Kolory włosów

Setki kobiet każdego roku decyduje się na zmianę koloru włosów, być może znużone obecnym odcieniem lub po prostu pragnące czegoś nowego. W poszukiwaniu idealnego koloru często korzystają z palety kolorów włosów, aby dokładnie określić, jaki odcień ich interesuje. Zrozumienie nazw poszczególnych barw jest istotne dla wyboru idealnego koloru.

Wiele kobiet chce odcień, całkowicie odmienny od obecnie który mają. Pragną coś ekscytującego i ryzykownego. Kobiety biorą pod uwagę kolory włosów, które po prostu pasuje do ich nastroju, a także dadzą nowe spojrzenie na życie.

Całkowita zmiana to ciekawe doświadczenie. Nowy kolor włosów może nadać zupełnie inny charakter Twojej obecnej fryzurze.
Jak sprawdzić jaki Kolor włosów do Ciebie pasuje?

1 sposób: Zrób to, używając pasków ze złotej lub srebrnej folii. Jeśli pasują do Ciebie srebrne paski, oznacza to, że masz chłodny typ urody. Jeśli pasują do Ciebie bardziej złote paski, wybieraj farby o ciepłym odcieniu.

2 sposób: Użyj do tego sztucznych pasemek włosów i stań przed lustrem. W taki sposób sprawdzisz, czy dany kolor włosów do Ciebie pasuje. Zwróć uwagę, który pasuje do barwy Twojej skóry. Ten zabieg możesz dokonać u fryzjera, gdyż on posiada całą gamę różnobarwnych pasm sztucznych włosów.

Czy Kolor skóry odgrywa znaczącą rolę przy doborze odpowiedniego odcienia farby do włosów?

Jeśli twoja skóra jest jasna i ma odcień kości słoniowej, to możesz malować włosy na bardzo chłodne kolory, na przykład jasnym blondem lub głęboką czernią.
Skóra różowawa pozwala na wybór neutralnych chłodnych odcieni, na przykład popielatego blond lub brązu.
Cera żółtawa lub oliwkowa lepiej wygląda w zestawieniu z ciepłymi kolorami. Taki typ cery mają zwykle osoby ciemnowłose, toteż doskonale wyglądają w odcieniach ciemnych kolorów.

Czy kolor włosów ma znaczenie?

Najładniejsze są naturalne kolory. Jednak blondynki chcą ciemniejsze kolory. Brunetki chcą odmiany. Szatynki podkreślą kolor innym odcieniem. Kolor ma znaczenie.

Jakie kolory są modne?

Odcienie brązu, karmele, czekolady. Truskawkowy blond doda świeżości i odmłodzi. Beżowe i platynowe blondy dalej są trendy.

Jak dobrać kolor włosów dla siebie?

Pomoże Ci w tym aplikacja. Pozwoli ona dobrać fryzurę i kolor do twarzy. Takie symulatory skutecznie pomogą w doborze.

Jak dobrać kolor farby do włosów?

Wybierz taką farbę, która podkreśli urodę. Karnacja jest bardzo ważna. Sprawdź, jaki kolor ma cera. Na przykład chłodne kolory będą pasować do cery różowej oraz z czerwonawym odcieniem.

Paleta kolorów włosów:

paleta kolorów włosów, kolory włosów

W drogeriach dostępne są farby do włosów które łagodnie farbują i gwarantują długotrwały efekt.

Kolor roku 2024 viva magenta

Rok 2024 został ogłoszony rokiem koloru viva magenta. Jest to zdecydowanie mieszanka kolorów czerwieni i fioletu.

Jaki to kolor viva magenta?

Jest to szeroka paleta barw zarówno ciepłych, jak i zimnych tonów. Głęboka czerwień wpadająca w róż, a nawet wchodząca w bordo.

Jakie to zadziwiające to, że inspiracją był naturalny barwnik koszelina. Kolor ma symbolizować energię, śmiałość oraz działanie. Ma dawać energię do intensywniejszego życia. Szybciej reagować na los, który daje nam życie.
Kolor viva magenta to radość i siła. Proponuje się wprowadzić optymizm i żywioł. Brać masz życie we własne ręce.

Wprowadzony kolor we włosy pozwala bawić się wyobraźnią. Pozwoli zwrócić na siebie uwagę i utworzyć super look.

Jak utworzyć kolor viva magenta?

Bardzo intensywny kolor uzyskasz na naturalnie jasnych włosach lub rozjaśnionych. Przy ciemniejszych zwykle potrzebna jest dekoloryzacja. Aby kolor dłużej wytrzymał potrzebna, jest prawidłowa pielęgnacja kosmków. Szampony do farbowanych włosów, płukanki oraz odżywki z pigmentem to podstawa w pielęgnacji. Staraj się wybierać kosmetyki dobrej jakości.

Stylizację wykonasz według własnych upodobań. Refleksy, ombre, sombre wybór jest spory.