Jaki wybrać szampon dla cienkich i rzadkich włosów?

Cienkie, a do tego jeszcze rzadkie włosy to bardzo duży problem. Zwłaszcza, że głowa to osłonięta część ciała, a same włosy i ich wygląd są odbierane jako odzwierciedlenie stanu zdrowia.

Na szczęście są dostępne kosmetyki na rynku, które mają za zadanie zwiększać objętość oraz nadawać im puszystości. Podstawowym atutem dobrego szamponu powinny być jego właściwości wzmacniające delikatnych włosów.

Przy wyborze szamponu dla swojego rodzaju włosów zdecydowanie trzeba unikać: alkoholi, które wysuszają włosy, a to zwiększa jeszcze ich łamliwość i ścieralność. Silikony – niby pomagają z wyglądem, ale po chwili stają się one oblepione, co pogarsza tylko sprawę.

Duża liczba konserwantów i detergentów, powinna z automatu Cię odrzucić od wyboru tego szamponu.

Cienki włos wymaga delikatności, dlatego też wybierz sobie szampon, który nie ma zbyt długiego składu, a przy tym posiada związki wzmacniające strukturę włosa.

Szampony dedykowane dla cienkich włosów posiadają specjalne cząsteczki, które powodują wzajemne odpychanie się pojedynczych pasemek, co ma wizualny wpływ na ich objętość.

Preparaty do mycia powinny posiadać również polimery czy aminokwasy, które mają za zadanie zwiększyć objętość włosów.

Włosy śmiało możesz myć każdego dnia, dużo szybciej uzyskasz lepszy efekt.

Po umyciu pamiętaj, że Twoje włosy nie znoszą bardzo szybkiego suszenia. Planuj mycie włosów tak, by mogły wyschnąć samoistnie. Jeśli już musisz przyspieszyć ich suszenie to śmiało możesz użyć do tego miękkiej bawełnianej koszuli. Nie narobi on tyle szkód, co zwykły ręcznik czy suszarka.