Hollywoodzkie fale

Fale zawsze są z nami dzięki elegancji i kobiecości. Ich szyk dopełni całości nie tylko na bardzo ważnych imprezach, ale także w życiu codziennym. Pasują zarówno do eleganckich ubrań, jak i spodni.

Fale są fryzurą ponadczasową. Zapoczątkowaną przez gwiazdy Hollywoodu. Obecnie powróciły w formie retro, klasycznej, a nawet romantycznej. Często korzystają z nich panie zmieniające stan cywilny. Najlepsza długość dla fal to włosy długie i półdługie. Przy krótkich puklach proponuję wybrać lokówkę o mniejszej średnicy skrętu.

Bardzo długie fale hollywood na farbowanych włosach blond Błyszczące hollywood fale na ciemnych włosach

Jak wykonać hollywoodzkie fale?

1. Do mycia wybierz szampon i odżywkę z przeznaczeniem do włosów kręconych.

2. Na wilgotne włosy rozprowadź spray lub piankę teksturującą. Pozwoli ona wydłużyć żywotność fal.

3. Susz włosy suszarką ze średnim nawiewem. Podnieś je od nasady za pomocą okrągłej szczotki. Jeśli masz inne urządzenie, skorzystaj też z niego. Możesz to wykonać na przykład z użyciem suszarko- lokówki.

4. Podziel pasma na etapy, spinając spinkami. Ułatwisz sobie pracę. Kręcenie zacznij od partii dolnych, kończąc ku górze.

5. Teraz wykonaj fale.
Do dyspozycji masz kilka opcji.
Możesz je wykonać przy użyciu:
– termoloków
– falownicy
– prostownicy
– lokówki.

Termoloki- fale uzyskasz dzięki zastosowaniu termoloków. Do wyboru w zestawie masz wałki elektryczne o różnych rozmiarach. Większe daj na tył głowy. Z przodu mniejsze.
Na wałki nakładaj pasma tak, aby nie nakładały się na siebie. Jest to tak zwane zawijanie spiralne. Utrzymaj je w zależności o zdolności kręcenia włosów.
Jedne potrzebują dłuższego czasu inne, krótszego. Zwykle jest to ok. 20 min lub nieco krócej.

Falownica- pamiętaj o wyborze jak najlepszej, która posłuży Ci jeszcze nie raz. Tutaj proponuję wydzielone pasma włożyć między pofalowane płytki. Z całą starannością dobieraj układanie fal z tej samej wysokości.

Prostownica – powinna mieć zaokrąglone krawędzie płytek. Pasmo włosów włóż między płytki prostownicy i obróć o ok. 180 stopni. Przeciągnij prostownicę, aż do końcówki włosów lekko dokręcając. Podepnij pasmo klipsem w celu uzyskania lepszego efektu.

Lokówka – przy długich włosach proponuję o grubych oczkach np. o średnicy 38 mm. Natomiast do krótszych wystarczy lokówka np. 32 mm. Przy lokówce stożkowej masz wybór, który lok będzie najlepszy. Po rozwinięciu skrętu poczekaj, aż ostudzi się i przypnij go klipsem do nasady włosów. Przy delikatnym skręcie możesz pominąć etap przypinania.

Następny etap po nakręceniu to:

6. Zdejmij klipsy, gdy były pomocne przy kręceniu. Przy zbyt silnym skręceniu włosy przeczesz palcami lub grzebieniem o bardzo szeroko rozstawionych oczkach.
Nie wolno stosować szczotki.

7. Teraz utrwalamy fale. Polecam lakier o mocnym utrwaleniu. Dobrze, aby fryzura wytrzymała na przykład całą imprezę.

Ciepłe ombre hollywood fale Długie włosy z hollywoodzkimi falami ciemny blond

Jak pielęgnować włosy? Jeśli należysz do osób, które często korzystają ze sprzętu, pamiętaj o częstym nawilżeniu włosów. Zniszczone końcówki nie prezentują się dobrze przy wszelkich uczesaniach. Odżywki, maski czy olejowanie to czynności, które często powinny czuć włosy. Powodzenia w samodzielnym wykonywaniu fal.

Hollywoodzkie fale na długich miedzianych włosach Stylowe Hollywood fale dla długich włosów