Galeria fryzur sombre 2024

Farbowanie włosów tymi dwoma sposobami daje wiele opcji koloryzacji. A dlaczego są tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że uzyskany efekt dają bardzo naturalny wygląd.
Raz wykonana fryzurka wystarcza na dłużej niż 1 miesiąc.

A teraz rozpracujmy jakie są różnice między ombre a sombre?

OMBRE

To bardzo popularne farbowanie jest świetną wersją koloryzacji, przy której rozjaśnia się jedynie końcówki włosów. Zachowuje się swój własny kolor odrostów. Co skutkuje wyraźnym przejściem między kolorami. Przeważnie łączy się ciemny brąz z jasnymi blondami. Ta koloryzacja jest bardzo bezpieczną koloryzacją. Ciemny kolor u nasady głowy jest naturalny własny. Daje możliwość wyboru różnych odcieni.

A teraz włosy sombre?

SOMBRE

Ta bardzo delikatna opcja koloryzacji polega tylko na minimalnym rozjaśnianiu pasemek o 1- 2 tony od koloru wyjściowego.
Delikatne przejście między barwami daje jakby efekt muśnięcia słońcem.
Naturalny kolor u nasady może pozostać własny.
Koloryzacja jest bardzo chwalona przez fryzjerów.
Chętnie korzystają z niej celebrytki.

Zanim udasz się na wykonanie fryzury spójrz na różnice między tymi koloryzacjami.

Włosy ombre:
– rozjaśniasz je zwykle od połowy głowy w dół.
– kolor dajesz na ich szerokości.
– jest spora różnica w kolorach.
– sama koloryzacja rozpoczyna się bardzo daleko od nasady głowy.

Włosy sombre:
– rozjaśnianie rozpoczynasz od nasady głowy.
– kolor jaśniejszy nie jest jednolity. Możesz zastosować pasemka.
– przejście koloru od nasady jest bardzo niewielkie i delikatne wręcz mało zauważalne.

No i kolejny etap sprawdźmy komu pasują te koloryzacje?

OMBRE

Zapewne dałaś już odpowiedź. Tak przeważnie wybierają je osoby mające ciemne włosy oraz długie. A jak do tego jeszcze są delikatnie falowane pozytywny efekt murowany.
Ale gdy masz nieco krótsze włosy i proste wystarczy udać się stylisty on będzie wiedział jak je pofarbować. A przede wszystkim dobierze odpowiednią fryzurę i nada włosom delikatności poprzez ich umiejętne wycieniowanie.

SOMBRE

Przy tej koloryzacji jest większy wybór. Sprawdza się przy każdym cięciu. Nawet posiadaczki cienkich włosów są zadowolone z tej opcji koloryzacji, ponieważ dodaje włosom objętości.
Blondynkom daje możliwość naturalnego muśnięcia słońcem. Krótkie włosy to żaden problem z efektem sombre. Niewielkie refleksy dają bardzo ciekawy efekt końcowy.

Teraz kolej na różnice pielęgnacyjne tych obu metod koloryzacji.

Zarówno ombre i sombre wymagają wizyty u fryzjera po ok. 3 miesiącach. Uzależnisz je od szybkości rośnięcia włosów. Co jest na rękę zabieganym paniom. Możesz wybrać pielęgnację u fryzjera.
Ale spokojnie zadbasz o włosy w domu. Nawilżenie włosów to podstawa. Łaskawym okiem spoglądaj na wykonanie maski 2x w tygodniu. Natomiast z odżywką zaprzyjaźnij się po każdym umyciu głowy szamponem.

A teraz porównajmy możliwość stylizacji w ombre i sombre.

Rozpuszczone włosy ombre to pełna satysfakcja z takiego wykonania. Po to zastosowałaś tą opcję. Jednak wybór będzie należał do Ciebie. Nic nie stoi na przeszkodzie stylizować włosy.
Wybór jest spory. Fale, loki, niesforne koki, kucyki na różnych wysokościach oraz wiele innych uczesań wydobędą z włosów świetną niezamierzoną kolorystykę i cudne uczesanie.

Czy panie szczególnej troski będące w ciąży lub karmiące mogą wykonywać takie koloryzacje? Odpowiedź brzmi tak. Wybór dobrego fryzjera, który zastosuje najlepsze farby będzie trafnym wyborem. Obecnie mamy też farby bez amoniaku. A metoda ombre i sombre nie daje bezpośredniego kontaktu z nasadą głowy i nie przeniknie do cebulek włosów.
Pozostaje tylko temat wrażliwości na zapach farby u fryzjera. Wytrzymasz czy też nie bardzo.

SOMBRE WŁOSY DO RAMION

Sombre dalej wiedzie prym wśród koloryzacji. Powodem jest łagodniejsze przejście od ciemnych pasemek do jaśniejszych. Zwykle jest to o 1 ton.
Tworzy przy tym naturalność włosów. Włosy dostają objętości, a osoba z tym kolorem młodnieje. Dzieje się to za sprawą rozświetleń wokół twarzy.

Blond sombre możliwe jest do wykonania na włosach o każdej długości i w każdym kolorze. Nasada włosów jest nie ruszona. A dopiero kilka centymetrów poniżej nakłada się refleksy.
W salonie uzyskasz dobrą radę i zgranie kolorów do twarzy. Co jest ważne dla wyglądu. Sombre świetnie sprawdza się przy fryzurach long bob.

Włosy lekko pofalowane dodają uroku i kobiecości. Osoby uwielbiające włosy proste niech się nie martwią, bo dobrze wyprostowane dalej są cool.

Pielęgnacja włosów po wykonaniu sombre, to przede wszystkim nakładanie 1x w tygodniu maski nawilżającej. Prawidłowo dobrany szampon bez dodatkowej chemii oraz suchy szampon od czasu do czasu.