Jak zrobić loki za pomocą prostownicy?

Jedno jest pewne loki, są z nami od zawsze. One mogą zmieniać nieco wygląd, ale są i zapewne pozostaną na długo. Bez względu na to, jakie chcesz wykonać, potrzebujesz mieć przy sobie odpowiednie kosmetyki oraz urządzenia do stylizacji.

Do tego celu służy nie tylko lokówka. Dziś przyjrzyjmy się, jak można użyć prostownicy. Za jej pomocą możesz wykonać nie tylko prostowanie włosów. Okazuje się fale czy też dalej modne zagięcia są też do wykonania. Warunkiem jest dobry wybór prostownicy.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie prostownicy:

– zaokrąglone kształty urządzenia pozwoloną zakręcić włosy wokół.
– dobrze, gdy prostownica nagrzewa się cała.
– powinna mieć regulację temperatury.
Co jest ważne szczególnie przy cienkich włosach.
– powinna zawierać powłokę ceramiczną lub tytanową.
– waga urządzenia ma znaczenie.
Zbyt masywna powoduje szybkie męczenie się ręki.
– zamontowany kabel powinien być obrotowy.

Jak zadbać o włosy przed stylizacją?

Przy myciu włosów użyj szamponu, który dobrze nawilży włosy. Preparaty są dostępne na rynku z przeznaczeniem do takiej stylizacji. Następnie użyj odżywki według zaleceń producenta.
Po zmyciu odżywki odciśnij włosy. Nałóż na włosy termoochronny krem lub spray. Jeśli masz prostownicę z funkcją użycia dla mokrych włosów, możesz suszyć w innym przypadku, nie ryzykuj.

Jak wykonać loki prostownicą?

Nagrzej prostownicę do temperatury odpowiedniej dla danych włosów.
Im cieńsze włosy, tym niższa temperatura.

Rozczesz włosy. Część włosów podepnij spinkami. Stylizację rozpocznij od włosów znajdujących się przy karku. Umieść wydzielone pasemko między płytkami i zakręć tak, aby włosy otoczyły prostownicę. Przetrzymaj dosłownie kilka sekund nie dłużej. Nie narażaj się na zbytnie wysuszenie kosmków. Tak po kolei nakręcaj włosy według własnego schematu.

Czym utrwalić wykonane loki?

Każde pasmo, które zrobiłaś, spryskaj lakierem, ale dopiero kiedy będzie zimne. Po wykonaniu wszystkich loków i nadaniu im kształtu ponownie spryskaj uzyskaną stylizację.

Jak pielęgnować włosy przy kręceniu loków prostownicą?

Po pierwsze użycie dobrej jakości kosmetyków to podstawa. Odżywka, którą użyjesz, powinna dobrze nawilżać włosy. Obowiązkowe stosowanie maski 1x w tygodniu. Proponuję zastosować taki preparat, który w swoim składzie zawiera keratynę, kwas hialuronowy i naturalne olejki. Czas trzymania maski jest napisany na opakowaniu. Mile widziane olejowanie włosów.
Jego aplikowanie uzależnisz od kondycji włosów. Może być stosowany na końcówki włosów lub na całości. Jeśli widzisz oznaki rozdwojenia włosów to znak, że należy albo lekko włosy podciąć lub jeszcze bardziej wzmocnić ich nawilżenie. Ewentualnie zmienić któryś z preparatów do stylizacji. Tak dobrze wykonane loki będą cieszyć cały dzień. Ich wykonanie jest w zasięgu ręki.