Jak obciąć gęste włosy?

Gęste włosy budzą podziw. Jednak już właścicielki tak gęstego skalpu trochę mniej są zadowolone. Szczególnie jeśli chodzi o porę letnią a z nią nadchodzącymi upałami.
A jeszcze gdy włosy puszą się, to pozostaje umiejętne wprowadzenie planu awaryjnego.

Najpierw zapoznaj się z przyczynami puszenia się włosów. Dobre nawilżające kosmetyki pomogą w tym zadaniu. Do ostatniego płukania zastosuj chłodną wodę, ona pozwoli domknąć łuski włosa.
Jeśli musisz użyć suszarki ustaw ją na letni nawiew.

Przy gęstych włosach dobrze sprawdzają się duże loki oraz delikatne fale. Wśród kosmetyków wybieraj zawierające wit. A, aloes, miód, olejek czy też glicerynę.
Specjalne maski nawilżą i odżywią włosy. Kremy, żele oraz serum do włosów puszących wygładzą puszące się kosmki, a co za tym idzie, będziesz mieć optycznie mniej włosów, bez efektu siana.

A jednak gdy trwasz w postanowieniu ich obcięcia, to spróbujmy zmierzyć się z tym tematem.

Po pierwsze zasięgnij porady u specjalisty. Razem przedyskutujcie temat obcinania. Zbyt krótkie obcinanie nie każdemu pasuje. Ale przy gęstych włosach musi to być bardzo krótkie.
Obcięcie i pozostawienie ich odrobinę dłuższych nie daje dobrych efektów.

Włosy muszą sięgać poniżej uszu. Zmagając się z włosami gęstymi i przyklapniętymi warto zastanowić się nad cieniowaniem. Prawidłowo wykonane zgubi gęstość.
Idealnie nadaje się do gęstych włosów kręconych. Cieniowanie wydobędzie urok skrętu. Metoda ścinania warstwami daje dobre efekty. Po takim cieniowaniu włosy nie potrzebują dodatkowej stylizacji. Okrągła szczotka będzie bardzo pomocna. Długie cieniowane włosy zyskują na lekkości i lepiej układają się. Dłuższa grzywka wysmukli rysy twarzy i nada lekkości tym najdłuższym warstwom włosów.

Stylowe fryzury z gęstych włosów otrzymasz z prawidłowego cięcia.

Long bob jest dobrą opcją dla gęstych włosów. Długie włosy z grzywką na bok.

Inną opcją jest też piękne obcięcie dolnych włosów ze wzorkiem na krótko, a pozostałe włosy może obciąć na long boba.
W razie potrzeby górę zawiążesz np. w koczka.

Shaggy bob daje krótką grzywkę i pozorny nieład z potarganych włosów. Przy gęstych włosach świetliste ombre sprawia, że włosy będą lżejsze.