Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Do włosów szczególnej troski należą kosmki rozjaśniane. Pod wpływem zabiegu zmiany koloru często włosy nie wytrzymują i tracą jędrność. Objawia się to uszkodzonym i puszącym się wyglądem.
Aby temu zaradzić, należy zadbać o nie z wielką starannością. Przy włosach suchych ważne jest dokładne i systematyczne nawilżenie. Możesz je wykonać też w domu.

Gdy masz problem z włosami łamiącymi się postaw na trzy etapy. Musi to być wzmocnienie włosów. Ich dobra regeneracja oraz prawidłowe nawilżenie. Jeśli nie czujesz się dobrze przy włosach sztywnych i matowych, proponuję wybrać kosmetyki wygładzające i dobrze nawilżające.

Dobór preparatów do kondycji włosów to najważniejsza sprawa przy włosach rozjaśnianych.

Przede wszystkim postaw na kosmetyki bez chemii. Niech mają w swoim składzie tylko najważniejsze składniki naturalne.

Następnie zadbaj o tzw. dokarmienie włosów. Wszelkie odżywki i maski będą bardzo pomocne w takich sytuacjach. Skuteczne będą ampułki odżywcze.

Do nawilżania włosów umiejętnie wprowadź olejowanie. Zapoznaj się też z metodami takich czynności, ponieważ każde włosy wymagają innej metody. Do wykorzystania jest wiele produktów w domu. Wśród nich sprawdzi się np. olej kokosowy, lniany czy też sezamowy, z pestek winogron, czarnuszki, dyni itp.

Tymi olejami skutecznie nawilżysz włosy wysokoporowate tzw. bardzo wysuszone.

Co zyskujesz przy tym zabiegu?

Wykonasz go w domu z produktów, które masz pod ręką. Wykorzystasz czas kiedy tobie odpowiada. Włosy olejowane w domu też będą odżywione i zregenerowane.

Przyjrzyjmy się teraz odżywkom.

Ich celem jest odżywić włosy po rozjaśnianiu. Wybierz je z wielką starannością. Zasięgnij rady u dobrego fryzjera. Zajmie to chwilę. Na półkach sklepowych z łatwością doczytasz przeznaczenie odżywek. Szukaj celowanych odżywek. Bo przecież chcesz włosy doprowadzić do pięknego wyglądu. Nie bez znaczenia jest dobór szamponu.

Proponuje się bardzo delikatne i zwykle z naturalnym dodatkiem np. rumiankiem.

Odcienie żółte zlikwidujesz, stosując szampon fioletowy. Zawarty w nim fioletowy barwnik spełni oczekiwania. Nada włosom naturalny kolor. Z wielką starannością dobieraj kosmetyki do włosów. Niech ich wygląd będzie wizytówką i cieszy oczy.