknie stylizuje grzywkę.

Krótka grzywka na bok.

Klasyczny sposób układania jest uniwersalny, gdy można ją ciąć na taką długość, aby palcami można było ją skierować na bok. Wizualnie wówczas zachowana zostaje proporcja z pozostałymi włosami.

Fryzury z grzywką na bok.

Bardzo często zmianę fryzury dokonujesz od zmiany stylizacji grzywką na bok. Mogą być to fryzury na krótkich jak i długich włosach. Niewielka zmiana a elegancja we włosach ogromna. Przy krótkich włosach grzywki na bok o różnych kształtach cięć często mogą ukryć wszelkie niedoskonałości. Cięcie w stylu boba jest dobrą opcją dla grzywek na bok. Sposób obcięcia uwzględniasz od typu urody.

Grzywka na bok dobrze komponuje się z długością włosów do ramion. Lekko pofalowane włosy dodają lekkości. Przy długich włosach należy zwrócić uwagę na proporcje grzywki do pozostałych włosów. Grzywka na bok dobrze łączy się z włosami wycieniowanymi. Fryzura zyskuje na lekkości.