Kolorowe włosy

Farbowanie włosów stało się popularne we wszystkich grupach wiekowych, ale wśród młodzieży zaszła rewolucja w zakresie kolorów. Teraz modne są nietypowe odcienie tęczy. Nie tylko jednolita koloryzacja, ale także ombre czy pasemka, inspirowane baśniowymi motywami, stały się częścią trendu. Samodzielne farbowanie włosów jest tak proste, że w krótkim czasie można stworzyć zupełnie nowy wygląd.

kolorowe włosy, włosy pasemka kolorowe kolorowe włosy, włosy pasemka kolorowe
Utarło się, że kolorowe włosy o mocno nasyconych i dość nienaturalnych odcieniach są dla odważnych. Nie bój się zmiany, bo odpowiednio dobrany i nałożony odcień np zieleni, czerwieni lub rudości, będzie pasować prawie do każdego typu urody i karnacji.

kolorowe włosy, włosy pasemka kolorowe różowe włosy
Zanim zdecydujesz się na zmianę, zastanów się jakich efektów oczekujesz. Czy chcesz radykalnie zmienić odcień, na dłużej, zmienić barwę włosów czy też delikatnie rozjaśnić lub przyciemnić pasma.

Jak malować włosy?

Najważniejsze to przeczytać ulotkę i ściśle trzymać sie instrukcji. Czasu farbowania nie należy przedłużać w nadziei, że kolor będzie intensywniejszy i trwalszy. Pasma nie nabiorą też mocniejszej barwy, gdy przykryjemy je czepkiem. W czasie koloryzacji włosy muszą oddychać. Spłukiwanie zimną wodą na koniec zabiegu sprawi, że łuski włosowe dobrze się domkną. Dzięki temu włosy dłużej zachowują mocny kolor.

kolorowe włosy, włosy pasemka kolorowe różowe włosy kolorowe włosy, włosy pasemka kolorowe kolorowe młodzieżowe włosy

Czym malować włosy?

Najłagodniejszy jest toner, może zmienić kolor włosów najwyżej o 2-3 tony. Zawiera naturalne składniki (np. wosk pszczeli). Barwa utrzymuje się do 8 myć. Nie jest to jednak produkt dla Ciebie, gdy masz ponad 30% siwych włosów. Trwały efekt daje farba. Umożliwia znaczne nadanie oczekiwanej barwy, przyciemnienie lub rozjaśnienie koloru i całkowicie pokrywa również siwe włosy. Gdy Twoje włosy są zniszczone, wybierz farby z naturalnymi olejami, pozbawione amoniaku. Dobrze, jeśli w opakowaniu znajduje się maseczka po koloryzacji – utrwali odcień i odżywi włosy.

Prostym i krótko trwałym do jednego mycia sposobem na kolorowe pasemka jest wykorzystanie pasteli w kredzie lub pudry koloryzujące, Nakładamy kredę na mokre włosy, po czym rozczesujemy i suszymy. Uwaga sposób ten idealny jest np na grzywkę lub na kilka pasm gdyż może się obsypywać i brudzić ubrania.

Do farbowania do kilku myć, w drogeriach dostępne są spraye, farbki lub pianki do koloryzacji włosów o intensywnych i nasyconych odcieniach. Aby kolor był intensywniejszy, nałóż na wybraną cześć włosów spray który rozjaśni pasma, np popielaty lub śnieżna biel.

kolorowe włosy, włosy pasemka kolorowe kolorowe młodzieżowe włosy kolorowe włosy, włosy pasemka kolorowe kolorowe młodzieżowe włosy
Każdy intensywny kolor najefektywniej będzie wyglądać na jasnych włosach. Trwałość zależy od odcienia naturalnych pasm, na jasnych nawet do 8 myć.