Fryzury z warkoczami 2024

Warkocze już od bardzo długiego czasu są modne. Najbardziej popularny warkocz francuski jest jednym z najpiękniejszych, który jest już w modzie kilka sezonów.

Na pierwszy rzut oka warkocze wydają się skomplikowane, lecz ich wykonanie jest łatwe, a do ich prawidłowego wykonania wystarczy tylko przećwiczyć kilka kroków.

Po opanowaniu klasycznego francuskiego warkocza śmiało możesz się nauczyć jego różnych odmian np. takich jak warkocz holenderski czy wodospad. Nie ma co się ograniczać pod względem fryzury i warto próbować nowych rozwiązań :).
Warkocze są bardzo wdzięcznym tematem wśród miłośników stylowego uczesania. Jest to bardzo praktyczna fryzura i jednocześnie bardzo elegancka.
Nie są tylko zarezerwowane dla długich włosów. Gdzie udasz się z warkoczami i nie zrobisz obciachu. Są tak modne, że możesz z takim uczesaniem bywać na przykład:
– na siłowni i podczas biegania
– w pracy
– do spania zapleciesz, aby nie potarmosisz we śnie.
– na randce.

Obecnie pięknie wykonane warkocze są hitem na weselach, rodzinnych biesiadach czy też balach.

Warkocze z krótkich włosów.

Do ich wykonania proponuję przed zapleceniem zastosować fluid wygładzający. Krótsze kosmyki nie będą wychodzić z warkocza. Najprościej jest zaplatać warkocze już z górnych partii włosów po obu stronach głowy.

Warkocze bokserskie

Wspaniale prezentują się warkocze w wersji dobieranej. Z przodu puść luźno po obu stronach kilka zadziornych pukli. Warkocze bokserskie świetnie sprawdzą się nie tylko na siłowni.
Możesz z nich wypleść romantyczny look. Ozdobne gumki idealnie wplotą się w warkocze.

Bąbelkowe warkocze

Wcale nie odeszły do lamusa. Idealnie sprawdzają się przy cienkich włosach. Oszukane warkocze wówczas spełnią ciche marzenie o warkoczach. Kolorystyka pull trough, czyli oszukanych warkoczy jest spora. Wybór należy do Ciebie.

Inną wersją jest łączenie warkoczy z koczkami.

Możesz je wykonywać na każdej długości. Każde z nich wyglądają wyjątkowo i zjawiskowo. Metodą prób i błędów wybierzesz coś ciekawego dla siebie.

A jeszcze fajną opcją jest wplatanie apaszki w warkocze. Do tego ciągle modne jest ich wplatanie.

Korona z warkoczy

Takie uczesanie jest to klasyka wśród warkoczy. Warkocz wykonany wokół głowy wymaga ogromnej wprawy. Często też do niego można wpleść elegancką biżuterię.

Jakie triki stosować przy wyplataniu włosów?

Jeśli nie chcesz, aby włosy plątały się podczas wyplatania, proponuję podzielić włosy na trzy pasma i każde związać małą gumeczką. Po wykonaniu czynności przetniesz ją nożyczkami.

Odrastające włoski przeczesz grzebykiem spryskanym lakierem i wygładzisz je. Możesz też użyć fluidu wygładzającego.